Bolesti bruška u 8 mesačného

6. apr 2022

Ahojte baby,prosim poradte ja uz som taka zufala:(
Syncek ma zachvilku 8 mesiacov..od zaciatku ma problemy s bruskom..najprv pediatricka neriesila zevraj to su koliky..potom v 7.mesiacoch nas poslala na gastro,kde nam brali krv,vsetko ok,vsetko negativne ale napriek tomu nasadili Neocate mlieko..mlieko pijeme uz 2.tyzden a zatial zmena iba minimalna…v noci je to uz hrozne,stale sa budi boli ho brusko,pocujem tie bublinky v brusku…ja sa uz bojim dat aj nieco jest,lebo mam pocit ze zo vsetkeho ho boli brusko:( inak vyskusali sme Sab Simplex,Coliprev,Colief,Biogaia,Probiofix,Simbiosys,Baby calm a vitamin D mame jamieson..este by som chcela vyskusat Espumisan,ale uz som skepticka..Prosim poradte co dalej,ja som uz taka zufala,kazdu noc placem spolu so synom:((

54tinka54
6. apr 2022

My sme používali na koliky espumisan - fungoval. Ale teda tiež máme skoro 8 mes ale koliky už dávno prešli.
Plus neviem kedy dávaš vitamín D, lepšie je ho dávať ráno alebo na obed, ku večeru už nie.

autor
6. apr 2022

@54tinka54 davame rano po ranajkach:( bojim sa ze toto bude uz nieco vaznejsie..😭

54tinka54
6. apr 2022

Ale tak keď ste na gastro mali všetko v poriadku..
Ako dlho prikrmujete? Stolicu má pravidelne? Ak má vetry, Skus mu vyradiť všetky potraviny ktoré nafukujú (nám zvykla robiť problém napr hruška). Takisto brokolica a karfiol nedavat a ak hej tak iba ruzicky, stonky zvyknú nafukovať.
A v lekárni nech ti poradia nejaký detský cajik na spokojne bruško.

54tinka54
6. apr 2022

Napr https://www.benulekaren.sk/leros-detsky-caj-spo...

Plus nám zvykol na boľavé bruško pomôcť aj emulgel Pupik.

rudolfko0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rudolfko0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. apr 2022

@54tinka54 Ďakujem,uz som bola v lekarni,takyto caj nemali iba harmancekovy,tak vyskusam to..stolicu ma pravidelnu,kazdy den viac krat..s tym zatial problem nemame🙏inak dost nechapem preco nam lekari odmietaju robit sono…to uz vcera v noci som si myslela ze pojdeme na Kramare,len neviem ci nam tam urobia sono..

autor
6. apr 2022

@rudolfko0 teda je to este v poriadku ak skoro 8 mesacny ma bolesti?Lebo vsade citam ze max do 4.mesiaca su koliky:((

autor
6. apr 2022

@rudolfko0 ma to vlastne od narodenia

54tinka54
6. apr 2022

Z akého dôvodu nechcú robiť sono?
No veru, take tie klasické koliky zapríčinené nezrelým tráviacim traktom bývaju skôr do toho 4., max 5. mesiaca.
Zvláštne že to pediatricka nejak nerieši, zbytočne sa dieťatko trápi

renkka2
24. jan 2023

Môžem sa spýtať, ako sa máte teraz? Zistili niečo, alebo to prešlo? Mám tiež 8 mesačného syna a tiež sa tak trápi.... Krv nám brali tiež, všetko ok....