Bradavica alebo kurie oko? Ako sa toho zbaviť?

marcelkaemmka
16. máj 2019

Ahojte môjmu 18 mesačnému synovi sa pred dvomi tyzdnami objavilo toto na ruke Je to zrejme kurie oko Ale niekto mi tvrdí že je to bradavica neviem aký je medzi tým rozdiel No Dôležité je ako sa toho zbaviť určite s tým nepôjdem k lekárovi aby mu to vypálil ja som si dávala vypáliť na päte a nikdy viac Prosím poraďte čo by na to zabralo, už viac ako týždeň na to dávam náplaste Má ich celú noc mám pocit ako keby to viacej vystúpilo Ďakujem za každú radu Marcela

marcelkaemmka
autor
16. máj 2019
anavi007
16. máj 2019

@marcelkaemmka ahoj,dcera mala kurie oko na nohe,tiez som ju nechcela brat k dr.,davali sme sodu bikarbonu na noc,za mesiac sme sa toho krasne zbavili 🙂

sissy27
16. máj 2019

@marcelkaemmka na ruke kurie oko určite nie, to vzniká dlhodobým tlakom na jedno miesto.
Takže je to bradavica (alebo nejaký iný kožný výrastok) - tá je vírusového pôvodu, je prenosná a najlepšie je posilniť imunitu. U dcéry výborne zabrala hliva ústricová.

marcelkaemmka
autor
16. máj 2019

@sissy27 takze je to bradavica ano ? A ako myslis hlivu papat ? Ci na to prikladat ? Dakujem

sissy27
16. máj 2019

@marcelkaemmka no kurie oko to nie je určite 🙂 či bradavica alebo nejaký iný kožný výrastok, to by posúdil kožný lekár.
Dcéra užívala hlivu ústricovú v tabletkách, konkrétne toto
https://doplnky-stravy.heureka.sk/terezia-hliva...

cca do dvoch týždňov bradavice samé zmizli, bez nejakého mechanického zásahu.

marcelkaemmka
autor
16. máj 2019

@sissy27 aha super dakujem a kupim to v lekarni ?

sissy27
16. máj 2019

@marcelkaemmka áno, majú to aj normálne v lekárni. Prípadne možno od iného výrobcu, ale ja mám odskúšané len tieto.

marcelkaemmka
autor
16. máj 2019

@sissy27 dakujem za ochotu pekny den ti prajem

ajsha123
16. máj 2019

My sme bradavice potierali propolisovou tinkturou. To bol najjednoduchší spôsob pre nás. Ešte existuje kôra z citrona namočeného na 8 h v octe... Manzelovi som tak odstránila bradavicu z ruky, ale deťom sa ten citron vtdy z nohy zosmykol. Pomohla az tinktura. Aj chceš presny postup, vysvetlím

marcelkaemmka
autor
16. máj 2019

@ajsha123 ano prosim ta

beate1
16. máj 2019

@marcelkaemmka je to bradavica. Najlepsie sa toho ihned pokusit zbavit,aby toho nebolo viacej. Mozes ju dostat aj ty,prenasa sa dotykom. Je to virus.

eliskadad1
16. máj 2019

@marcelkaemmka vyzerá to na bradavicu. Treba veľa vitamínkov papať, zašla by som aj na kožné 🙂

veronikazuko
16. máj 2019

@marcelkaemmka moja dcéra to mala presne tiež takto na ruke a vyzeralo to rovnako boli sme na koznom,že nech nám to vypáli dusikom a ona že najskôr skúsime potierať takým gélom volá sa Verrumal a úplne sa to ním odstránilo. Skúste či sa nedá kúpiť aj na voľný predaj v lekarni

veronikazuko
16. máj 2019

@marcelkaemmka bola to bradavica doktorka to pozerala takým pristrojom

marcelkaemmka
autor
16. máj 2019

@veronikazuko dakujem ti kupila som v lekarni kolodium forte tak uvidime dakujem za radu

ajsha123
16. máj 2019

@marcelkaemmka Keď bradavice potieras, vzdy treba dávať pozor na to, aby to nezasiahlo pokožku okolo bradavice. Hlavne, keď sa používajú silnejsie prostriedky, ako duo film, ocot (citrón v octe). My sme to robili tak, že sme do náplaste (najlepšie nepremokavej) urobili otvor vo veľkosti bradavice a to nalepili na pokožku. Trčí len bradavica. Ak pouzivas citron namočeny v octe, resp. Kôru z citrona, tou bielou časťou to položis na bradavicu a prelepis tak, aby citron držal. Na noc, na ďalšiu noc zas, kým bradavica neohnedne. Manzel hovoril, ze v prvú noc v pohode, aj ďalšiu, ale potom to tak zacalo bolieť, ze si musel v noci dat naplast dolu. Vtedy mu bradavica odumierala. Ohnedla a po case (moze to trvať aj dlhšie) odpadla.
Deťom sa citrón z nohy zosmykol, ten istý postup, len na gazu som dala propolisovu tinkturu od vcelara, nie z lekarne. Ak nevies, kde zohnať kvalitnú tinkturu, cez IP dam kontakt na pani, čo vyrábajú tinktury doma. Fakt silná.
Synovi citron nezabral, pri tinkture velmi rýchlo bradavica odpadla, normálne zostala "diera" v nohe, ale to sa zrastlo... ☺️ Tvrdil, ze ho to nebolelo.
Keď som nemala cas robit naplaste, len som tinkturu kvapla na bradavicu. Neuškodila pokožke okolo...
Tak snáď niečo z toho pomôže.

rula
16. máj 2019

@ajsha123 ahoj, môžem Ta poprosiť o kontakt na pani, čo vyrába tu propolisovu tinkturu?, ďakujem.

ajsha123
16. máj 2019

@rula pošlem IP. Nechcem tu robit propagandu ☺️

fatyma2
17. máj 2019

@marcelkaemmka Kolodium forte nie je na takú veľkú bradavice iba na menšie bradavicky . Najlepšie ísť lekárovi moja dcéra mala toto isté na ruke ako 3 ročná a samozrejme že som to začala liečiť po domácky a čo bolo dostupné v lekárni. Veľká chyba ono to rástlo a rástlo nakoniec ju museli uspať a vyrezať. Radšej to riešiť čo najskôr z lekárom keď budeš vedieť že sa to zväčšuje alebo to je stále v rovnakej veľkosti.

susann80
17. máj 2019

@ajsha123 dobry den, po tej tinkture zruba za ako dlho odpadla? A tiez mozem poprosit kontakt do posty na tinkturu? Myslite ze tie z lekarne nie su tak kvalitne? Dakujem velmi pekne

ajsha123
17. máj 2019

@susann80 raz som nevedela zohnat propolis, resp.potrebovala som ho surne a kym by som od tej pani objednala, posta... Tak som kupila v lekarni. Neviem, k comu to prirovnať ale bola to slabota. Akoby propolisom zafarbena voda. Takze ja mam skúsenosť, ze z lekárne nie. Pošlem kontakt