Chodenie po špičkách

mimimus111
14. mar 2022

Dobry den, prosim Vas o nazor a o Vase skusenosti ked 2,5 rocna dcera chodi vacsinou po spickach uz dlhsiu dobu pricom ked sa napomenie tak vie pekne chodit aj po patach. Ked sme na prechadzke viacej chodi po patach ale dava aj spicky obcas..
Dakujem pekne.

pribinak
14. mar 2022

@mimimus111 u ortopeda sa ste neboli?

mimimus111
autor
14. mar 2022

@pribinak neboli

pribinak
14. mar 2022

@mimimus111 tak skúste

kalivodka
14. mar 2022

aj moja dcerka tak,boli sme aj u ortopeda aby nahodou sa jej neskratili šlachy. Zistil že má ploche nohy tak dal vložky do topánok a poslal nas na rehabilitácie.Tiež ked bola napomenuta tak chodila po patach. Teraz ma sedem a už sa to lepší. Inak aj ja ked som bola mala som chodila po špičkách tak ma to mat po kom 😀😀 A ešte ked bola mala tak som jej kupila topanky čo pískali ked išla normalne na celu nohu.

gumkac19
14. mar 2022

@mimimus111 skúste fyzio, môže mať napr slabšie brušné svaly, ukážu cviky atd, do 3rokov sa nozka vyvíja čiže ja by som žiadne ortopedické topánky nedávala...to jej akurát tak oslabí svaly na nohe

veronika01992
14. mar 2022

Aj môj syn má 5rokov a stále tak chodí a neviem čo s ním lebo aj keď ho napomeniem tak chvíľku ide normálne a potom zase

lubik87
14. mar 2022

@mimimus111 čím skôr ortopéd dajú topánočky členkové pevné aby ťahal nohu dole..zatiaľ to neboli ale neskôr bude ..kamošky a dcéra má 13 rokov a chodí po špičkách ..neriešili to teraz chodí ako zavesená na snurkach a hanbí sa za to ale keď natiahne nohu na plocho dostáva kŕč 🙈

scorpionflower1
17. mar 2022

@mimimus111 ja som tiez tak chodila ako mala cca do 4 rokov, s nohami nemam nic chvalabohu, ale mala som to z bezky (pavuka). Vtedy sa to bezne pouzivalo.