Búšenie srdiečka trojročného chlapca

jenny2009
28. mar 2012

MALEMU strasne busi srdiecko, boli sme na kardio tam mu nic nenasli, ale hocikedy v noci aj teraz ma sice teplotu ale srdiecko mu bije rychlo.... zacinam mat obavy

annaopialova
28. mar 2012

AHOJ MOZNO BY POMOHLY INFUZIE MAGNEZIA

babulina
29. mar 2012

poradit sa s pediatrom a ziadat dalsie vysetrenia resp zopakovanie vysetrenie na kardio u ineho lekara, ak sa ti naozaj nieco nezda

jenny2009
autor
25. dec 2012

mate este niekto skusennosti, ja mam dojem ze mojmu malemu tiez bije srdiecko silno aj ked spinka, na ekg nic nezistili .... ale asi pojdeme este na rtg srdca

katkalubkova
25. dec 2012

Ahoj, ja som mala podobny problem so synom, dokonca mi to aj vraveli z rodiny, ked ho chytili na ruky, ze ako mu rychlo bije srdiecko, riesil sme to ked mal syn asi cca2 roky. Nic mu nezistili, bol 2krat u kardiologicky, aj tam riadne plakal, vtedy srdiecko bije rychlejsie a bol este v norme. Ked je dieta chore a ked ma teplotu, VZDY to srdiecko ide rychlejsie, z toho by som obavy nemala, pokial je pod dohladom lekara, ze ste s nim boli u lekara, ze je chory! Male deti maju tachykardiu rychlejsiu ako dospely clovek, dospely ma 80 a dieta 110 ( to je priklad ). Pokial ma vykyvy aj v noci a nema teploty, tak by Ti mala nakazat kardiologicka, aby si mu zmerala tep, ak sa Ti to bude dat, chyt ho za rucicku a ked sa budes sustredit, mozno sa ti to podari, kolko ma uderov za minut... Nas syn je hyperaktivny, zivy, ale uz to teraz tak moc nevnimam. Kazdopadne je to len moj nazor, nie som pediater, ani doktor!!!

katkalubkova
25. dec 2012

este hore k tym magneziovym infuziam, myslim, ze srdiecko upokoja, ale asi neliecia problem!

katkalubkova
27. dec 2012

@jenny2009 ahoj poslala som ti svoj nazor priamo pod temu ( ak si nahodou necitala ), pekny vecer.

jenny2009
autor
28. dec 2012

dakujem pekne za radu, myslim ze tep ma v poriadku ale to srdiecko ked prilozim sa mi zda ze bije silno ale ako pises asi to u deti tak je, dakujem za odpoved.

miskax
28. dec 2012

@jenny2009 ahoj, a "to srdiecko, co bije rychlejsie" zistujes ako? Vedela by si zmerat pocet uderov za minutu? Pises, ze tep ma v poriadku ... ono pocet uderov srdca by mal byt totiz rovnaky ako tep - to asi merias na rucicke 😉

francesska2
31. mar 2014

Mo moja 15 mesacna dcera ma v spanku tep vcera 96 a dnes 87, meriam jej to kvoli liekom co jej nasadili, ci sa tep neznizuje, len som sa zabudla opytat kolko je norma a pod a nad aku hranicu by nemal ist...

miskax
1. apr 2014

@francesska2 ročné dieťa má v pokoji 120-125 pulzov za minutu a 2 ročné 110-115 za min.
Takze asi nieco medzi tym .. ale v spanku tep samozrejme klesa, takze vtedy su tie císla mensie . A aké lieky ste dostali?
Ak si nebudes ista, nic nepokazis, ak si zavolas tomu, co tie lieky nasadil 😉 (ja myslim, ze okolo tej 90tky by to mohlo byt ok, ale kardiolog nie som) 😉

francesska2
2. apr 2014

@miskax masticku ktora obsahuje timolol (vraj lieky na srdce a tlak) a ze mozu znizovat tlak a pulz. No lenze som ju 3 dni natierala a spala 20 max. 30 minut a potom uz nespala cele noci...2 dni som ju nenatrela a spala pekne, tak ju skusim zas natriet a ak nebude spat, tak tam budem volat... (vraj neziaducim ucinkom mozu byt aj nocne mory, ale zeby az take?) ☹

miskax
3. apr 2014

@francesska2 hm, to akoze mala nespala po tej masticke? Chudiatko male .... Tak drzim palec, nech to dobre zvladate 🙂

francesska2
4. apr 2014

No vecer som ju natrela a zas celu noc nespala... ☹

majkuska
4. apr 2014

@jenny2009 búšenie srdiečka a rýchly tep je rozdiel. Ak nemá rýchly tep, tak to búšenie ty nezistíš. To musí pociťovať človek sám. Aj ja malému niekedy keď ho mám pri sebe tak mu udiera z toho hrudníka, ale deti sú v pohybe, to srdiečko normálne bije a on žiadne búšenie pociťovať nemusí. A deti zvlášť majú rychlejší tep. Postupom veku sa znižuje. A pri teplote je normálne aj rýchlejší tep aj búšenie. Moja rada, ak si bola na kardio a je všetko ok, nesleduj ho, zbytočne sa stresuješ a možno aj jeho, aby si to podvedome nejako nezafixoval a v budúcnosti mal z toho paniku. Lebo ľudia s panickou poruchou pravidelne merajú tep. A ak ťa to upokojí, moja už 6,5 ročná dcéra minule v noci pribehla k nám, že sa jej snívalo niečo hrozné, ľahla ku mne, tak som jej srdiečko cítila vo vankúši. Jednoducho to spôsobil zlý sen, keď zaspala pri mne, postupne sa to upokojilo aj tep sa znížil. Je to reakcia na niečo, tak ako na beh, tak ako keď sa zľakneš niečoho, srdce buši, to je normálne a dotyčný ľudia si to vôbec neuvedomujú, uvedomujú si to ľudia s panickou poruchou.