Búšenie srdca a tras rúk

helenka999
13. okt 2018

ahojte sem tam z nicoho nic sa mi stane ze mi pride zle , neda sa mi dychat, búsi mi srdce silno a trasu sa mi ruky až mi tŕpnu .prejde mi to tak do 2 hodin .stretli ste s tym?

silvia5252
13. okt 2018

@helenka999 nie som síce lekárka, ale vyzerá to na tetaniu...ochorenie dnešných mladých ľudí. Liek je vyhýbať sa stresu - to je to, čo tieto príznaky spúšťa.

daniela123321
13. okt 2018

@helenka999 Presne..vyzerá to na tetániu..robí sa ti to často?

deti95060810
13. okt 2018

psychika...

iwettt
13. okt 2018

@helenka999 ja mam tetaniu trasu sa mi ruky

kathy93
13. okt 2018

@helenka999 stáva sa to aj mne plus studený pot dotoho. Väčšinou to tiež rozdychavam nejakú tú hodinku najviac mi pomáha dať si niečo sladké a veľa vody vypiť hlavne studenej. Ja si myslím že to je stres plus u mňa určite aj veľa kofeínu a celkovo zlý životný štýl.

terez01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkka8
13. okt 2018

Môže byť zo psychiky. Skús zdravšie žiť, strava, pohyb, kamaráti, nejaký plán v živote, aby si nenala chaus. .. Sama zistíš. Inak mne odporúčila lekárka pri stresovejsom období užívať Mg (Magnerot je napr. dobrý). Tiež upokojujúce čaje mozu byť fajn (Valeriána), alebo Tryptofan B od Kompavy alebo tabletky proti stresu na prírodnej báze.

helenka999
autor
13. okt 2018

dakujem za rady. tak trva ro dlhsie ale vzdy ked to prešlo tak som to neriešila len ked to z nova pride tak za začinam báť

helenka999
autor
13. okt 2018

@kathy93 a ako často to mávaš?

helenka999
autor
13. okt 2018

@daniela123321 ako kedy ..niejefy raz za tyzden potom aj dva krát do týzdna a tak striedavo

lindusss2016
13. okt 2018

@helenka999 nasad si magnezium

anika
13. okt 2018

Daj si urobit vysetrenia na stitnu zlazu, krvny obraz

andalika
13. okt 2018

Ak je to tetania, malo by to prejst po magneziu. Kludne si daj aj vyssiu davku. Ale aj tak vyhladaj odbornu pomoc.

kathy93
14. okt 2018

@helenka999 nie často ale minule som sa zobudila v noci ako strašne mi bolo zle myslela som že skolabujem.

kinderkooo
14. okt 2018

@helenka999 Ja mávam toto,a trpim panickou poruchou..

helenka999
autor
14. okt 2018

@kinderkooo a ako casto to máváš?

23lenka
15. okt 2018

Niekoľko mesiacov do zadu sa mi to stalo je to psychika ani si niektorí ľudia neuvedomujú ze by mali spomaliť... A takto telo pýta daň... Robí sa ti to takto rozbusi sa ti srdce samozrejme ty to spozorujes hneď sa zlaknes na to začne ztazene dýchanie ty začneš predychavat a ptm ti trasie ruky? Je to takto? Nikdy nesmieš predychavat lebo to začneš hyperventilovat a môžu ti začať trpieť aj pery celkovo končatiny... Nauč sa ze keď tento stav príde ze musíš sadnúť spraviť si nejaký čaj na ukludnenie... A myslieť pozitívne... Momentálne riešim tiež niečo podobné akurát že mi akoby navrhla hrca v hrdle... Všetky lekárske výsledky sú ukážkové záver? Psychika... Navštív lekára aby si sa ubezpečila lebo môže to byť samozrejme aj dačo iné... Predsa nie sme tu nikto lekári 😉

dianak79
24. okt 2018

Ja by som si dala tiež urobiť vyšetrenia na štítnu žľazu, malá som podobné príznaky.

fjury
1. nov 2018

@helenka999 mám podobne problémy, beriem každý den magne b6 forte a ked ma chutia triasky a búšenie mam frontin

tatjana14
9. nov 2019

Môj brat je po porážke dostal sa s toho ostala mu chromsia ruka polroka nikto snym necvicil terás som si ho zobrala ja a cvičím s ným počas cvičenia mu začne skákať ruka a noha poraďte je to dobre?

montemotherone
9. nov 2019

@helenka999 pozri si úzkostná porucha, tetánia...a podobne

andalika
9. nov 2019

Magnezium! Ak to prejde po magnezku a kalciu je to tetania. Ale vyhladaj aj lekara

tatjana14
17. nov 2019
tatjana14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paaaaj544
2. máj 2021

@helenka999 mam také podobné treba ísť na neurológiu nech urobia test na tetaniu je to tetania no podla mna užívaj magne b6 to ti pomôže

donuliena
2. sep 2022

@helenka999 dnes po prvy krat zivote sa mi triasli trochu ruky,ale vypila som vela koly a kavu,moze to byt aj z toho?

miroslavmy
5. apr 2024

@donuliena
@donuliena ano vela koly a kavy. Predavkovala si sa kofeinom ten ma taketo ucinky. Este sa tam pripaja histamin. Vsetko su to neurostimulanty. Ak by si si zmerala tep a tlak zistila by si ze ho mas vysoky

miroslavmy
5. apr 2024

@helenka999 mozes mat vysoku plynatost ktoru ani necitiš. Tieto tlaky v crevach to sposobuju aspon mne. Uz som s tym bol i parkrat na pohotovosti. Potom to moze byt i vysoka hladina histaminu z jedla. Odsleduj si co si jedla predtym ked sa ti to stáva. Tazko to takto hodnotit z jednej vety co si napisala.