Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Červené vyrážky a fľaky u 6 týždňového bábätka

1mia11
16. dec 2014

Mamicky co je podla vas toto?je to ekzem?co jej mozem dat na licko.dcerka ma 6 tyzdnov a ma.doat suche obe strany licka a cervene.k veceru sa to zhorsi.vyrazky su pocelej tvaricke na usku aj trosku na hlavicke.inde na tele to nema.k pediatricke nemame moznost ist kedze sme odcestovani

jankaja
16. dec 2014

ja odporúčam skočiť k doktorke a nechať sa rovno poslať ku kožnej. Naša malá sa v rovnakom veku (6 týždňov) tiež takto vyhádzala. Kožná povedala, že to môže byť čistenie po pôrode (môže sa prejaviť až do veku 6 mesiacov), seborea alebo atopický ekzém. Diagnóza sa stanoví následne podľa ďalšieho vývoja.
My sme skočili najskôr k detskej lekárke, ktorá odporučila umývať harmančekom. Vôbec nezabralo, naopak, zhoršilo sa to. Potom nás poslala ku kožnej. Tá povedala, že harmanček sa nemá tak malým deťom vôbec dávať, lebo je to silný alergén.
U malej je to nakoniec atopický ekzém, našťastie len s miernym prejavom.

melesmeles
16. dec 2014

moj maly mal nieco podobne. moze to by aj reakcia na zimu, alebo aj akzem....skus jej kupit v lekarni linola fett krem http://www.linola.de/sk/pripravky/sucha-pokozka.... nam to velmi pomohlo. a cim ju natieras pred tym ako idete von?

beatkazvenuse
16. dec 2014

Najlepšie nám pomáha obyčajná modrá indulona. Poradila kožná a kožu má krasnu čistú

miska143
16. dec 2014

aj moja mala to mala,presne toto a mala to novorodenecke akne...potierat ciernym cajom,ono na to velmi nic nezabera,z toho musi vyrast,zial...trvalo nam to okolo 2mesiacov...

katarinkaj
16. dec 2014

Ahoj, podla mna sa nemas coho bat. Nas maly bol asi v takom istom veku tiez vyhadzany (asi este viac). Kazdy den som mu umyvala tvaricku prevarenou vodou s trosickou borovej vody (dezinfikuje a posobi proti zapalom,kupis v lekarni) pomocou vatoveho tamponu a vecer som ho natrela olejcekom na telicko (nie hrubo). Myslim, ze sa ti drobcek len cisti. Keby si nieco podozrive sledovala vo vlaskoch, tak kup v lekarni salicylovy olej, ten zaberie hned.

monicm
17. dec 2014

@1mia11 na suché lička odporúčam obyčajnú modrú indulonu,nám krásne pomáha,na vyrážky,ak sú to malé biele bodky,je to normálne,telíčko sa čistí a prejde to samé,netreba s tým nič robiť.

1mia11
autor
17. dec 2014

Baby lekarnicka mi poradila ichtamolovy krem.natrela som a takto to vyzera.
pediatricka ma asi volno kedzd mi nikto od.rana nedviha
nie sme.v BA takze k nej ani nevieme ist.
co robit?

1mia11
autor
17. dec 2014
beatkazvenuse
17. dec 2014

Mala by si isť kožnej. Mali sme to presne v takomto veku. Hned ako sme tam prišli dala nam antibiotiká na kožu potierať taku vodičku a urobila výter a potvrdila sa bakteria ešte z pôrodných ciest. Ničím to nevysušuj musíš to naopak premastiť.

beatkazvenuse
17. dec 2014

Na premastenie len obyčajná modrá indulona.

1mia11
autor
17. dec 2014

No lenze bohuzial sme s dcerou v kn.lebo v byte v ba su plesne.pediatrika ma asi dovolenku.baby som zufala.co robit?mam namiesto kremu z lekarne pouzit indulonu?kym sa lekarka nevrati?

beatkazvenuse
17. dec 2014

Ano treba mastiť a nemáš doma framykoin?

bamb27
17. dec 2014

@1mia11 daj jej na to sudocrem, zinkovu mast, alebo bubchen baby cream ,,,ak to bude nahodou mokvat tak natriet genciankou jednorazovo...aaa v ziadnom pripade nic mastne na to, premastit az ked to bude ruzove ...neviem ci kojis, alebo je na um ,,,ale ak kojis tak by neuskodila prisnejsia dieta, najcastejsim spustacom ekzemu je mlieko, psenica, vajcia ,,aj ked myslim ze to budu kvasinky, co je uplne bezne u malych deticiek, vyzera to tak ako na obrazku ...a samozrejme, probiotika, velmi dolezite

