Bolesť uška pri antibiotikách

kikuskkka
16. apr 2012

Maminky, potrebovala by som poradiť, už 5 deň berieme antibiotiká Zinnat (pôvodná príčina bolo červené hrdielko a vysoké teploty), teploty nám po 3 dňoch ustúpili, teraz nás veľmi dráždi kašeľ, no od včera si všímam, že si dcérka sem-tam šprtne do ucha a zakvičí, že ju to tam bolí, alebo len začne mrnčať....o pár minút sa pýtam, či ju ešte bolí uško a už mi tvrdí, že nie... Viete, aká môže byť príčina? Zdá sa vám pravdepodobné, žeby dostala zápal ucha, alebo mala bolesti uška popri užívaní antibiotík? Pravdupovediac, na uši som strašne háklivá a hrozne sa bojím, aby neprežila to, čo som prežívala ja pri prepichovaní ucha z dôvodu zápalu. Vraj keby to boli bolesti ucha, tak by len plakala, mala by uško červené a zapálené, tak ja neviem. Zopakuje sa to len párkrát do dňa, ako som spomínala, a o pár minút jej už nič nie je.....Čo to tam môže mať? Ďakujem za rady!!!

mummy01
16. apr 2012

ak ma zapal nemusi mat cervene usko.Zapal zistis tak ze stlacis usko pri vchode-teda pri zvukovode.Ak boli,je to pravdepodobne zapal.Ak ma zapal a v usku nahromadenu tekutinu ani ATB nepomozu,treba prepichnut bubienok.Ale neboj,robi sa to v narkoze.Treba ist urcite k lekarke.Moja dcerka si uzila s uskami peklo,najviac usko boli v noci,tak uvidis aka bude noc.

jezibosorka
16. apr 2012

ja mojemu vytieram uska olivovym olejom a do neho pretlacim strucik cesnaku, necham chvilu odstat, a tym mu potom povytieram uska,ked sme mali 3 mesiace sme mali zapal, a jedna znama mi poradila toto a zatial sme ok, klop klop....

simonka99
20. apr 2013

@kikuskkka viem,ze tema je spred roka,ale mame nieco podobne-ako ste dopadli s uskom? Mala mi od rana reve a jedno usko ma cele cervene...

kikuskkka
autor
20. apr 2013

@simonka99
@simonka99 volala som vtedy doktorke,ze co s nou,hned nas vypisala na ORL, a doktor nam dal vtedy nieco do uska, nejaku vaticku namocenu v niecom, to som jej mala po dvoch hodinach vybrat a vyhybat sa nadmernemu hluku, prievanu a tak....a hlavne, kazal nam kvapkat do nosa kvapky proti nadche,lebo nam ta nadcha sadla na usko, najlepsie vraj Nasivin pre deti a 5 krat denne po jednej,dvoch kvapkach a otocit hlavku dietata aspon na 5minut na opacnu stranu kde boli usko,bolave usko ma byt hore,nie prilahnute, aby kvapky stiekli a uvolnili tie dutiny okolo nosteka a uska,nam to chvalabohu pomohlo,na druhy den skonstatoval ze zapal ustupuje a uz je to lepsie....tak m
vam hadam aspon tato rada pomoze lebo bolest uska je strasna aj pre nas :-/ skore uzdravenie

simonka99
20. apr 2013

@kikuskkka dakujem za info...mala teraz zaspinkala,ale uz som si volala na krcnu pohotovost a ak to bude pokracovat dalej,tak pojdeme.
Od stredy berieme ATB Cefzil,z oci jej tiekol hnis,nadchu ani nemala,ale kvapkali sme Pamykon aj do oci aj do nosa,no a od rana z oci ani kvapka hnisu,ale zato to usko ma uplne cervene a place ,ze ju boli.Zatial sme problemy s uskami nemali,tak ma to dost zaskocilo.
Este raz vdaka 🙂

kikuskkka
autor
20. apr 2013

@simonka99 podla tohto vam asi choroba sadla na usko, no nic prijemne ale treba s tym zabojovat :-/ skus jej ten Nasivin do nosteka dat, ale musi aspon 5 minut lezat aby jej to tam stieklo riadne....alebo skuste aj Pamycon, tiez sme ho mali uz parkrat, to je lokalne ATB, nejaku tu kvapku do uska a kvapku do nosteka, a proti bolesti by som dala Nurofen sirup...ale ak by ste ju mali trapit tak potom uz len ti lekari nech sa jej na to pozru :-/ istota je istota, a nemas zaco 🙂 preco by som si tieto info nechavala pre seba ked mozem pomoct jednej malej slecinke, ubolenej,utrapenej 🙂

evita007
26. apr 2013

@simonka99 tak moje deticky mali zapal uska presne pred rokom v maji a pred tyzdnom sa to zopakovala, najskor takmer 4rocna dcerka to schytala a hned na to aj 2rocny syncek, no nic prijemne veru.. My sme dostali Zinnat, ten na stale zabral, hoci pri malom neviem, lebo je nejaky nervny teraz ale aj stolicky sa rezu, jedno s druhym..A inac tiez mal obe ocka hnisave v kutikoch, teraz to uz preslo aj soplik mal..Ja uz to viem odhadnut ze je zle, a ak stlacis to miestecko pri usku a boli tak veru je to zle! Tak ako preslo to uz..? Treba ist aj na kontrolu pre klud duse..😉 tak vsetko dobre..snad bude opat dobre..

simonka99
26. apr 2013

@evita007 tak nakoniec to vobec nebolo usko,mala sa vysypala-najskor iba na tom jednom usnom laloku-cele to mala cervene a revala asi hodinu v kuse a hovorila ze boli,ale asi ju to svrbelo....na druhy den sa vyhadzala uplne cela-trvalo to asi 15 minut a potom to zacalo same miznut,no a potom sa to opakovalo este zopar krat,ale uz nie tak rozsiahle po celom telicku...dr nakoniec povedala,ze asi reakcia na slnko pocas choroby(ja som jej nepovedala,ze som okamzite vysadila vsetky lieky-ATB aj kvapky do oci a nosa....a postupne to odoznelo,boli sme na kontrole vcera a mala je OK 🙂

evita007
28. apr 2013

@simonka99 aha, moja zlataaa. Nasa Kristinka mala raz z nicoho nic flaky po celom telicku, ktore tiez mizli, no ked sa najedla sa zvacsovali az do takych pupencov..boli sme aj na pohotovosti..tak sme mali reakciu na med..hlavna vec ze ho bezne ma v cajiku..asi ina znacka alebo co..ach tie nase deticky, stale niecim prechadzaju..vsetko dobreee...😉