Chiropraxia - naprávanie u 7 mesačného bábätka

vierkaaa85
18. sep 2016

Milé mamičky, chcem vás poprosiť o radu, skúsenosti. Máme 7 mesačného chlapčeka..od 5teho mesiaca cvičíme Vojtovu metódu, lebo zaostával v psychomotorickom vývine, zrejme po silnej žltačke. Ide o to, že chodíme k fyzioterapeutke, ktorá tvrdí, že je neurologicky v poriadku (to potvrdil aj neurológ), pri stimulácii presne robí to čo má, len nám pri poslednej návšteve povedala, že má zrejme zablokované stavce, ktoré spôsobujú to, že sa nedvihne na vystreté rúčky a nedokáže sa o ne oprieť. Odporúča nám ísť k chiropraktikovi, že by to napravil tlakovou, či vzduchovou "pištolou" či kladivkom... máte niektorá skúsenosti???povedala, že je zbytočné ho trápiť Vojtovkou, keď by podľa jej názoru po tomto úkone hneď nabehol správnym smerom...neviem čo robiť...nestretla som nikoho, kto by mal za sebou návštevu chiropraktika s bábätkom..viem, že v zahraničí to robia, ale na SK netuším...poteším sa každej skúsenosti...ďakujem 🙂

katrin21
18. sep 2016

nedavno bolo na nete video, kde napravali takto malinkeho novorodenca, ako ho napravili, ustali place, problemy s travenim a vsetko. lebo stavce su jednotlivo prepojene aj s vnut. organmi.. no a samozrejme hrudne aj s rukami a pod... takze moze to byt ...
ja ti moze odporucit kontaktovat pana Vavaka, on je na FTVS v BA, mozno najdes kontakt, porad sa s nim, on nieco take ako chyropraktikov aj vyucuje.... mozno by ti vedel povedat nazor na to a aj maleho vysetrit a setrne napravit, my sme u neho boli, manzel viackrat a napraval mu stavce a velmi mu pomohol.

katrin21
18. sep 2016

http://www.topky.sk/cl/13/1543473/Rodicia-zveri...
p.s. ziadny hrozny zvuk tam nezaznel, len normalen puklo ,ako tradicne pri napravani a maly prisiel po tyzdni na kontrolu a rodicia hovoria, ze je ovela menej placlivy.. on aj ukazuje, ako mu vadi poloha, ked ho ma na nohach a da ho do polohy, ked mu tie stavce tahaju, tak hned place.. takze.. preto.
ale ved topky potrebuju nejaky wow titulok, aj ked je prehnany a mimo :D

vierkaaa85
autor
18. sep 2016

@katrin21 veď práve sme s mm rozmýšľali, že skúsime zájsť do BA, predsa len tam je viac odborníkov...stále neviem, čo robiť... skúsim si ho vygoogliť..a ďakujem 🙂

gora8
18. sep 2016

@vierkaaa85 skus sa spytat na dornovu metodu. Oproti chiropraxii je ovela jemnejsia. Vyhladala by som vsak skutocneho odbornika, najlepsie v Cechach, tam su odbornici, ktori vyucuju dornovu metodu plus. Ta pani sa vola Prouzova.

jana22x22
12. máj 2018

@vierkaaa85 mam skoro 7 mesacneho synceka a pravdepodobne ma blokadu na krcnej chrbtici. Vies mi prosim poradit, nasli ste niekoho dobreho na napravanie alebo dornovu metodu? Dakujeem

vierkaaa85
autor
13. máj 2018

@jana22x22 nakoniec som ho nedala do ruk chiropraktika..cvicili sme len Vojtu,syncek ma 2 roky 3 mesiace a je vdaka Bohu uplne v poriadku..chodit zacal ako 15 mesacny..mna od toho "napravania" vtedy vsetci.odhovarali...

jana22x22
13. máj 2018

@vierkaaa85 dakujem za odpoved. Aj my sme cvicili vojtovku, ale syncek ma stale uklon hlavicky a rehabilitacna nam povedala ze to moze byt blok na krcnej chrbtici..ale netrufam si k chiropraktikovi a ani nam to neodporucali. Tak asi budeme hladat inu alternativu.
Prajem vsetko dobre.