Červená vyrážka na tváričke

beata88
4. okt 2013

Ahojte baby. Nemate niektora skusenost s cervenou vyrazkou na tvari u dietata? Mala ma devat mesiacov a uz dva tyzdne nam svieti na licku vyrazka a nechce zmiznut. Vyzera ako vyrazka u dospeleho, normalne je tvrda. A vcera nam pribudli dalsie dve :( neviete z coho to moze byt? Alebo ako sa toho zbavit? Skusim pridat aj foto, neviem ci to bude dobre vidno

juliana77
4. okt 2013

@beata88 zrejme tu pôjde len o dohady a možno tu natrafíš na lekárku, ale ak nie, tak tvoja by ti to asi povedala najpresnejšie.

beata88
autor
4. okt 2013

@juliana77 ja som len bola zvedava ci nejaka zena s tym nema osobnu skusenost. Ku doktorke sa chystam len menim terajsiu mudr. tak kym sa najdem nejaku inu chcela som vediet ci nemal niekto podobny problem.

juliana77
4. okt 2013

@beata88 môžem ti napísať päť verzii čo to môže byť, ale ak to pretrváva dva týždne a má další, doktorka možno odporučí kožného, alebo dá niečo čo to stlmí. Ide o to či to chceš preberať, alebo sa toho zbaviť.

darina1952
4. okt 2013

@beata88 keď meníš doktorku a ešte si sa k nej nedostala, tak zájdi podvečer alebo cez víkend na pohotovosť a možno tam ti povedia o čo ide.

januliku
4. okt 2013

@beata88 Aj nasa ma podobnu vyrazku na pravom licku uz asi 1,5 tyzdna. Nasa ma len jednu. U lekara som nebola, pretoze si myslim, ze je to stipanec od komara alebo skor pavuka. Vyzera to tak, ako ked mna postipe komar. Najskor bola tvrda, trosku zapalena, vnutri akoby aj trosku priesvitny hnis. Tyzden natieram fenistilom 2x denne a uz je skoro prec. Mne sa stipanec lieci aj mesiac a myslim, ze mala bude v tomto po mne.

beata88
autor
4. okt 2013

@januliku mne to tiez inak pripada ako stipanec. Postup taky isty ako ty vravis. Asi skusim natriet tiez fenistilom, ale zajtra idem uz ku doktorke tak som zvedava co ona povie

beata88
autor
4. okt 2013

@darina1952 uz mam vybavenu, takze zajtra sa ide na konzultaciu

darina1952
4. okt 2013

@beata88 super, aspoň budeš vedieť čo to je 🙂 (hmmm a to má v sobotu ordinačné? či je to známa?)

beata88
autor
4. okt 2013

@darina1952 znama to je tak sa ideme k nej podohadovat a rovno ju aj pozrie 🙂 tesim sa uz lebo doma len stale riesime co to moze mat a uz mi to ide na nervy 🙂

simca06022011
4. okt 2013

@beata88 podla mna chod rovno ku koznej, na to netrebujete ani odporucenie od lekarky ani nic.. a ta povie najlepsie.

januliku
4. okt 2013

@beata88 No, teraz na jesen/zimu sa do domu nastahovala rozna haved (chrobaciky, pavuciky ...), takze kludne to moze byt aj u vas stipanec. Skus pozriet, ci niekde v izbe, kde mala spava, nie je nejaky pavuk (v kutoch, v posteli ....). Ja koznym neverim, nikdy mi s nicim nepomohli, to je moja skusenost.

beata88
autor
4. okt 2013

@januliku inak mne to normalne pride ako od mravca stipanec. Asi jej dnes celu postielku rozoberiem a dam vyvetrat ked je takto pekne 🙂

zuzana030
4. okt 2013

@beata88
aj u nás sa objavuje presne na tomto mieste, už od cca 8mesiacov, dcérka má teraz 4,5 rôčka, objaví sa vtedy, keď o pár dní ochorie, čiže nejaký zápal v tele asi, predzvesť choroby, keď jej miestečko sčervená, viem, že bude chorá... ☹
sem tam tam mala aj trošku hnisu, ale väčšinou len červená bodka, vyzerá ale naozaj ako štípanec,
my to mávame ale len na tomto jedinom mieste a myslím, že by to bola veľká náhoda na štípanec od komária alebo pavúka....júúúj, až ma striasa, keď si pomyslím, čo po nej môže liezť

beata88
autor
4. okt 2013

@zuzana030 no hadam to nebude ako u Vas a nebude chora. Som zvedava co mi ppvie mudr

zuzana030
4. okt 2013

@beata88
držím palce, ale myslím, že nič konkrétne ti nepovie, tak ako nám, že môže to byť hocičo, treba sledovať, ja som potierala fenistilom, aby nesvrbelo a ono to ustúpilo samé cca týž, dva...
ale ako som spomínala, vyhodí sa nám to trošku ako predzvesť choroby... ☹
daj potom vedieť, ako ste dopadli...

beata88
autor
4. okt 2013

@zuzana030 aj ja si myslim ze nic konkretne sa nedozviem ale tak aspon pre moju spokojnost 🙂 aj ja som jej zacala fenistilom potierat tak uvidime. Jasne, dam vediet 🙂

beata88
autor
5. okt 2013

@zuzana030 takze konzultacia s mudr dopadlo dobre 🙂 tie vyrazky budu asi nejaka alergicka reakcia ale nieje si na 100% ista takze musime iba poskusat. Zatial fenistil kvapky a pptierat kremom a uvidime. A ja koza som jej davala jahodovy dzem tak ci aj z toho nie. Uvidime, ideme skusat co to da 🙂

zuzana030
6. okt 2013

držím palce, nech nič horšie
to je najhoršie, že aj tak len ty musíš odsledovať, lebo lekár ti nevie povedať
napadlo nám ale, že nám brali aj krvičku na rozbor, vám nie?

ykul
29. okt 2017

Dobrý večer, robia sa Vám ešte tie vyrážky ? U nás sa sem-tam tiež objavia ale max 3. Príčinu zatial neviem.