Červený pupok. Čím to je?

katka.pn
28. okt 2009

Ahojte mohli by ste mi niektorá poradiť? Moja dcérka (1rok) má niekedy úplne červený pupok, nie naokolo ale tá dierka. Niekedy ho má úplne červený inokedy ho má normálny. Neviete čo alebo čím to je? Dík za radu.

petrzalkaa
29. okt 2009

katka, možno pomôže, ked budete každý den natierať vatovou tyčinkou poriadne aj vovnútri,neboj sa tam tú tyčinku strčiť a vyutierať pupček kamilkovým,alebo nechtíkovým čajíkom, alebo peroxidom ako sme natierali ked sa malinká narodila. a potom môžeš aj natrieť klasickou nechtíkovou indulonou, malo by to pomôcť.

helustek
15. apr 2010

ahojte ,ja mam ties ten problem moja dcerka bude mat 2.rocky v maji a ties ma niekedy cerveny pupok aj teras ja ties uz neviem co jej mam nato davat skusila som alpou a vatou, alebo liehom a potom som jej to skusila mastickou na vypareniny na zadocek co davam ale stale nic .zajtra musim ist ku lekarke co nam nato da velmi ma to trapi ,ked to vydim ake to ma cerv ene .aj ja by som chcela vediet preco to ma ,dakujem za pomoc .

jabera
4. aug 2010

ahojte, skusam, ci ozije tato tema. mame tiez takyto problem, maly ma 16 mesiacov a ma , podla mna, az zapaleny ten pupcek. neviem co s tym, zatial do ma 2 dni, vytieram repikom a neviem, co by som este mohla skusit, aby sme to vyriesili bez navstevy u dr....

martinka17
4. aug 2010

@jabera
môj to má stále, keď sa mu prerezávajú zuby. Lekárky mi na to odporučila len obyčajný lieh, večer po kúpaní zľahka pretriem, aby sa to presušilo. Dosť dobre to pomáha, ale zmizne mu to až vtedy, keď je zub úplne prerezaný, naposledy sme ho mali červený asi 3 týždne, tuším 😠 Ak je len červený a nemá výtok, tak to vraj nie je vážne, ale nie som odborník

jabera
4. aug 2010

martinka17 vaaaaaaaaazne??? to su mi veci.. nenapadlo ma take. no, jemu sa prerezava teraz naraz vlastne 8 zubkov, z toho ma myslim 4 uz vonku.
horsie je, ze tam ma aj take prischnute nieco, co by mohol byt vytok. len isto to neviem, lebo som mu to repikom macala a moze to byt ten repik... pytala som sa dnes v lekarni a magistra mi poradila tiez lieh a este aj v tom repiku pokracovat... tak budem pokracovat a dufat, ze sa to polepsi..
a tusis o co by mohlo ist, pokial tam je vytok?

martinka17
4. aug 2010

@jabera
ak je výtok, tak na 200% treba k lekárke, to je potom iné. Neviem, ako sa to volá, resp, čo to je, ale to je už vážnjšie, zajtra tam skoč, nech sa na to pozrie 😉 To je potom nejaký zápal, radšej som to nezisťovala 😉
Ináč keď som sa na ten zápal opýtala druhej lekárky (striedajú sa dve), tak mi povedala že sa s tým zápalom pri prerezávaní nikdy nestretla, vyvalila oči ako puk. A pritom je v podstate na dôchodku 😀

markiza
4. aug 2010

u nas pri zacervenalom pupiku okamzite pomaha 100%-na lekarska vazelina, ktoru dostat v lekarni... to nam doporucila lekarka.

jabera
5. aug 2010

baby, dakujem za rady.. aj ked martinka17 ma moc nepotesila.... nie som totiz doma, ale na prazdninach a vooobec sa mi nechce k doktorke... ale asi sa tam teda zastavim...

martinka17
5. aug 2010

@jabera
aha, tak ja nechcem strašiť, len mňa sa doky hned nepýtala, či nemá aj výtok a kdesi som čítala, je to zlé, ak je výtok 😀

martinka17
5. aug 2010

@jabera
alebo mu dnes nedaj ten repík, odstráň ten fliačik alebo teda zaschnuté a ak sa neobjaví, tak nemusíš ísť, ak áno, zajtra choď 😉

jabera
5. aug 2010

ale ja si akoze nahovaram, ze uvidim, ale v noci nemal repik a rano mal take zltkave po okraji pupika zasusene 😖 boooze. tak sa mi nechce...

martinka17
6. aug 2010

@jabera
ako to nakoniec dopadlo?

jabera
6. aug 2010

martinka17 , dakujem za opytanie. mno... priznavam, u dr. som nebola. pytala som sa v lekarni a kamaratky zdr. sestry. zatial to vytieram repikom a liehom. nehorsi sa to, dnes to je dokonca vyrazne lepsie. tak som si povedala, ze este skusime takto sami to poliecit. prave mu tam kukam - je to dost problem, lebo staci, ze poviem "pupik", alebo zbada tycinku na cistenie ucha a uz je rev 😅 - ale ma dokonca jeden kusok vnutri uz uplne normalnej ruzovej farby, takze je to urcite smerom k lepsiemu..

martinka17
6. aug 2010

@jabera super 😀 😀 😀

fatima30
17. máj 2013

kocky moj ma zacervenene okolo pupika

fatima30
17. máj 2013

kocky on ma aj take jemne vyrazky okolo pupka,moze to byt alergia?

ivetoth
17. júl 2013

aj my mame uz asi treti den cerveny pupik, mame cez 10mesiacov a prave sa mu prerezal zub, tak snad to mal z toho 🙂

darja12
16. jún 2016

aj naša má červený pupok, má 9 mesiacov.. a slintá a hryže všetko.. má už 4 zuby, tak asi jej idú dalšie. 🙂 dala som jej na to lieh.. tak uvidíme, či to pomože

alenky
5. júl 2017

@darja12 Ahoj pomohlo Vam to nakoniec? Moj syn ma 9mes.a ma cerveny vysuseny pupcek. Dr.nas poslala na kozne tak ideme koncom tyzdna. Je to nieco vaznejsie pokial je cerveny?

evyka
31. okt 2017

Ahoj, prosím vás, čo vá pomohlo na červený pupok? Moja dcéra / má jeden rok/ ho má tiež červený. Dosť ma to vystrašilo. Neviem, čo s tým.

janaweber
12. okt 2019

Ahojte.mam 5 mesacnu dcerku,jej pupok nieje stale zahojeny,je stale otvoreny a spodna cast je cervena.Ma niekto stym skusenost.Dakijem