Chodíte kočíkovať v mraze?

andreasiskova3
29. dec 2014

Ahojte, zaujímalo by ma, či chodíte s malými ( okolo 7 mesiaca veku) deťmi na prechádzku kočíkovať , keď je pod nulou. Niekde som čítala, že do -5 stupňov sa môže. Ak je menej neodporúča sa. Inde som čítala , že ak je pod nulou tak byť doma. Sestrička u mojej dr.je tiež za to , že radšej byť doma ak je pod nulou. Ako ste na tom vy? Mne sa zdá, že ak by som babo dobre teplo obliekla, tak by som na chvíľu mohla ísť, veď ak bude mrznúť niekoľko dní, to majú byť zavreté doma? Žiadny čerstvý vzduch? Stačí len vyvetrana miestnosť ? Ďakujem za odpovede.

zarica
29. dec 2014

Ahoj... to platí hlavne u novorodencov, v 7mesiace uz v pohodičke... Tak mi to dr povedala... alebo nech ti odpovie nejaká mamička z oravy alebo z poď tatier, ako to rieši, ale celú zimu určite nie sú zavreté doma 😉

bajana
29. dec 2014

Moja má 4 mesiace a von chodíme raz alebo 2x tak na hodku. Včera tu bolo -9 a nebol problém. Myslela som, že tých -5 je hranica pre novorodencov. Veď čo potom robia v Kanade, Rusku, Škandinávii? Sedia doma celú zimu?

bocianka123
29. dec 2014

@bajana - kdeže, doma určite nesedia, ale oni v tých mrazoch žijú od narodenia , to je podľa mňa o niečom inom ako tu u nás... @andreasiskova3 ja Ti poradím - zariaď sa, ako ty cítiš. Ved tie mrazy potrvajú už iba krátko, možno do nového roku, tak tých pár dní vydržíte - a ked, tak iba nachvíľu von, nadýchať sa čerstvého vzduchu, prípadne na balkon, ak máte a potom vo vnútri to prečkať.

emiliar
29. dec 2014

no ja som chodila von ajked mrzlo , prsiplast primrznuty na kociku a dalo sa v pohode. nic sa malemu nestalo , praveze moja doktorka je za aby sa islo von, neriadim sa co povie sestricka u nej. a je blbost ostat doma a len vetrat. za kazdeho pocasia som bola vonku , ved on je v kociku . hlavne v tomto vykurovacia sezona a sucho v bytoch.

lejlla
29. dec 2014

Aj ja som za prechadzky ked je okolo -5 tak v pohode ideme,ked teplucko obleciem,teraz su super teple fusaky a aj starsi si fajne prevetra hlavu 🙂

nibiru
29. dec 2014

chodili sme za každeho počasia aspon na hodinu denne zase byť zavretý v prekurenom byte nieje žiadna výhra a povedzme si tak si imunitu nevybuduje.ked mala 6mesiacov boli sme aj -15 ona vo fusaku deka až hore mala tam super teplučko a akonahle sme vyšli von vždy spala dokáza spať aj 3hodiny.🙂

vevesh
29. dec 2014

Ja som od tatier - v tom veku sa nasi isli so mnou sankovat, buchli ma do snehu, nech sa vyhram (samozrejme patricne naobliekanu), takmer celu zimu bola konstantna teplota okolo -20 stupnov.... A von chodili vsetci....Teraz je oveeela miernejsie ako bolo kedysi 🙂
...a k tvojej otazke - ano, chodim s detmi von bez ohladu na pocasie, samozrejme prisposobujem oblecenie AJ okolnostiam - teda ci deti budu iba spat, alebo sediet alebo aj stvornozkovat po snehu... 😉

lorela
29. dec 2014

Tiež som chodievala kočíkovať v mrazoch. Základ je niekoľko vrstiev teplého oblečenia, fusak, deka. Podľa mínusových stupňov od 45 min. do 2 - 3 hodín.

miku1
29. dec 2014

To platí skôr pre novorodencov. Z deťmi som chodila a chodím vonku za každého počasia. A keď som ja z nejakého dôvodu nemohla, tak to spánok na balkóne vždy istil. Jedna mamička to v nejakej diskusii napísala dobre : Neexistuje zlé počasie, len zle oblečené dieťa. 🙂

pribinak
29. dec 2014

Ale ved ked dieta normalne oblecies, je vo fusaku a nie ste vonku pold dna, tak je to len a len prospesne, aj pre teba aj pre dieta

