Čaká nás vybratie nosných mandlí

datelinka31
25. apr 2024

Som z toho dosť v strese a chcela som sa spýtať, či by ste mi niečo poradili, ak ste tento zákrok absolvovali. Myslím také praktické veci, čo si priniesť, čo jesť atď. Máme napísané len pyžamo, papuče a nejakú obľúbenú hračku. K jedlu po zákroku len že niečo nie moc tuhé, teplé ani studené..
a ešte kamoška ma zneistila, že jej syn mal ísť tiež na vybratie, ale stále sa to odkladalo, až nakoniec mal 5 rokov a povedali, že už netreba, že sa postupne začnú strácať.. s tým ste sa stretli? Náš má už 6 rokov..

e1i
25. apr 2024

@datelinka31 vekom nosna mandla atrofuje,zmensi sa

janinah
25. apr 2024

Atrofuje až v puberte..počúvaj lekárov.nie kamarátku

zafi
26. apr 2024

Môjmu synovi 8r. vyberali nosné mandle minulý rok na jeseň (lebo moc v noci chrápal)
Nič si so sebou nebral, bola to jednodňová chirurgia, ráno sme mali nástup, operáciu a poobede už šiel domov. Potom bol 2 týždne ešte doma.

datelinka31
autor
26. apr 2024

@zafi inak to prečo sa musí byť tak dlho doma? Ono sa to tak dlho hojí?

zafi
26. apr 2024

Hej kvôli hojeniu a prvých 10 dní mal jesť len vlažnú kašovitú stravu a kloktať bylinkové čaje. Taktiež kvôli tomu, aby v škole nenachytal dáku infekciu kým sa to poriadne nezahojí.

fiafia
26. apr 2024

@datelinka31 nám síce orezávali, nevyberali ale kazali sirup od bolesti a kvapky do nosa mat doma. Jest kasovitu stravu, ani teplé ani studene. 2 týždne doma.

datelinka31
autor
26. apr 2024

@fiafia to som ani nepočula, že také niečo existuje, orezávanie.

vreckovka2
26. apr 2024

@datelinka31 nasmu idu tiez nosnu len zmensit a nie vybrat. Ale je este malicky. Planujem mu vziat vyzivy a kapsicku na cestu domov. Nie kysle. Aj po inej operacii po narkoze chcel len vodu a vyzivu. Doktorka vravela, ze nam este raz vsetko vysvetli. Ale ako pisali, 10 dni kasovita a vlazna strava. Nemoze chodit na slnko, nech sa teplom rana nerozkrvaca.

fiafia
26. apr 2024

@datelinka31 vraj nová metóda,kde garantujú,že nedorastie. Ale tiež narkóza a zákrok trval pol hodinu.