Červené a vysušené okolie intímnych miest polročnej dcérky

vejula
26. máj 2013

Ahojte. Dcerka ma od včera rana totalne červene suvisle vysušené okolie ciulky a horne časti stehienok, tam kde jej tie červene miesta končia tak je to v takych bodkach či vyražtičkach. Ritku ma uplne čistu. Zajtra ideme určite ku doktorke ale som z toho cela nesvoja, lebo netušim čo to môže byť, či nejaky exem, alebo čo, nechapem, synček nič take nikdy nemal. Nemate niektora s tym skusenosti

xlucia
26. máj 2013

@vejula to vyzera na zaparenu kozu

vejula
autor
26. máj 2013

@xlucia no ja neviem krem na zapareniny nepomaha...ten mi pomohol na zaparenu ritku vždy, teraz sa to po aplikacii ešte zhoršilo

xlucia
26. máj 2013

@vejula daj na cast canesten. uvidis co to spravi

vejula
autor
26. máj 2013

@xlucia mysliš že môžem? je to určene aj pre deti?

xlucia
26. máj 2013

@vejula mozes. davaju ho v pohode aj novoredencom v porodnici.

vejula
autor
26. máj 2013

@xlucia vdaka, skusim.... mysliš že je možne aby polročne dieťatko malo mykozu?

xlucia
26. máj 2013

@vejula v plienkovej oblasti je to zial dost bezne

brita
26. máj 2013

@vejula Ahoj, aj nasa ma nieco podobne. Zajtra mame poradnu, tak to ukazem doktorke. Tiez ma to znepokojuje, neviem, co to ma 😖

mawka
26. máj 2013

bepanten, ak mas babulku baculatu, tak je to bezne, pripadne mozno ju drazdi lem plienok. skus vymenit. skor to bude nieco kontaktne, ak je to horsie po kreme na zapareniny. ale bez k lekarke. zatial ak mas ten bepanthen, tak skus to, dost upokojuje pokozku nech je podrazdena akokolvek. canesten je na mykozy a mykoza byva skor sive supinky, nie pupaky.

googlinqa
26. máj 2013

to moze byt reakcia na nejaku kozmetiku, napr. vlhcene obrusky, kozmetika, pracie prostriedky, zatial upokojit cistou vodou , ak to nepomoze daj trosku ale len malinko hypermanganu taku slabunko sfarbenu vodu na dezinfekciu a podla moznosti kupat len v cistej vode bez kozmetiky, ak to nepomoze, potom je to ina diagnoza, kde pomoze len lekar

vejula
autor
27. máj 2013

@xlucia
@brita
@mawka
@googlinqa takže je to plienková dermatitida. Predpisala nam nejaku mastičku pripravenu priamo v lekarni. Ma to skutočne hrozné, a vraj dieťatko môže takto zareagovať na určitý druh plienok, bolo by nbajlepšie teraz latkovať, lebo tie plienky su vraj tiež kadečim napustene a niektorým citlivejším dfedtičkam to nerobi dobre... Tak skusim pokukať po latkovkach a asi budeme eko.... Dakujem babulky všetkym za odpovede

mawka
27. máj 2013

@vejula jaaj no, hlavne tie super save robia tuto dermatitidu, pretoze vnutri maju gel. preto som pouzivala z DM babylove lebo boli take makke a ziadne vymysly vnutri ako pampers. jedine pampers ktore sme mohli boli oranzove. ale kazdemu nieco ine. musis skusat.

googlinqa
27. máj 2013

moja zasa reaguje na niektore vlhcene obrusky velmi skaredo osype sa jej okolie malickymi vyrazkami, je to cele cervene, ako alergia, nam najlepsie vyhovuju plienky happy belly