Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Bradavice na tvári 6 mesačného bábätka

sisilia
16. máj 2016

Potrebujem poradiť a pomôcť, lebo som už ozaj zúfalá.. Drobcovi sa nad hornou perou vytvoril výrastok pred cca 2 mesiacmi. Myslela som, že je to len podkožný tuk. Ale keďže to nemizlo a pridali sa ďalšie dve bodky, na čele ďalšia, šli sme ku kožnej. Tá zhodnotila, že sú to bradavice ☹ Vypálila mu to dusíkom- plakal len počas zákroku, potom už bol v pohode. Naivne som si myslela, že snáď jedno dve vypaľovania a bude to ok, ale je to čoraz horšie. Už sme boli tretíkrát a jemu to nie že vôbec nepomáha, ale objavujú sa mu ďalšie.. Na brade asi štyri, pod spodnou perou. Už ma tri malinké bodky aj na perách, presne na rozhraní pier a tváričky, teraz som našla ďalšiu na nošteku aj pod ním 😢... Prečítala som snáď všetky odporúčania, natieram poctivo s tea tree olejom, tyčinkou mu to potieram s cesnakom- budí sa na to, smrdí mu to totiž rovno pod nosom, prelepiť mu to tam nemôžem, neudrží sa mi tam nad perou ani pod ňou leukoplast.. Všetky prípravky sú pre väčšie deti. Vsetko vkladá do úst, čiže mu nemozem dať nič agresívne, lebo ručičkami okolo tých úst stále šmátra. Čítala som, že posilniť imunitu zvnútr. Čo preboha môžem dať na imunitu takému malému prckovi.. Nechcem ho už trápiť vypaľovaním, keď vidím, že to nemá žiaden efekt a len mu sčervenajú a opuchnú. Vypaľovať chodíme 1x do týždňa. Ak máte niekto skúsenosť, budem veľmi rada, ak poradíte. Skúsim pridať foto, ale fotila som teraz večer, tak to veľmi nie je vidieť..

sisilia
autor
16. máj 2016
seahorse27
16. máj 2016

Mne na bradavice pomohol prípravok "Bardavicové mazání" od ceskej firmy Serafin. Stoji to par eur a zabera pardne. Je to prirodny produkt, tak myslim, ze by to mohlo pouzivat aj male babo. Obsahuje sice asi najky alkohol, pretoto treba nanasat vatovou tycinkou presne len na postuhnute miesto. Inak obsahuje extrakty z lastovicnika a tuje zapadnej. Ja som skusala na bradaice na rukach vsetko mozne - pripravky na baze kyselin, vypalovanie tekutym dusíkom, nic nezabralo...zmizla mi len jenda miniaturna a dve velke ostali. S tymto prípravkom mi do 2 tyzdnov zmizli obidve 😉

sisilia
autor
16. máj 2016

Ok, idem hneď popozerať. Ďakujem.😊
@seahorse27

katka1981
16. máj 2016

@sisilia, lastovicnik! A zmiznu bez stopy.

sisilia
autor
16. máj 2016

Len co som čítala, nesmie sa nanášať v okolí úst a očí.. Či ste ho nanášali aj na také citlivé miesta?
@katka1981

majka99999
16. máj 2016

@sisilia co sa tyka posilnovania imunity, mozes davat rybi olej napr. Mollers Tran.

0silvia0
16. máj 2016

@sisilia nám pomohlo toto: http://www.acetocaustin.cz/index.html
Jedno použitie, a bradavica bola preč. Ale fakt neviem, či je vhodný pre takéto malé deti a ešte na takéto citlivé miesta v okolí úst... to by som sa asi bála, alebo maximálna opatrnosť, no neviem...

chrumka84
16. máj 2016

Mali sme problem s bradavicami, nastastie ich mala dcera na bruchu a 2 na stehne. Kozna navrhla vyskrab (zaziva). Poradila mi este nejaky domaci vypalovak Molusk. Je to leptadlo, nanesie sa to stetcekom iba na bradavicu, necha minutku zaschnut a utrie navlhcenou gazou. Opakuje sa styri dni do zacervenania a potom sa caka. Mali sme ich 7, ale trvalo niekolko mesiacov, kym odpadla posledna. Vselijako to menilo vzhlad, kym uplne zmizli. Nastastie sa dalsie neobjavili.
Ked to ma ale na tvari, tak strasne vela si pochvalovali bylinku Cistec rovny. Skus pogooglit, ja uz som to potom nezhanala.

sisilia
autor
17. máj 2016

No prípravok Bradavicové mazanie som práve objednala, čistec doma mám, tak idem ešte pozrieť, či ho na to môžem použiť. Včera večer som mu na to patlala kombináciu cesnak v octe a teatree olej, len má z toho červenú pokožku aj okolo bradavíc.😞 Ešte skúsim pritlačiť na kožnú dr, nech skúsime aj čosi iné, keď s to zhoršuje... Inak ďakujem všetkým za rady 😊

monicm
17. máj 2016

@sisilia V prvom rade by som zistila, či niekto z rodiny nemá bradavice, kto by mohol drobca vždy nakaziť. "Prenášačom bradavíc môže byť človek dokonca bez bradavíc, stačí že sa na jeho pokožke uchytil vírus bradavíc." Doma musíte dodržiavať prísnu hygienu, riadne si umývať ruky a pod.

sisilia
autor
17. máj 2016

@monicm Boli sme na detskom plávaní... Takže predpokladám, že odtiaľ..

monicm
17. máj 2016

@sisilia Môže byť, ale rovnako si to mohla dostať aj ty a teraz to prenášaš na drobca, nie? Tak sa skús popýtať na túto možnosť dr. To mi len tak napadlo.

sisilia
autor
17. máj 2016

@monicm No to je tiež možnosť.. Určite sa spýtam aj na to, keďže pribúdajú..😒

lailaveve
8. aug 2018

Mam taky dotaz..synovia sa kupali u tety v bazene a bola tam aj prasesternica ktora mala na kolene bradavicu(alebo moluska-neviem ci moze byt aj len 1)..chalani tvrdili ze mala asi len tu 1 a v batzene jej praskla ci sa odluplo z nej..moja otazka znie...ked sa v tej vode kupali aj oni mohli sa nakazit pripadne je mozne sa v tom bazene este z vody nakazit ak ta osoba v tej vode uz nie je?...nikde som totiz nenasla ci chemikalie(chlor.tabletky,vlockovac,atd..teda veci ktore sa davaju do bazena)dokazu virus znicit alebo tam preziva dalej toboz ak je vonku tak horuco a teda aj voda je horuca...vsade len pisu ze chytite to v llavarnach saunach a podobne a preto treba mat svoj uterak a nosit slapky aj do sprchy a vyhybat sa kontaktu s infok.osobou no nikde som sa nrdocitala ze ci ten virus vo vode prezije a da sa nakazit aj len samotnou vodou...mam z toho nervy lebo teta vola chalanou kupat a ja sa vsemozne vyhovaram lebo mi je trapne povedat ze sa bojim aby u nej v bazene nechytili bradavice(teda sk ich uz nahofou nechytili po tom spolocnom kupani)😯..nechcem aby sa nahnevala slebo urazila lebo uz budem aj ja vyzerat ako taka paranoidna koza😕dakujem za vsetky rady a prajem krasne leto🌞

slavomir387
16. sep 2019

@sisilia Ahoj čítam tvoj príbeh tiež mam synčeka a ma tie ploche v bradavice chodíme na kožné na dusík ale nič žiadne zlepšenie. Vy ste ako na tom?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli