Chrčanie 3-mesačného bábätka

kikinecka22
29. dec 2022

Ahojte ,
už skoro mesiac sa trápime s tým , že malý kašle ( nie dusivo iba si odkašle proste ) a stále chrčí. Ešte pred 2 týždňami sa mu dali odsať soplíky aj sme počuli, že má plný noštek ale teraz už posledný týždeň mu nejde nič odsať, všetko mu zateká. Boli sme aj u doktorky pozerala mu do hrdla a povedala, že má zapálený nosohltan , mal aj zvyšené teploty , soplíky a kýchanie .. na začiatku sme brali aj Zinnat ATB a teraz najnovšie nám dala aj Pamycon do nošteka. Dávam mu aj Libenar a začala som mu na plienku davať 1 strek Eucasolu na noc ( niekde tu to písala baba , že toto pomohlo im ), dávam aj mokrú bavlnenú plienku na radiátor aby bolo vlhko v izbe. V noci keď spí vôbec nechrčí ale cez deň skoro stále. Občas sa mu vracia aj mliečko do pusy ale negrcká ( na gastre sme neboli čiže nemáme ofiko potvrdený reflux ) .. plus dobral skoro celý Mucosolvan Junior a nepomohol mu na kašeľ , teraz berie Stop Kašeľ ale aj tak mi tie sirupy väčšinou vypľúva aj ked mu ich dám cez striekačku .. pomohlo ešte niečo vám ? Doktorka nám vravela aj to, že také malé bábätka maju ešte zúžene prepážky tak môžu chrčať aj z toho a že čím bude väčší tým mu to zmizne. Tak ja už neviem .. inak je to veľký smejo , ozaj sa smeje skoro celý deň , že ho tie hlieny ani akokeby netrápili len mne to chrčanie príde také no 😞

nahodnemeno
29. dec 2022

1. nemá náhodou aj laryngomalaciu? - stridor /hvizdot nepocujete? niekedy to moze zniet ako chrcanie...a pri infekte sa to vie zvyraznit..
2. je na zvazenie, ci vobec mukolytika tak malym dojcatam dať...oficialne by sa to nemalo robiť, ale viem, že aj lekári občas dajú a skúsia..ale niektorým deťom to môže robiť problém, hlavne týmto úplne najmenším...stopkašeľ je na suchy kašeľ, to mi príde, že skôr zbytočne
3. vzhľadom na možný reflux - do jedného roka sa aj tak považuje za fyziologicky, nepotrebujete, pokial prospieva , s nim chodiť na gastro (s týmto by si mal dať vedieť rady každý schopnejší obvoďák , gastroenterolog je na vážnejšie stavy...potom sú preťažení a majú čakacie doby pol roka..no ...ale o inom som chcela ) - režimové opatrenia - dvíhať ho do polohy 45 stupnov, používajte apnoe monitor radšej a ak by nepomáhalo tak gastrotus alebo nutriton do mlieka alebo zapiť po dojčení....
(Dr. , pediatria)

kamagma
29. dec 2022

Skuste orl moze ist o stridor ktory sa refluxom zvyraznuje. Nasa tiez chrcala +reflux, zistili jej tracheobronchomalaciu.