Ja do vsetky takychto diskusii pisem, ze neecxistuje zle pocasie, len zle oblecene deti a ich mami

Inak, baby ved za posledne roky u nas ani poriadne zimy nie su, je uplne normalne, ze maminy co maju 2-3 deti beru novorodencov von, lebo starsie musia zobrat do skoly, dalsie do skolky a musia este doobchodu, muzje v praci a nema kazdy babku po ruke

michaela121
29. dec 2014

Moja malá iba 3 mesiace a chodili sme v pohode vonku aj ked mrzlo , oblecies poriadne a ides , fusak, hrubsia deka a vsetko ako ma byt

naruto
29. dec 2014

Môj syn sa narodil začiatkom februára a dr.povedala,že prvé dva týždne treba len pri otvorené okno dávať a potom dobre naobliekaný(niekoľko vrstiev) môže ísť už aj von na cca hodinku aj pri mraze...aj sme chodili a nič mu nie je..je zdravý ako rybička 🙂

mmmj
29. dec 2014

moja spala iba v kociku, takze sme chodili vzdy. ja som myslela, ze umrem od zimy, nosila som si v termoske caj a naobliekana jak cibula. Malej sa spalo super a kedze nebyva chora, asi jej to aj na imunitu prospelo.

jantato
29. dec 2014

moj sa narodil na konci oktobra ,domov sme došli 3.11 a od 4.11 každy den vonku,vynechala som len velmi hnusne počasie,a to bolo ozaj malo,či mrzlo či snežilo,boli sme vonku a prespal tam vzdy a nevieme čo je choroba, na imunitu nam to určite prospelo.

katrin21
29. dec 2014

kočikovať sme chodili ( aj na odporucanie lekarky detskej pre dobru imunitu) kazdy den za kazdeho pocasia..a j v mraze, je jedno, kolko bolo minus..proste VZDY _🙂 aj v metelici 🙂 cim vacsia zima, tym lepsie dcera spala, aj 4 hodiny 😀 .
Narodena v septembri....
Zababusili sme ju tak, ze mala perinku, fusak ( este stary socikovsky po mne 😀) velku a teplu deku a pred tvaričkou sme jej spravili z fusaka a deky taku striešku , ze vlastne jej nemali sancu ani fukať a mala teplo, co so si nadychala.... len mala strbinka na vzduch tam bola, ale inak to bola taka strieška nad nou z toho ....
VAcsinou sa v tej zime obetoval starky a kocikoval a tlacil kocik v snehu a ked zaspala, dali sme ju ku dveram a chodili pozerať .. vzdy bola teplucka a spala dobre...
A nebyvala vobec chora 🙂 prve ATB mala az ked mala cez dva roky 🙂
takze dobra rada to bola 🙂

a ved pozeram, ze mas tretie dieta, takze coho sa bojis? skusenosti uz mas 🙂 neboj sa a chodte von 🙂 pohoda

ivetoy
29. dec 2014

ano treba

lusyke
29. dec 2014

S detmi treba chodit von v kazdom pocasi aby si zvykali.

celasapremenim
29. dec 2014

nikdy som sa nad tym nezamyslela, chodim uz s tretim von za kazdeho pocasia
minule mi krasne pospal v dazdi, ani sa mu necudujem....aj ja by som 🙂)) dnes zase dobre snezilo a pod nulou je urcite
dcera je narodena v 11 mesiaci a chodili sme von od prveho dna, ako nam pristala v spalni
jedine, co moje babatka skutocne nemaju radi, bez vynimky, je ostry vietor

lenka.s
29. dec 2014

My mame stvortyzdnove babo a chodime, nie na dlho, ale na chvilku ano, kym nie je extremne chladno a nefuka 🙂

cuculik1
30. dec 2014

Maly ma rok. Byvame pod Tatrami. Od prichodu z porodnice pred rokom nepresiel ani jeden jediny den, kedy by nebol von. Slnko, dazd, mraz, sneh. To je jedno ;) primerane ho obleciem a ideme 🙂

ruzovy_gunar
3. jan 2015

bol som v -15tich kočíkovať a bolo to úplne fasa odporúčam