Časté zapareniny u 7-mesačného bábätka

lorika6988
26. okt 2022

Ahojte🙂 mam 7m.babo a velmi casto sa u nej vyskytnu zapareniny. Raz je dobre a potom zase z nicoho nic sa zacervena. Skusali sme uz naozaj vsetko
A teraz som sa docitala ze to moze byt aj stravou. Papa um a prikrmy. Mate skusenosti ake potraviny by to mohli byt? Na zaciatku som sledovala alergiu alergiu ale ma nenapadlo ze by mohli sposobit aj zapareniny. Budeme vdacny za kazdu radu 🙏

mimi408
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domka222
26. okt 2022

Pri každej výmene plienky, aj keď je len pocikaná namočím tampón a jemne umyjem. Až potom nanášam krém. Rýchlejšie sa zahojí. A to z čoho, už len pátrať, odsledovať

nikpa
26. okt 2022

@lorika6988 tak ma alergiu či nie? Tak čudne si to napísala, že neviem 🙂 Náš malý je alergik, máva preto často riedku stolicu a viackrát za deň. Keď si niekedy nevšimnem a hneď ho neprebalim, stačí kedy je v tom 10 min a ma hneď vyžratu kožu pod plienkou. Keď má sklon k zapareninam, treba ho po každej veľkej umyť pod tečúcou vodou s jemným detskym mydlom. Žiadne vlhčené! Natri hrubú vrstvu rybacej pasty alebo bepanthen, tieto sa nám najviac osvedčili. Keď už má zapareny zadok, pridaj mu do kúpeľa hypermangan, robí zázraky takmer na počkanie. Po jednom kúpeli hneď vidím ako mu to pekne stiahlo a uľavilo sa mu. Z voľnopredajnych je dobra krém pasta Imazol. Niekedy stačí dať aj len niečo na mykózu, v stolici ma kvasinky a tie môžu spôsobiť tiež zapareniny. Ale na to zaberá aj ten Imazol čo som písala. Alebo fungicidin je taký jemný na detsky zadok. No a keď už nezaberie hypermangan, Imazol alebo fungicidin. Tak šup ku kožnej.

lorika6988
autor
26. okt 2022

@nikpa nema alergiu.. Zle som sa vyjadrila. Stravu som zapisovala na zaciatku ked som zacala davat prikrmy. Ale nenapadlo ma ze by mohla mat zapareniny z toho. Skor sme mysleli na plienky alebo sudokrem. Ale asi zacnem sledovat tie prikrmy lepsie

majlo1234
26. okt 2022

Pri kazdej vymene plienky treba umyt zadok a predok pod vodou, vysusit, popripade nechat vetrat chvilu, ak mas moznost. A kremovat lwn ak ma zapareniny, na zdravu pokozku nedavaj krem, aby mohla dychat

lorika6988
autor
28. okt 2022

@majlo1234 bohuzial zapareniny mame aj momentalne. Zatial skusame repikovy odvar a phytiol. Vyzera tak ze pomoze. Zda sa mi ze sudocrem nepomahal

majlo1234
28. okt 2022

S repikim vyskusaj opatrne zo zaciatku, je to silny alergen 🙂

optimistka
28. okt 2022

Za mna najlepsi na zapareniny bephanten krem. Moj maly takto reagoval na kalerab napr.