Cestovanie v 1. roku dieťaťa a poradne u pediatra

25. aug 2022

Ahojte, ma niekto skusenost s tym ze bol v 1. roku dietata (3-12. mesiacov) dlhsie v zahranici ? Ako ste to riesili s povinnymi prehliadkami ? Co tak pozeram kalendar prehliadok kazdy mesiac by mala byt nejaka ....Radi by sme sli v tomto obdobi aspon na 2-3 mesiace prec zo Slovenska, ked este je dieta take ze neuteka kadetade a da sa s nim...Len tie prehliadky nam v tom v podstate brania ....

mimi3008
25. aug 2022

Nebrania, normalne sa dohodnes s doktorkou

drake122
25. aug 2022

Flákat sa po svete s tak malým dieťaťom by mnohí považovali za nezodpovedné. No ale, pediater Vám nemôže rozkazovať, keď chcete chodte, pozrie dieťa pred a po. Zodpovednosť je Vaša, aj v zahraničí sú pediatri ak treba.

autor
25. aug 2022

@drake122 hned mi bolo jasne ze sa niekto taky ozve 😀 vsak si kludne sedte doma ked sa vam tak paci 🙂 a radsej ani do obchodu nechodte, nahodou vas cestou zrazi auto alebo chytite nejaku chorobu....

autor
25. aug 2022

@mimi3008 mas osobnu skusenost ?

ivonadusa
25. aug 2022

ahoj. ano, boli sme od dcerinych 6 do 10 mesiacov v zahranici. tusim len povinne ockovanie sa posunulo a kus, inak vsetko bez problemov.

mimi3008
25. aug 2022

My sme tak mali ist, ked mal maly cca 5 mesiacov, nakoniec sme ale nesli, no bavila som sa o tom s pediatrickou, bola s tym uplne v pohode, ze sa mame ozvat, ci ideme a ked sa vratime

autor
25. aug 2022

@ivonadusa jej super a kde ste cestovali? mozem napisat sz?

autor
25. aug 2022

@mimi3008 skvele tak hadam sa to bude aj s nasou dat dohodnut, totizto hlavny dovod preco sme nechceli ist boli prave tie prehliadky kedze su povinne 🙂

matkahelka
25. aug 2022

k pediatrovi na poradne sa chodi prve tri mesiace kazdy mesiac a od tretieho mesiaca len kazde dva mesiace. a napriklad nam to teraz v lete vyslo tak, ze pojdeme po vyse troch mesiacoch, kedze sme boli na dovolenke, teraz ma nasa pediatricka dovolenku. s tym by som si vobec hlavu nezatazovala. keby moj muz mohol mat HO, uz som niekde v karibiku aj pol roka.
@drake122 prosim ta aspon netrep. v zahranici neexistuju deti? neexistuju pediatri? v dubaji je taka nemocnica, ze slovenko taku mat nebude ani o 50 rokov. a mimochodom, nasa 8 mesacna pri mori spava 2x tolko ako doma.

feeewa
25. aug 2022

@matkahelka a kazde 2 mesiace su poradne dokedy? Do 1 roka? Neviete mi povedat? Dakujem 🙂

matkahelka
25. aug 2022

@feeewa ano, do roka

akvi
25. aug 2022

Povinné by boli vtedy, ak by za ich neabsolvovanie hrozili sankcie, ale žiadne nehrozia. Je na každom rodičovi, ako sa rozhodne, či ich absolvuje. Ja patrím k tým nezodpovedným 😁 a nechápem, ako to mohlo moje decko prežiť až do dospelosti bez "povinných" prehliadok 🙄😅 Naposledy som bola s deckom u dr , keď nastupoval do základnej školy a potrebovali sme potvrdenie. A teraz sa tam syn ukázal po 12 rokoch, keď potreboval potvrdenie na vodičák. Takže asi tak.

ivonadusa
25. aug 2022

jasne, napis spravu 🙂

majlo1234
25. aug 2022

My sme cestovali dost od nejakeho stvrteho piateho mesiaca, vzdy som sa s lekarkou dohodla na termine, ktory nam vyhovoval. Samozrejme, vypocula som si, ze deti im chodia z dovoleniek chore a na o tahame tak male dieta, ked z toho nic nema😃 dieta doteraz nebolo chore, aj teraz sme uz treti tyzden mimo SR, a ockovanie nas caka po navrate domov

autor
26. aug 2022

@matkahelka moja rec :D my sme zas zvykli byvat pol roka v azii ked sme nemali babo nakolko sme robili obaja HO , a teraz nam to vcelku chyba ked sme koli covidu nikde neboli 2 roky 🙂

autor
26. aug 2022

@akvi fakt ??? ja som prave citala ze ma povinnost nahlasit takeho rodica na socialku,,..asi zalezi od pediatra

autor
26. aug 2022

@majlo1234 a chodievate aj niekam dalej so zmenou casoveho pasma ?

akvi
26. aug 2022

No nech kľudne nahlási aj na lampáreň. A čo ako sa stane, ak by nahlásila? Pre kľud na duši doktorke oznám, že idete do zahraničia a vybavené. Ja som teda nič nenahlasovala, doktorka mi tuším raz volala, oznámila som jej, že neprideme, viac nevolala.

mimi3008
26. aug 2022

Parada☺️my mame tiez taky plan niekde do tepla vypadnut mozno na 4 mesiace, kym som na MD a deti nechodia do skoly, starsi ma 3 roky o par dni a mladsi ma 10,5 mesiaca

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. aug 2022

@mimi3008 super aj my sme to tak robili povacsinou 😃 uvidime ako to bude s dietatom...no ale s 10.5 mesacnou to budete mat asi vcelku narocne kedze to akurat zacina byt mobilna.

majlo1234
26. aug 2022

My sme boli najdalej s trojhodinovym posunom. Ale my sme celkovo na europske lokality😀v azii sme este neboli, ale rada by som skusila bali alebo srilanku. A praveze ja si viac zacinam uzivat teraz, syn ma rok, zacina sa stavat, sedi sam, plazi sa a stvornozkuje, je to omnoho lepsie ako ked len lezal😀

autor
26. aug 2022

@majlo1234 och fakt ???tak mozno to bolo myslene iba konkretne na lietanie s takymi detmi, ze ten vacsi uz tolko neobsedi, ako babo...ale pravda ked uz sam lezie chodi aspon ho netreba na rukach furt nosit...ale zase je to nebezpecne ked hrozi ze niekam necakane vbehne a treba vkuse striehnut.

majlo1234
26. aug 2022

Kazdy ma mozno ine preferencie, ten nas bol fakt v tom obdobi strasne narocny, furt ho len prevlacat na rukach. Na ubytkach mali zas vsade kachlicky, zima jak fras, ani na zem ho nedas…som myslela ze mi odpadnu ruky😀 a letiet s devkom je asi zazitok v kazdom veku. Furt zavidim vsetkym bezdetnym na letisku

autor
26. aug 2022

@majlo1234 cestovali ste aj s kocikom ci bez neho ?

majlo1234
26. aug 2022

Vzdy s kocikom, do lietadla sme si kupili z bazara lacny, aby nam nebolo luto, ak sa zlomi. Mame valco snap4-kopec ulozneho priestoru, nechavam v nom casto napchate hracky, decku, vankus, plastenku, proste co sa vtrepe a tak poskladam a necham pri lietadle. A do lietadla s nosicom

majlo1234
26. aug 2022

Dva krat sme vzali aj vlasne vajicko, ale potom wom ho uz ozelela, lebo trepat to so sebou sa mi nechceli