Bolesť v oblasti pupku u 4-ročnej

30. aug 2023

Ahojte. Chcela by som sa opýtať ci mate skúsenosť s bolesťou v oblasti pupku u detí? Jedna sa o tretí deň, ked mi dcérka povie ze ju boli pri pupku alebo pod pupkom tesne, jedna sa o max 5 minút , pričom funguje normalne, zatial som neevidovala ziadne obmedzenie, napr to spomenie pri bicyklovani, alebo sa hrala a dosla ze ju boli, isla cikat a povedala ze uz nie. Vzdy raz denne to spomenula...posledny tyzden ma uvrieskany, vela place kedze skúša, nedovolim jej nieco, nezoberiem na ruky, nedam jej sladkosti atd... vzdor proste. Moze to byt tym plačom alebo mam mysliet na slepak? Ak mi to spomenie este raz, urcite navstivime detsku dr, len teda zatial ma dovolenku, tak sa opytam vas ci nemate s tymto skúsenosť. Ďakujem za rady.

autor
30. aug 2023

Este spomeniem, ze ma hranicne hranice na laktozu, teda obmedzujeme mlieko a mliecne vyrobky...ci to moze mat suvis neviem

erickatt
30. aug 2023

Noo, nasa to mala presne z mlieka.

erickatt
30. aug 2023

Lebo najskor ze dieta a dcera si dala slaninu a nic jej nebolo. A po lahkom jedle s mliekom brucho bolelo

deti95060810
30. aug 2023

okolo pupku - dcéra pri slepáku - ale to bola odrovnaná, ležala ako lazar
inak ešte aj pankreas, alebo močové cesty.... treba odsledovať a konzultovať s lekárom.

januska12323
30. aug 2023

Slepák nie, skôr diétu skúsiť dodržať.

autor
30. aug 2023

@deti95060810 s pankreasom nemam skusenosti, ale mocove cesty - zatial cika v pohode nestazuje sa na bolest ci palenie 🙄

autor
30. aug 2023

@januska12323 dietu myslis ohladom mlieka?

erickatt
30. aug 2023

Skusit uplne vylucit mlieko a mliecne

januska12323
30. aug 2023

Áno, aj hraničné hodnoty môžu znamenať, že jej nerobí dobre.

sapetka
30. aug 2023

Moj sa tiez stazuje na bolest okolo pupka alebo nad pupkom. Vysadili sme aj mliecne ale problemy ostali Jemu to trva ale uz dlho.. zajtra ideme ku ped nech mu urobit nejake testy ci nema alergiu

candii
30. aug 2023

Nafuknutie alebo zápcha. Tiež malý mal.

guiseppinka
30. aug 2023

Mne ked sa decka stazovali na brucho v okoli pupka, tak dr skonstatoval, ze ide o koliku. Ze aby nejedli narazovo a nie az mega vyhladovane... Tiez sa stazovali tak ako tvoja nejake obdobie a max 1 2x denne...

kvetinka75
30. aug 2023

dcéru tak bolelo brucho pri pankreatitíde

3petka
30. aug 2023

Tak je aj dôležité či je to brucho v okoli pupku alebo samotný pupok.
Ja mám napr niekedy po cvičení jemne ťahanie v oblasti pupku, ako keby som sa natiahla a po chvíľke to prestane.

palomka
30. aug 2023

Čokoľvek to môže byť. Syn mal bolesti okolo pupka zo stresu, manžel slepak. Treba vylúčiť jedine s pomocou usg.

autor
30. aug 2023

Ďakujem za rady. Uvidime teda co dalej, zacnem tou laktozou...