Celková anestéza u 3-ročného

pisulenka
14. okt 2022

Dobrý deň
Mate skúsenosti s vyšetrenim magnetická rezonancia u 3 ročného dieťaťa, dr. kazala prísť deň pred vyšetrenim na noc do nemocnice, vyšetrenie vraj prebieha s celkovou anestézou (myslím že kvôli tomu aby sa vôbec nehýbal) hotová som z toho ako zvládajú tak malé deti anestezu? Mate skúsenosti? Mne bolo veľmi zle aj som zvracala po prebudení viem ze je to individuálne ale ajtak mam obrovský strach

terike_91
14. okt 2022

@pisulenka Ahoj. Môjho syna operovali na jednodňovej klinike na pruh, keď bol ešte menší. Zobudil sa po operácii a asi po 30 minutách sme išli domov. Išiel dokonca po svojich. Malé deti všetko zvládajú oveľa lepšie než my dospelí.

bagre
14. okt 2022

syn bol, mal tuším 4 roky a bol v pohode
neboj sa

jaga18
14. okt 2022

Chodili sme pravidelne od 2r tiež v celkovej. Zvládal to lepšie ako ja. Ako sa prebral hneď jesť pýtal 😃

pisulenka
autor
14. okt 2022

@jaga18 ďakujem, a prosím ta dostal nejakú kanilu cez ktorú ho uspali? Bola si celý čas pri nom? Kolko krát sa pichá do ruky pri tomto vyšetreni?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
normab
14. okt 2022

Maly bol ked mal 16 mesiacov.. pridete, hned mu napichnu kanylu, od polnoci alebo ako vam povedia, nebude moct jest, pit.. rano idete, uspia ho cez kanylu, bola som s nim vtedy..potom ho vzali, spravili mri, doniesli na izbu..staras sa o neho kym sa zobudza, nemoze pit ani jest..postupne po cca 2hod vodu, ak nevracia, tak daku vyzivu potom aj tuhu stravu..ak vsetko ok, idete domov..my sme boli v nr

normab
14. okt 2022

Este poradim, volnejsie oblecenie aj pyzamo, aby si vedela prevliect ruku s kanylou, plus na mri oblecenie uplne bez cvockov kovovych.. my sme museli strihat..drzim palce, zvladnes to❤

pisulenka
autor
14. okt 2022

@normab ďakujem veľmi pekne ❤️