Červený fľak na jednom líčku

westernacka
24. jan 2019

Prosím, nemáte skúsenosti s týmto? 5,5 mesačnej dcérke sa pred 2 týždňami zjavil na jednom líčku fľak. O dva dni za zväčšil, už bol tmavočervený a tvrdý. Kožná vravela, že to asi bude zápal nervu pod kožou. Pýtala sa čo ju niečo neuštiplo, či sa niekde neudrela... dala jej antibiotiká a boli sme týždeň hospitalizované v nemocnici. Zdalo sa, že antibiotiká do žily akortikoidná masť pomohli, zmenšilo sa jej to a tvrdé už má iba na dvoch miestach v strede. Potom prišli s tým, že to bude od chladu. V pondelok nás pustili domov s tým, že má ešte dostávať antibiotiká vo forme sirupu kým jej to úplne nezmizne. No a sme doma tretí deň a stagnuje to. Už sa to nezmenšuje. Keď sa to nestratí do zajtra, musí podstúpiť nejakú ďalšiu liečbu, inú. Včera som čítala, že to môže byť reakcia na očkovanie. Bola očkovaná 28.12. Ak by to bolo to, čo by pomohlo? Čo robiť? Nechcem, aby robili pokusy na mojou dieťati :(
Ďakujem za akékoľvek reakcie

erinne
25. jan 2019

Podla mna omrzlina. Boli ste von v tychto mrazoch? Nasa tiez mala omrznute licko..

westernacka
autor
25. jan 2019

@erinne to mala pred 2 týždňami, keď ešte také mrazy neboli. Berie 2 týždne antibiotiká a už sa jej to stiahlo, stiahlo ešte kus má

erinne
25. jan 2019

Tak to, ze sa to stiahlo pri atb neznamena, ze by sa to nestiahlo aj bez nich. Tazko na dialku radit, ale podla mna omrzlina. Aj u nas to bolo zatvrdnute a trvalo cca mesiac, kym sa to upravilo. Vobec sme za ten cas nechodili von na chlad. Ak by to bol zapal, bol by dost rozsiahly, asi by som tym padom ocakavala aj teplotu zvysenu. To si nepisala, ze by ste mali. Zapal nervu je velmi bolestivy, to by bola uplakana. Pokial nema ine celkove priznaky, ja to stale vidim na omrzlinu a obmedzila by som vychadzky v tomto chladnom pocasi.

erinne
25. jan 2019

@westernacka ale teda neviem nic, co vam v nemocnici vysetrovali, na základe coho dali atb...

margaret17
25. jan 2019

@westernacka ahoj... My sme mali take.. Jtekaj kožnej... Podla mna detska seborea.. Majunto deti často nam lekarka hneď poradila.. Pomohka dostsli sme kremiky a je pokoj.. Ono ju to musi aj svrbiet. Chudiatko.. Hned kožnej Nečakaj

westernacka
autor
25. jan 2019

@erinne povedali, že to vyzerá na silný zápal, preto.
@margaret17 nesvrbí ju to. A u kožných sme boli dvoch

westernacka
autor
25. jan 2019

@erinne teplotu nemala, brali jej krv aj moč, všetko mala v poriadku

erinne
25. jan 2019

@westernacka silny zapal by prave mal aj celkove priznaky..horucku,alebo aspon zvysenu teplotu, v krvi zvysene CRP, dieta by bolo na pohlad chore-uplakane, moze menej papat, menej alebo naopak viac spat, proste nie vo svojej kozi.. Nejdem vas presviedcat, videli a vysetrili vas v nemocnici. Ale ako lekar + mama si myslim, ze je to 100% omrzlina a jednoznacne by som v tejto zime nechodila von s malou. Skoda, ze nemam uz v tomto novom mobile fotku, u nasej dcery to vyzeralo uplne identicky a jedna kolegyna nas liecila ako ekzem.. Bola to omrzlina. Držím palce, nech ste cim skor v poriadku.

westernacka
autor
26. jan 2019

@erinne ďakujem. Škoda, že lekári aj keď videli, že jej nič nie je, vraveli, že to zápal :( a ja som im dovolila dať jej antibiotiká na dva týždne a hormonálnu masť :( ale nedali mi na výber :(

erinne
27. jan 2019

@westernacka netrapte sa, kazdy vo vasej situacii by sa riadil tym, co naordinovali v nemocnici. Ja len preto, ze som sama lekar, to beriem tak, ze je to stale len clovek a moze sa mylit. A je to (obzvlast v niektorých odboroch) lahsie, ako v inych. Tiez aj moje deti vybrali atb, ktore sa neskor ukazali ako zbytocne.
A mozno sa nakoniec mylim ja, ved som vas ani nevidela nazivo. Hlavne nech ste cim skor v poriadku. Potom napiste😊

westernacka
autor
27. jan 2019

@erinne ďakujem! 🙂 už som jej vysadila antibiotiká(brala 12dní) aj kortikoidy(mastila som jej 10 dní). Dávam probiotiká a niekde som čítala, že obklad zo silného čierneho čaju by mohol pomôcť 🙂 tak dávam to a dúfam, že to zmizne úplne. V utorok by mala robiť kožná, tak by som jej asi mala bábätko ukázať. Aj keď hovorili, že mám prísť iba keď jej to úplne nezmizne

westernacka
autor
29. jan 2019

@erinne prosím vás, dnes na kontrole dostala Arniku od biodermy, kúpila som na odporúčanie Hirudoid a mám recept aj na Tanín. Keď som spomenula chlad, povedali, že by to teda mohlo byť...A povedali nejaké slovo na G. Čo to mohlo byť?

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz