Červený fľak po očkovaní

simonne1
5. dec 2014

Ahojte, sme 3 den po ockovani 3 davky prevanaru a inf. hexa proti tetanusu, zaskrtu... a na nozke ma syn cerveny flak. To mieto je teple a tvrde na dotyk. V noci po ockovani maly plakal a nehybal nozkami skoro vobec, zaspal az po podani panadolu baby, teplotu nemal. Na dotyk ho to asi neboli. Neviete co to moze byt, co s tym mam robit? Je piatok tak sa k lekarke az do pondelka nedostaneme. dakujem

majma
5. dec 2014

@simonne1 to je bezna reakcia na ockovanie. Nemusis sa bat, aj moja mala to mala, ale boli sme na to upozorneni. Priloz mu na to octanovy obklad, ono to prejde 😉

lenockalc
5. dec 2014

@simonne1 moja mala tiez po 3davke opuch,cervene,horuce a hrcku...poradili mi dat lyzicku octu,lyzicku alpy a vodu a prikladat na miesto.na noc dat octanovu mast a dat nurofen proti bolesti.

simonne1
autor
5. dec 2014

@lenockalc vyskusam octanovu mast.

cannella
6. dec 2014

Tiez myslim, ze to prejde, ale do buducna nedavaj Panadol po ockovani, bo ak si dobre pamatam, tak obsahuje tiez hlinik a ten sa pripocitava k tomu, co je vo vakcine. Takze jednoznacne Nurofen sirup.

Na 100% si nepamatam, ci je to hlinnik, alebo ina mnamka, ktoru Panadol obsahuje, ale zaver je jednoznacny, radsej nieco ine.

sanym
6. dec 2014

@cannella hliník určite nie, Panadol sa neodporúča po očkovaní, lebo znižuje jeho účinnosť. Upozorňujú na to už aj viacerí lekári.
http://www.celostnimedicina.cz/paracetamol-muze...

cannella
7. dec 2014

@sanym Tak tak, môže byť, presne si to nepamätám, zobrala som si z toho článku toľko, že pri očkovaní nekombinovať pri znižovaní horúčky s Panadolom

katkatish
30. jan 2015

My sme boli na očkovaní túto stredu a stalo sa nám presne to isté! Úplne totožný fľak. Mám pocit, že ho má aj na druhej nôžke- ale zozadu. Teplotky sme nemali, len je nervozna. Bola som dnes s tým u doktorky, tá mi len kázala dať malej Paralen od bolesti.... hoci ja tiež nemám pocit, žeby ju to bolelo . Dúfam, že jej to čoskoro prejde a neurobia sa ďalšie fľaky ☹ Dosť ma to vystrašilo... určite ako vás. 😒