Červený zadoček - Imazol nezaberá

hanaxxx
7. jún 2023

Ahojte, synovi vystipalo ritku (vecer som mu ju nenatrela a pokakal sa), uz som mu ju 3krat natrela imazolom (behom 24 hodin) a najprv sa mi zdalo, ze lepsie, ale teraz ju ma zas cervenu a uplne vysusenu (predpokladam, ze taka vysusena je od toho kremu). Mam mu ju dalej natierat tymto kremom, alebo co mu na nu dat? Tiez, viete poradit nejake menej umelinave plienkove nohavicky ako pampers, ktore viem kupit v dmke? Pozerala som, ze maju babylove, kolorky, ktore by boli najlepsie teraz, na tento problem?vdaka

domiklik
7. jún 2023

@hanaxxx odporúčam krem spiridea proti zapareninam

basulaak
7. jún 2023

@hanaxxx bepanthen. Uz vecer to bude mat lepsie. Osobna skusenost vsetkych mamiciek v rodine. Davam aj na zacervenaneho pipika, vzdy mu to tym vyliecim. Ani atb masticka nezaberala ale bepanthen za jeden den ukludnil, z tmavocervenej pokozky na ruzovkasto.

karinss
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ria_s
7. jún 2023

@hanaxxx u nás pomohla rybacia masť ...

karinss
7. jún 2023

@hanaxxx u nas phytiol jedine čo zaberá keď ma vystipanu riťu... ale používať len keď je to ozaj nutné...

nikpa
7. jún 2023

@hanaxxx rybacia masť alebo bepanthen ale tieto zaberajú len keď tam nie je mykóza a žiadne iné infekcie.
@basulaak neporovnavaj voľnopredajnu masť bepanthen a ATB maste. ATB maste sa predpisujú na silné zapareniny kde už je bakteriálna kožna infekcia a s tou si teda bepanthen určite neporadí. Takže tam kde nezaberie ATB masť bepanthen sotva.

hanaxxx
autor
7. jún 2023

@ria_s myslis tym pastu s rubacim olejom alebo krem Rybilka?

lenka2710
7. jún 2023

@hanaxxx ja som striedala imazol krémpastu s bepanthenom, nemal síce ritku zaparenu, ale keďze ako malý bol riadne chlapisko, robili sa mu strašne zapareniny medzi vajkami a stehnami, mal to fakt hrozne, ale toto nám pomohlo

maryetta
7. jún 2023

@lenka2710 presne toto som striedala aj ja. Dcerke ked isli zubky mala tak vystipanu dupku ze az pluzgiere mala a krv. Ona kakala vkuse. A toto pomohlo. Noooo ale teda aj za kazdym umyvat vodou a dat pozor aj na pripadne vlhcene utierky.

hanaxxx
autor
7. jún 2023

@maryetta umyvam ho teraz stale vodou a mydlom, ked sa pokaka. Nikdy takyto problem nemal a raz ho nenatriem a takto to dopadne.

maryetta
7. jún 2023

@hanaxxx a nejdu mu mozno tiez zubky? Alebo nebral lieky? Vtedy zvykne stolica takto prudko reagovat.

juliet86
7. jún 2023

@hanaxxx a je.moznost nechavat ho iba v bielom bavlnenim nateraz? proste doma.vzdy bez plienky. a akym mydlom umyvas?

laurika173
7. jún 2023

@hanaxxx mojim vacsinou vzdy zabral sudocream, ale ked bolo ozaj zle, toto im vzdy pomohlo 👌👌👌

hanaxxx
autor
7. jún 2023

@maryetta jedol jahody, aj stolica bola same zrnko, podla mna ho toto vystipalo

hanaxxx
autor
7. jún 2023

@juliet86 pouzivam bupi. Nie, nemoze byt bez plienky, bol by stale zacikany. Skusim kombinovat imazol s bepanthenom a zajtra, ked sa dostanem do obchodu, kupim tu rybaciu pastu a nejake lepsie plienky ako pampersky

martinka13
7. jún 2023

Bepanthen alebo sudocrem. Vždy zabralo

54tinka54
7. jún 2023

@hanaxxx bambucké maslo, krásne zregeneruje pokožku a stiahne začervenanie

smajluska
7. jún 2023

@hanaxxx Krém Spiridea je top 👌 2 krát denne sa natiera. Krásne zaberá. Dostanete kúpiť v lekárni.

katus226
7. jún 2023

Zabera nam mast s rybim olejom na striedačku s Imazolom. A ked uz ani to nie, nastriekam koloidne striebro. To nam tak z vecera do rana zahojilo takmer vsetko, vtedy to bolo ozaj zle uz.

katarinka89
7. jún 2023

@hanaxxx pythiol neo je topiaci

bambulka1122
8. jún 2023

Mojmu synovi na zapareniny imazol tiez nepomohol, bepanthen nula bodov, jemu najlepie pomohol sudocrem, viditelne zlepsienie uz po prvom natreti, a na druhy den uz nic nemal

mjk40
8. jún 2023

Sudocrem, Bepanthen ale aj Rybacia masť, treba skúsiť, každému bábätku môže zaberať niečo iné.

martul
8. jún 2023

@hanaxxx sudokrem, žiadne mydlo pri umývaní, načo čistá voda stačí a vetrať. Nemať plienku neznamená celý deň, aby bol stále pocikany, keď leží dať podložku a naholo nechať čo najčastejšie.

ria_s
8. jún 2023
lubkovaandrejka
10. jún 2023

@hanaxxx asi bude treba vyskusat,co zaberie 🙂 u kazdeho cosi ine. U nas mast s rybim olejom, spiridea, a sudocream absolutne vobec. Po nich to bolo este cervensie a viac vyhodene. Bepanthen zabral raz dva,odvtedy pouzivam pravidelne a problem nebol 🙂