1mia11
autor
17. dec 2014

Takzs nekojim.mame beba pro 1.ppdavam jej uz druhe rano probiotika infant dophilus
dala som jdj teraz tu mast .natrela som to pred pol hod a uz je to znova suche.

sudocrrm mam t davame na zadocek ale pride mi ze zinok vysusuje a neviem ci je dobry napad dat na suche miesto sudocrem a este viac vysusit.

welpen
17. dec 2014

nas maly ma to iste a ma 5 tyzdnov..ja mu to normalne zasypam s pudrom kt.obsahuje pantenol.vzdy sa mu to ukludni.vraj je to novorodenecke akne a nepomoze nato nic,inak som citala ze celkom zaberie holtov krem

1mia11
autor
17. dec 2014
1mia11
autor
17. dec 2014

Ale je normalne ze to ma uz aj na uskach a.hlavickd?cervene vyrazky.nie.biele ako akne.
ma 6tyzdnov a.2 dni.nevism sa rozhodnut co teda robot.
kazde dieta je ine a mala by to asi vidiet kozna.
co robit?zmatena prvorodicka co nema ziadne skusenosti.
poradte baby

betunka39
17. dec 2014

ak malu kojiš može isť omliečny exem. trreba to mastiť obyčajnou kalciouvou mastičkou. Možer to byť čistenie babatka. Skus umyvať len čistou nie velmi teplou vodou, natrieť calciovkou. ja by som to vobec nenatietala žiadnym sudocremom a pod, tie su skor na zapareniny. Ak to nepomože za 3-4 dni, treba skočiť za lekarkou. Takuto kožičku mavaju viacmenej kojene deti, skus z jedla ak kojiš vylučiť všetky alergeny-citrusy, orechy, kapusta, čokolada. uvidiš či pomože.

1mia11
autor
17. dec 2014

Baby nekojim od 3 tyzna takze z mojho mliexka to neni.papa bebu pro 1.
Z nej to podla.mna tie.nis je.najprv.som to neriesila lebo som sa dociyala ze to by malo byt takr to novorodenecke akne co zmizne do tretieho mesiaca ale uz je to ozaj suche a teraz ked som to natrela tym ichtamolom tak to ma take lepsie ale.cervensie a opat suche.

beatkazvenuse
17. dec 2014

Zatial premasťuj nevysušuj. My sme to mali na hlave tvari a za uškami.

betunka39
17. dec 2014

@1mia11 podla fotiek mi to vychadza skor na ten mliečny exzem, skus dať len calciovu mast, ked budeš mať možnosť zajdi ku lekarke, mala by ti predpisať taku jemnu hormonalnu mastičku, pre detičky, natiera sa to 1x denn,velmi jemnučko, ale pomože to. Ja som to mala pri všetkych ,ked boli male, kedže som kojila.

betunka39
17. dec 2014

@1mia11 tak sa potom babatko čisti, len premasťuj ,ale nie často.

1mia11
autor
17. dec 2014

Takze priatel ukazal pediatricke foyky a ze vraj mozem kludne dat 2 x denne ichtamolovu mast a prodat este infadolan dve tri hod po tomto.zajtra ideme ku koznej tu v kn uznsom jej volala.takze nam.to aspon odobri.
vraj kym je to len na tvari a uskach a hlavicke tak by to nalo najneskor.do tyzdna prejst.
ak nie mame prist o tyzden

bamb27
17. dec 2014

@1mia11 zapalene cervene miesto musis len vysusit,, urcite nie nic mastne,, to az potom ked to bude ruzove a supinkate ...a z beby to moze byt, precitlivenost na potravinu sa prejavi az po neskorsom case a veelmi postupne, ze si ani nevsimnes,,, pokial to zcervenie po kupeli a premasteni,, tak jednoznacne zinok, prip. sudocrem je najlepsia volba ..v tom pripade je to kvasinkova infekcia,, hlavne to netreba dokafrat tym ze sa to bude mastit mirnix-dirnix hoccim 😉 ...ichtamol nie je az taka zla volba, ale lepsie je premastit vrch bepantenovou mastou,, avsak to by som pouzila az v pripade ze zinok nezaberie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli