Červeno fialový fliačik na jazyku. Čo to môže byť?

xxkarinxx
25. feb 2011

ahojte 🙂
objavila niektora mamina u svojho dietatka cerveno-fialovy fliacik na jazyku? viete mi poradit co s tym? co to moze byt? moja dcerka ma 9 mesiacov, vsetko dava do ust, obzuva aj postielku... mohla sa poranit takymto sposobom? dakujem za odpovede!

xxkarinxx
autor
25. feb 2011

dakujem krasne za link traktor! hned si to idem omrknut 🙂

mariana0915
25. feb 2011

@xxkarinxx ahoj my sme to mali na jazyku ale ako berie aktiferin(železo )tak už to nema 🙂

xxkarinxx
autor
27. feb 2011

@mariana0915 ahojky 🙂 a mali ste ten fliacik len cerveny alebo potom aj biely? lebo moja mala ho mala uz 2 krat a vzdy bol len cerveno-fialovy, farebne sa nemenil a po 2 dnoch sam od seba zmizol... nikdy som nestihla ist s tym k doktorke, lebo nam to vzdy vyslo na vikend a v pondelok ho uz nemala... ale ked pojdem na pordanu, tak jej to spomeniem... dakujem za odpoved marianka, pa

jana776
27. feb 2011

@xxkarinxx Ahoj, my sme mali dva krat taky podobny fliacik, cerveno-fialovy ktory zmizol sam od seba.
Prvy krat som hned v panike volala pediatricke a ta mi iba povedala: Mamicka, nepanikarte, to nic nie je. 😀 Tak som prestala panikarit, fliacik do dvoch dni zmizol a dalsi krat ked sa nam to stalo uz som to pediatricke ani nespominala. Takze v podstate neviem co to je, ale myslim ze si to oskiera o zubky alebo si ten jazycek proste niekde skrabne o nejaku hracku...

mariana0915
28. feb 2011

@xxkarinxx ahojjjjjj 🙂
my sme mali cerveno fialovy,ale už nam zmizol ja som sa mu nejak velmi nevenovala lebo ja som si myslela že je to tym že ma malo železa lebo v tom case mala slaby krvny obraz,alôe už to tam nema tak neviem ci je to tym ze berie aktiferin alebo to fakt ako pise janka776 urobi sa ked zoberie nejaku hrasku a oskrabe si ju o jazyk 🙂 spomenut mozes ved ona ti povie co a jak aj ja poviem mojej dokyne 🙂 mne sa zdalo ze to tam nejak dlho ma ale uz to zmyzlo 🙂 😀 😀 😀 😀