Červené fľaky na päte u 9 mesačného chlapčeka

katka4928
10. apr 2022

Ahojte maminčky, mám 9 mesačného chlapčeka a dnes som mu našla na ľavej päte červené malé fľaky, pri dotyku nemiznú. Nemáte s tým niekto skúsenosti prosím?

katka4928
autor
10. apr 2022

@katka4928 prikladám fotky

janka_266
10. apr 2022

@katka4928 prvýkrát to vidim u niekoho iného ako u nás, nebolo to predtým take akoby plne vody? Nikto mi nevie povedať, čo to je ani prečo sa to robí, ani kožná ani alergologicka, testy mu vyšli negatívne na alergie, na nete som našla, že existuje nejaká dyshidroza, ale neviem či je to to. Každopádne na noc odporúčam kúpiť, alebo si dať predpísať veeeeela fenistilu, my sme už dostali zyrtec. V noci to zvykne malého brutálne svrbiet. Na zmiernenie svrbenia pomáha aj kúpeľ v octe, alebo potieranie chodidiel riedenym octom. Môjmu sa to začalo vyhadzovať minuly rok v lete, to mal 5 mesiacov, mysleli sme, že sa mu potia nohy, ale asi to nebol ten dôvod.

katka4928
autor
10. apr 2022

@janka_266 našla som mu to v taktomto stave prvý krát, takže si niesom istá či to bolo plné vody. mohlo byť ale ja som to nevidela. ale našeho to nesvrbí, nemá vôbec žiadne iné príznaky a nevyzerá že by vôbec vedel o tom že niečo také má. ja som sa skôr zľakla kvôli tomu že kedysi som čítala že fľaky ktoré takto pri dotyku vôbec nemiznú (nezblednú) tak môžu znamenať nejakú infekciu. v pondelok ideme k doktorke s tým tak uvidíme čo nám povie

janka_266
10. apr 2022

@katka4928 tak dajte potom vedieť, že čo vám povedali, lebo aj u nás to začalo len tak, že zrazu to mal na nožičkach, tiež nesvrbelo, ale časom sa to zhoršovalo ešte ak to začne miznúť, tak sa tam zvykne koza prasknúť, tak uvidíte, či je to to iste