Červené fľaky na riťke u ročného chlapca

bubuhlohovec
23. dec 2013

Ahojte,potrebovala by som radu.malému sa urobili 2 fliacky červené, včera boli maličké,dnes uz su väčšie, natieram s mastickou na zapareniny ale nepomáha...plienky máme stale tie isté, tak neviem.mohlo by to byť niečo vážnejšie ??? Ďakujem za každú radu ...

luba28
23. dec 2013

@bubuhlohovec je to suche?? ....baby-aviril je dobry,.......

bubuhlohovec
autor
23. dec 2013

@luba28 áno, take ako ked si oskres koleno....aviril dávame kazdy deň po kúpaní...môže byť že ho pooskierala plienka alebo ja neviem...

luba28
23. dec 2013

@bubuhlohovec tak potom skus modru indulonu,.......asi to bude lisaj,.........nam zabrala aj ked sme to nemali na zadocku,ale na tvari,....taky cerveny suchy flak,....

bambulka81
23. dec 2013

krem na zaparaniny ti nepomoze...neviem ci je na lek predpis ale skus locoid krem.nam ho dala lekarka.inak my mavame tiez fliaciky ale raz ma raz nema.ked ti ten kremik nedaju v lekarni skus tie fliaciky natriet sudokremom,panthenolom alebo calciovou mastou.uvidis.jo a nemali ste nieco nove v strave?citrusove?

bubuhlohovec
autor
23. dec 2013

@bambulka81 dávam mu sudokrem, no pomaly dzobeme všeličo, ale citrusy mu nedávam....nemusím s ním behať na pohotovosť,mám počkať este pár dni ??

bambulka81
23. dec 2013

@bubuhlohovec myslim si ze netreba... skus to natierat a uvidis. ono ked sa neukazalo nikde inde tak to moze byt iba slaba reakcia na nieco, mozno na plienocku. Ono by to malo zmiznut. Ked to uz bude viditelne rozrastat po celom zadocku pripadne aj na stehnach, chrbatiku, tak jasne chod sa ukazat na poho ale co oni spravia? daju nejaku masticku a odporucanie na kozne a kym sa tam dostanes to moze uplne zmiznut. Mojmu malemu je na chrbatiku uprostred suchy fliacik taky cerveny, natieram mu a snazim sa mu to neposkrabat a pomaly sa to straca...ked mas pocit ze ho to svrbi tak mu daj fenistil kvp alebo mu to nari fenistilom. A nemoze to mat oskrete iba, ze sa hral a sadol si do hracky alebo vo vani ze sa oskrel o hracku? ozaj a co pouzivas na kupanie? mojho ked natrem umyvacou emulziou a hned nezmyjem a poriadne tak je cely cerveny, resp. take fliaciky sa na nom objavia ale do rana su prec.

modrofuzik11
25. dec 2013

je velmi dolezite vetrat ritku. vzdy pri prebalovani ju do sucha, naozaj do sucha utriet. a ked uz sa zapareniny vyskytnu, nam pomaha bepanthen. je vyborny, nedrazdi, neobsahuje alkohol, pomaha...

milota164
28. dec 2013

nam pomaha Bepanthen a mavame taketo cervene fliacky aj napriek tomu ze uz nemame plienky. pouzivam na to Bepanthen a zmizne to tak za 2 dni uplne

modrofuzik11
29. dec 2013

nam pomaha bepanthen. ma dobre zlozenie, vobec nedrazdi ale ukludnuje pokozku. oni sa tie flaky mohli spravit aj z toho, co maly zjedol. mozno nieco agresivnejsie. treba vetrat ritku a do sucha ju vzdy pri prebalovani utriet. drzim palce.