Choroby anusu a konečníka

deniiii
28. okt 2014

Ahojte mamicky,mam maleho syna bude mat 3 roky a od narodenia ma problemy s kakanim.Zo zaciatku bol kojeny 6 mesiacov a kakal raz za tyzden,naco my lekarka povedala ze je to v poriadku,ale ked uz kakal mal hnacky.Casom sme zacali s Nutrilonom,bolo to to iste nekakal a ked tak hnackoval ,zvracal no tiez mi bolo povedane,ze ak nieje dehydrovany,aby som s nim radsej do nemocnice nesla,ze ho zavru na infekcne kde nic nezistia iba budem bez neho a on bezo mna..takze som to nejak pretrpela a on chudacik tiez.Ako rastol zacal prijimat aj tuhu stravu zacali sa hnacky stiedat so zapchami to uz nekakal aj 6-8 dni,bolelo ho brusko.To som uz nevydrzala a rozhodla som sa to konecne riesit,nasu detsku lekarku zastupovala kolegyna ktorej som vyrozpravala problemy ,ktore od narodenia mame a ta sa chytila za hlavu,okrem dobrych rad ohladom stravovania(nepomohli) ma s malym poslala na chirurgiu odtial na gastro a ine vysetrenia nasledne nas prijali do nemocnice kde mali kvoli plnemu crievku musel podstupit tyzdnovu hladovku a vysetrenie a biopsiu hrubeho creva s podozrenim na Hirsprungovu chorobu,ktora sa vsak nepotvrdila,potvrdila sa blizsie neurcena choroba anusu a konecnika K 62...problemy mame stale,maly sa pyta na wc cikat,ale s kanim je velky problem a ked tak nestiha na wc aj 6 krat po troskach a potom zase 4-5 dni nic,uz som zufala teraz budeme mat 3 roky a ja neviem ako mu pomoct ,ci bude niekedy chodit na velku potrebu na wc a ci pojde do skolky...Teraz pojdeme na chirurgicke vysetrenie,mame jest pestru stravu ,zeleninu ovocie,prebioticku vlakninu,kupujem valosun,ale toto naozaj nepomaha...PORADTE ak riesite nieco podobne alebo viete a mate nejake dobre info a rady.

inull5
28. okt 2014

@deniiii ahoj.no ja mám tiež podobny problem.syn ma ale 11 mesiacov a narodil sa s vyvojovou vadou konečníka.kým som kojila ok ale tuha strava...presne ako pises.doktorka v BA mi pol roka vravela že je ok a vies kde sme teraz?syn ma vývod z hrubeho creva lebo tá úžasná dr mu po pôrode zle operovala anus a hustejsia stolica neodišla.môj syn sa narodil s atreziou rekta,tvoj môže mať stenozu co je zúženie anusu a aj rekta.ja
som s ním tiež chodila do BA a tetaz čakám vyjadrenia z uradu pre dohľad nad ZS aby som podala žalobu.my máme tiež podozrenie na hirsprungovu chorobu.brali histologiu z celeho hrubeho čreva okrem rekta lebo kvôli uzkemu zadocku musia čakať kým malý narastie.ako poviem ti že ked som zmenila lekára ten sa zhrozil vo s ním urobili v BA.

inull5
28. okt 2014

@deniiii kde vám robili vyšetrenie týkajúce sa hirschprungovej choroby?u nas zatiaľ vyšlo 100% buniek a 20% poškodenych kde bolo roztiahnute crevo.no a do dolnej časti sa nedostali a tam je to podozrenie.