Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cefzil a Aerius

sosanna88
11. apr 2015

Ahojte, Neviem ci mi niektora poradi ale nenasla som na internete presne co hladam.
Malej vcera Dr. predpisal antibiotika Cefzil a k tomu sirup Aerius...ma chytene hrdlo. Teplotu od vcera nema, beha, je cula...na pohlad zdrave dieta..
Kedze sme uz od utorka doma, mierne nam obom zasibava. Chcem sa preto spytat ci mozem ist s malou von? Citam katastroficke scenare o alergických reakciách a podobne, ze mame byt doma pocas uzivania abt....ale konkretne na tieto atb som nenasla ci sa smie ist von...
Dr, povedal, ze dnes pobede mozme ist na chvilu ale co je o chvila pre neho neviem...neviem ani sama, ale ak mam byt doma teraz dalsi tyzden kvôli liekom, tak ma dzubne. Keby bola mala odkvicnuta tak nepoviem nic ale neni a nudi sa aj ona...vrrrrrr.
Najlepsie asi nic necitat, potom je clovek pokakany 🙂

xevulax
11. apr 2015

No ja neviem, ja osobne ked maju deti atb, tak nikam nechodim a pekne krasne sme doma. Navyse ak je chora a pojdete pri deti, moze niekoho nakazit a zase naopak, berie atb tak ajbtanimunita je tYm padom oslabena. Pokial viem s atb sa nema chodit von (resp. Na slnko)

gapre
11. apr 2015

ani ja som s malou nechodila,tiez nam hrabkalo,ale vydrzali sme.Lekarka povedala, ze nemozme ked ma antibiotika,tak sme trcali doma.

sosanna88
autor
11. apr 2015

@gapre vidis...kazdy Dr. povie ine, kazda mama povie ine...a potom sa rozhodni co je dobre..Ostat doma a osediviet, ist von a riskovat, ze sa decku pohorsi...
Inak, nemam na mysli ist na ihrisko...mala v kociku aby sa nenamahala, max. hodka...

gapre
11. apr 2015

@sosanna88 Ved to,rozhodni sa podla vlastneho uvazenia 🙂 ,ked to tvoja lekarka odobrila.

jana_eyre
11. apr 2015

mne tiez dr. povedala, ze von deti mozu, ale nie na slnko a nie presilovat sa.. cize ja by som isla na malu prechadzku, ak pouzivas kocik, tak malu do neho posad a troska sa prejdi na pol hodinku.. ak kocik nepouzivas, chodte si sadnut niekde do tiena na lavicku, mala pozbiera kvietky, trocha sa rozptyli.. ak nebude na nu piect slnko a mala nebude behat, tak by to malo byt ok..

simca06022011
11. apr 2015

chvila je polhodinu sa prejst... a mozete ist v klude, ak nemate teploty... ale nebehat, nenamahat sa 🙂 predpokladam ze sa nechystate do detskeho kutika, skolky ani na plavaren a pod. cize to je zbytocne tu rozoberat 🙂
My chodievame, napr. do obchodu na nakupit pesi a tak... inak by sme ani jest nemali dva tyzdne :P Cize prve dni sme doma a potom trosku von... pripadne len pod okno teraz

sosanna88
autor
11. apr 2015

@simca06022011 ak by nemala atb tak to neriesim vobec..od utorka do stvrtka mala teploty, takze to je jasne, to ma ani nenapadlo ist von. ale vcera uz nemala a ani dnes. takze dnes by som uz za normalnych okolnosti urcite sla s kocarom samozrejme aby nebehala zbytocne.
vcera ma ale prekvapilo, ze dr dal atb ked uz teplotu nemala..popocuval, pozrel hrdlo a hura, dajme atb. ma ich prvy krat tak neviem, kazdy inak vravi. nechcem zbytocne vedu z toho robit ale ani nic podcenit...tak reku, opytam sa, nikdy nevies aka fajna rada sa najde 🙂

simca06022011
11. apr 2015

@sosanna88 my sme mali kopec ATB a von sme takto na kratko chodili... len vzdy mi vravi lekarka : dva dni po teplotch doma.. cize isla by som az zajtra ;)

erzulik
1. apr 2016

moja mala teraz uziva Aerius cela je vyhadzana uz som bola zufala z coho, v pribalovom letaku som sa docitala ze by sa nemalo ist na slnko, vzdy sa vyhadze ako prideme z vonka, uz som zistla kde je čert zakopany... Zajtra uvidime co bude, dufam ze sa uz nevyhadze ak jej to od zajttra vysadim... Bude teplo pojdeme von ale bez AERIUSU... ☹

Tu začni písať odpoveď...

Odošli