Bude ešte Hylak niekedy dostupný?

bera123
16. jún 2023

Ahojte, myslite ze bude este niekedy hylak dostupny? Lebo akosi dlho ma vypadok.

micusa2222
16. jún 2023

@bera123 a to riešiš na MK..prečo neskúsiš volať do lekární ?

lauriik
16. jún 2023

@bera123 v lekarni mi povedali, ze uz nebude.

micusa2222
16. jún 2023

aha..tak skús vycestovať do najbližšej rakúskej obce...

isis234
16. jún 2023

@bera123 niekto tu písal že v Čechách sa dá kúpiť

lulu2014
16. jún 2023

@bera123 obavam sa ze ten uz nekupime nikdy nikde. Uz ho nemaju ani v CR ani AT.
Podla info z nasej lekarne sa prestal vyrabat. /dufam ze nie/

jamabe
16. jún 2023

Výrobca sa vyjadril na svojej stránke.

lauriik
16. jún 2023

@isis234 v cechach uz mesiace neni 😔

rawmamka
16. jún 2023

@jamabe Len to je info pomaly rok stará, medzitým sa veci zmenili a výroba sa zastavila úplne

alenah31
16. jún 2023

@lauriik v CZ je, kúpila som ho v Sokolove v kamennej predajni min. mesiac - len musíš natrafiť.

tarra6
16. jún 2023

@bera123 včera som sa pýtala v lekárni. Povedala mi, že mal byť v lete, a teraz majú zase info, že po lete. Nevedia či vôbec bude.

euka210
16. jún 2023

@lulu2014 och, to dufam nie, to bolo najlepsie na creva

lulu2014
16. jún 2023

@euka210 suhlasim 😞

podobova15
16. jún 2023

Ani v AT nie je pytam sa pravidelne, ani pytala som sa zrovna vcera u nas a ze tak skoro nebude ak vobec.

rawmamka
16. jún 2023

@podobova15 Ja mám tiež info, že Hylak skončil nadobro. Pre farma firmy je výhodnejšie predávať oveľa drahšie a menej účinné liečivá kvôli zisku. Ak je na trhu osvedčený, zložením úplne jednoduchý a pritom veľmi účinný, výborne tolerovaný prípravok, tak sa časom podarí rôznymi praktikami odstaviť ho z trhu a nahradiť množstvom menej účinných no drahších náhrad.

evaachesa
16. jún 2023

A nejaká náhrada miesto neho? Máte tip?

rawmamka
16. jún 2023

@evaachesa Ak by bola za neho adekvátna náhrada, tak by ľudia už pomaly rok nezháňali za Hylak náhradu, ale uspokojili by sa s rôznymi probiotikami, ktorých je na trhu ako maku, človek si ani nevie vybrať. Tu si bohužiaľ už každý musí vyskúšať sám na sebe, čo mu bude vyhovovať najviac, ale z okolia mám skúsenosť, že zatiaľ nikto nenašiel niečo čo by fungovalo tak ako Hylak. Ak niečo také niekto objavil, budem rada, ak dá vedieť ostatným.

alenah31
16. jún 2023

@evaachesa je náhrada, ale drahšia a zloženie je trochu iné. No musíš nájsť lekáreň, ktorá ti to dopraví na SK alebo niekoho kto to kúpi v DE a pošle ti na SK. Keď som nevedela zohnať náš oranžový tak som mala tento a je jediný, ktorý aspoň ako tak pomohol. Dcéra je na iné náhrady rezistentná - nepomáhajú jej.

evaachesa
16. jún 2023

@rawmamka vieš čo my našťastie nemáme žalúdočné problémy (klop, klop) a tento hylák som ešte ani doma nemala...len v rámci googlenia čo mať v lekárničke mi našlo že je fajn, no tiež som ho nenašla nikde v lekárni. Preto sa pýtam na náhradu čo je dobré mať taký čas doma.

rawmamka
16. jún 2023

@evaachesa Tak potom akýmikoľvek kvalitnými probiotikami (čím väčší počet kmeňov baktérií a ich množstva) nič nepokazíš, ideálne skombinované s prebiotikami.

tanyan
16. jún 2023

Mne je divné, že miznú postupne všetky Hylaky - nielen Teva, ale aj Ratiopharm a aj Recordati (na obrázku vyššie). Na internetových lekárňach je už aj v Nemecku nedostupný...

rawmamka
16. jún 2023

@tanyan Ono to má logiku, ako som písala vyššie, žiaľ výhodnú pre farma firmy, nie pre pacientov.

misulkar
16. jún 2023

@alenah31 tento máme doma, kupovala som ho v Nemecku ešte v apríli. Podľa mojich informácií z lekární, kde som bola, tak už nie je v ponuke a momentálne sa ani nedá objednať. Internetové lekárne takisto. Takže ani v Nemecku ho nezoženieš, jedine ak majú niekde zásoby...

alenah31
16. jún 2023

@misulkar možné to je, tento mám už od februára. Keďže momentálne zásoby mám nesledujem to.

kittykat22
16. jún 2023

Kto bral Hylak pre laktozovu intoleranciu, ze vam bolo blbo, tak si nechajte prepisat Kinito. Je velmi ucinny a pomoze vam pri nafukovani a hnackach.

jupka
5. okt 2023

Napisala som priamo do TEVA.sk - do 15 min som dostala tuto odpoved: "Liek Hylak by sa mal vrátiť na trh v prvom kvartáli 2024. Presnejší termín Vám však nevieme povedať v tejto chvíli."
Ďakujem za pochopenie a ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti.
S pozdravom
TEVA.SK
Kedze na officialnej stranke TEVA.SK mali info z 09/2022 ze je Hylak momentalne nedostupny, som im priamo napisala. Snad vam tato into pomoze 😉

isis234
5. okt 2023

@jupka dík za info 🍀

amantius68
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
euka210
23. jan 2024

@bera123 hylak ze sa da objednat z CR, co mi v lekarni povedali nedavno

scarmin
24. jan 2024

Hylak Forte-kvapky 100ml je dostupny v AT.
Objednavala som v polovici mesiaca.
Dokonca je este v stale v akcii 4.79 €.

lulu28
24. jan 2024

@scarmin dobrý deň dá sa kúpiť online alebo len v predajni? dakujem