Častá stolica 10 mesačnej dcérky

33veronika
18. júl 2017

Ahojte mamičky idem sa obrátiť na Vás či ste sa už niektorá nestretli s takýmto problémom, ktorý trápi nás už 4 mesiac. Moja 10 mesačná dcerka mi stale kaká (keď sú horšie dní aj 15x denne). Stolicu má ale normálnu tuhú, žiadna hnačka. Pediatrická mala najskôr podozrenie na alergiu bielkovinu kravského mlieka....zobrala krv a testy negatívne. Zobrala stolicu na testy negatívne. Poslala nás na gastro....sono brúska OK. Na gastro nám dala doktorka na mesiac špeciálne mliečko Neocate. Po mesiaci žiadna zmena. Tak nám dala na 10dni Entizol. Zmena prišla asi tak že cca 3dni prestane kakať ale iba občas ju núti na stolicu a potom príde 4-5dni kde začne zasa po troške kakať až sa to vystupňuje do extrému kedy stále tlačí a kaká. A toto sa stále opakuje. Pri takej častej stolici sa jej na prdelke robia až krvavé pľuzgiere....ktoré stále umývame, sušíme a mastíme do zblbnutia. Keď na ňu prídu tieto dni kakania tak mi aj odmieta jedlo....spapa pár lyžičiek...príde na ňu tlačenie a už je koniec s jedením. Ešte nám idú robiť testy na celiakiu tak som zvedavá.....
Mala ste už niektorá takýto problém a ako ste ho liečili??

unctadorg
18. júl 2017

@33veronika zuby ma? Nejdu jej?

33veronika
autor
18. júl 2017

Zubky ešte nemá ....no asi sa jej tlačia lebo hrozne si papa ruky a už ma také hrbolky na dasnach a asi jej vyjdú prvé ocaky