Červené fľaky na krku 7 mesačného chlapca

ginag
16. jan 2013

Mam taky problem ze moj maly ma 7 mesiacov a uz od 5 mesiaca ma cervene flaky na krku. Zacalo to pod pravým uskom na krku taky cca 5 cm dlhy flak ako keby vystipane. Boli sme u koznej, ta povedal ze to je normalne u malych deti. Samozrejme vypisla hydrocortizon. tak mu to preslo, lenze som sa dlho netesila lebo sa mu to objavilo zas. mal cervene flaky na tvari okolo usi, a druhy kozny mi povedal ze to je iritacia, tak som prisla na to ze mikroflisova ciapka mu robi zle. Odvtedy nosi len pletenu ciapku s bavlnenym vnutrom. Vsetko bolo ok, ale zasa nie dlho. Na krku znovu ten ako keby vystipany pasik a od usi az po usi pod bradou cerveny pas. Vyslovene tak ako ked male babo este ma stale bradicku na krku a pod tym. Typovala som na to ze ako lezi ( lebo este sam nesedi) stale v kociku a je naobliekany , overal fusak atd tak zeby od toho tepla? Neviem. uz sme boli u 3 koznej, ta povedal tiez ze to nemam riesit. V podstate vsetky povedali ze to nie je ani ekzem ani potr. alergia. Ma stym niekto skusenosti? masticky excipial kids, infadolan, dermalec, kys. mliecna nepomahaju. Momentalne ho natieram zasa kremom obsahujucim kortizon. Poradte prosim lebo som z toho nestastna. Dakujem

mummy01
16. jan 2013

@ginag tie masticky vyhod,su ti nanic ☹ oplachuj mu to s odvarom z dubovej kory a skontroluj mu cely satnik.ciapocku ma na uväzovanie okolo krku? Aky material?

ginag
autor
17. jan 2013

mummy01 Dakujem, tiez si myslim ze su nanic. Ciapocky nema na uvazovanie okolo krku, dokonca uz ziadne hrube teple ciapky mu nedavam, len cista bavlna a vsetky bodycka ma z 100% bavlny a vacsinou len biele mu davam. Uz som prestala prat s ariel sensitiv, len lovelu pouzivam a ziadny avivaz, 2x plakanie a zehlim s parou, tak uz naozaj neviem. Dokonca pijem bez laktozove mlieko, lebo ho este kojim. Aj prikrmujem ale tento problem mame uz od 5 mesiacov ked som este neprikrmovala.