Chlamýdie u detí

dadk26
3. feb 2019

Ahojte,idem si k vám po radu,máte skúsenosti chlamydie u detí,aký bol priebeh a čo vám pomohlo?
Za každú radu ďakujem.

adula12
3. feb 2019

@dadk26 chlamydie kde? Je viac druhov... 😉 Vsetko sa lieči dlhodobym uzivanim atb.

dadk26
autor
3. feb 2019

@adula12 pľúcne chlamydie,

adula12
3. feb 2019

@dadk26 jedine atb. Na minimalne cca 2 tyzdne.

34michaela
3. feb 2019

@dadk26 Ahoj nasmu 1,5 rocnemu synovi zistili plucne chlamydie pred 2tyzdnami ked sme lezali v nemocnico so zapalom priedusiek a pluc.Mal neskutocny kasel.Samozrejme to sa lieci len atb,uz sme ich dobrali a o tyzden nas caka kontrolny odbre krvy a ak budu stale pozityvne tak atb znova nasadit.Dost sa to prenasa takze na krv sme sli vsetci doma a som zvedava na vysledky nas ostatnych.lebo kasel mame uz mesiac ja s muzom.

adula12
3. feb 2019

@34michaela inak zevraj chlamydie ma kazdy clovek v tele. Je len otázkou casu kedy vybehnu na povrch. Ale je to pliaga. Kolegyna sa 3 mesiace liecila z nich.

dadk26
autor
3. feb 2019

@34michaela ešte nemáme potvrdene testy,nie sme si ešte istý,no všetko tomu nasvedčuje,pred týždňom dobraka antibiotiká klacid desať dní.Mala zápal priedušiek no až po nich začala zvracať,kaslat,zvýšená teplota,stále spí a nechce jesť,dosť sa bojím.

34michaela
3. feb 2019

@adula12 Ano,do teraz som nevedela ze nejake chlamydie existuju.Uz som pocula,ze to moze mat kazdy no nevie o tom az kym sa to neprejavy.

34michaela
3. feb 2019

@dadk26 drzim palce nech sa tomu vyhnete a prajem skore uzdravenie.Syncek je od Vianoc nonstop chory hrozny kasel a zelene sople.Mal 5dni 40tky horucky,tiez nic nezjedol a stale driemal.zapal priedusiek no skoncilo sme v nemocnici kvoli zhorsenemu stavu,nakonie zistili nabeh na zapal pluc.A ked nas prepustali domov tak bum,dr mi povedala ze ma pluc.chlamydie.uvidime co ukaze dalsi odber.ale uz bude hadam ok lebo liekov pobral za mesiac az az.

dadk26
autor
4. feb 2019

@34michaela ďakujem,a skóre uzdravenie aj vám.

lubiss
9. apr 2019

@dadk26 ako ste dopadli s tymi chlamydiami..my sme ich schytali tiez :( mate to vyliecene ?

dadk26
autor
9. apr 2019

@lubiss 4 týždne antibiotiká,zápal pľúc,niečo strašne,a k tomu horúčky 😢dúfam že na tom budete lepšie...skóre uzdravenie😳

lubiss
9. apr 2019

@dadk26 my sme dostali antb zatial na 2 týždne s tym ze ak nezaberu dame dalsie...bez horuciek, len kasel....a uz to mate v poriadku ? ma to vyliecene?

dadk26
autor
9. apr 2019

@lubiss už je v poriadku😉