Chrápanie 11 ročnej dcéry

martul
31. jan 2014

Ahojte baby, potrebovala by som sa poradiť. Moja dcéra /11r/ začala asi pred mesiacom strašne chrápať. Najprv sme si mysleli, že je to len dočasné /únava, divoké sny/. Ale ono to trvá stále, každú noc, ako starý chlap. Je úplne jedno či leží na boku, na chrbte, proste stále celú noc. Dnes ráno mi už starší syn hovoril, či by sme nemali niečo s ňou robiť, lebo že sa vôbec nevie vyspať. Mimochodom, pred týždňom sme boli na ORL vyšetrení kôli zápalu ucha, tak som to spomínala doktorovi, a vravel že v nose nič nemá, mandle sú OK. Tak neviem či to riešiť a ako. Ísť za obvodnou a pýtať sa na nejaké vyšetrenia? Pred ňou sa o tom nevieme baviť, hneď začne plakať a berie to ako by sme sa jej vysmievali.
Ďakujem za rady, skúsenosti.

hanah25
31. jan 2014

Ahoj my mame podobny problem. Malej pred 2rokmi vytahovali nosne mandle (mala ich obrovske museli von). Kym jej ich nevybrali zacala chrapat ale tak divne obcas to znie akoby aj nachvilu prestala dychat. Mandle jej vybrali a ze to chrapanie sa upravi.no uz je to 2roky a nic.a mala bude mat este len 6rokov☹
Rady co s tym sa zidu aj mne,dakujen 🙂

ervenka
31. jan 2014

@hanah25 ak mas pocit, ze na chvilu zadrzi dych a potom po nom "lape" tak to treba riesit. Poznam sice len pri dospelych ale nie je to sranda! http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_apnea Myslim, ze uz aj na SVK zacinaju brat dr. toto vazne. S mm sme to museli riesit, a podstatne sa mu zlepsila kvalita zivota...

hanah25
31. jan 2014

@ervenka dakujem za info. Buduci tyzden behneme doktorke a spytam sa na to.som zvedava ci to bude riesit alebo nie.

ervenka
31. jan 2014

@hanah25 pri mm najprv DR. nechcela nic riesit- lebo ze bol mlady- 33 rokov. Ale nedal sa odbit a v nemocnici pocas testovania- prespal celu noc a bol napojeny na pristroje- mu zistili,ze pocas 1 hodiny mal 36x pauzu v dychani dlhsiu ako 10 sekund. dostal masku na tvar, spi s tym celu noc a my sme konecne mohli spat spolu v jednej miestnosti. A on uz nemal stuhnuty krk plecia- lebo ako lapal do dychu tak sa v posteli posuval a odniesli si to tie svaly... Neviem v akom stadiu je tvoja dcera- mozno jej nic nezistia, ale radsej testovanie s negativnym vysledkom, ako celozivotne trapenie s migrenami, a neskor s inymi chorobami, lebo ked clovek zle spi, telo si neoddychne- je to ako snehova gula, nabaluje sa nabuluje sa.... Drzim palce!!!