Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chrčanie 7 mesačného dieťatka

vlasta72
11. okt 2014

Dobry večer prajem prosim vas o radu som neštasna. Mam 7 mesačnu dcerku a poslednom čase, uz to je dlho ze malinka chrči znie to presne ako ked ma fajciar zahlienene priedusky a ked si odkasle tak je uz dobre. Presne to robi malinka ked sa zacne hrat sialyt tak začne chrčat a ked si po dlhom chrčany odkasle tak to prejde. Bola som uz 2 krat u dr. Ale je uz stara dala nam hedelix a stale to pretrvava, druhy krat ked sme boly tak sa nas pytala ci sa unas fajči, u nas v byte nie ale podnamy v byte fajci cela rodina 4 osoby a izbycku ma tam kde oni maju kuchynu a ked otvorim okno tak vsetko ide dnu, aj ked je okno zavrete tak ja ten smrad citym. Uz sme jej aj postielku premiestnily do druhek izby lebo cely den tam fajcia az do 11. a stale tak chrči, hlieny, Uz sme ich aj prosily aby chodily fajcit von ale marne, fajcia na chodbe vsade to citit. Ja uz neviem co mam robyt ☹ bojim sa o svoje dietatko, Nemate podobnu skusenost stymy hlienmy? Ci to je od cigariet alebo od coho, dr vravela aj to ze to nemusi byt od cig.. ze daktore deticky chrcia a potom stoho vyrastu. Ale to ma stve ze ju doktorka neposle na riadne vysetrenie a zistit preco to je, furt ked sme u dr, tak vredy hliny nema. Dr. si asi mysli ze si vymyslam, lebo casto knej chodime lebo ma aj bacila v crievkach dlho dlho a dava jej na to len probiotyka co nezaberaju, Ja som taka povaha ze som utiahnuta ze nic nepoviem, mam nabrat sil a zklbat dr? Neviem čo mam robyt, mam jej este nieco kupit na tie hlieny? Prosim poradte, stale ju kojim a caje mi pit nechce, aj lieky mi uz odmieta ☹ lebo uz mala toho dost. Dakujem za odpovede a sorry za chyby

deny81
11. okt 2014

len tak skusim -nema stridor? zuzene priedusky....len to by si uz asi zistila skor,hm?

evulienkaslx
11. okt 2014

akeho bacila ma v crievkach? ak ktokolvek kasle, chrci viac ako 3 tyzdne v kuse, mal by podstupit vysetrenie, od krvi, RTG, vysetrenie hlienov a pod., trvaj na vysetreni alebo najdi ineho dr.

bubula_007
11. okt 2014

Ja by som menila lekárku a tiež by som sa nedala odbiť. Proste je to tvoje dieťatko, trápi ťa, že sa trápi, tak sa neboj a nedaj sa. Ale prvé by som menila pediatra... žiaľ, inú radu nemám.

adamar
11. okt 2014

Nezatekaju jej sopliky? Deticky maju aj take zadne a tie jej mozu zatekat. Odsavate?

jana_eyre
11. okt 2014

u nas sa tiez stava, ze mala chrci a pritom jej nic ine nie je.. ale nie je to permanentne, tak sa tym nestresujem..

na tvojom mieste by som normalne povedala doktorke, ze chces zistit pricinu chrcania, pretoze si z toho zbytocne nervozna a trva to uz dlho.. ak je normalna, pochopi to a zacne patrat.. ak napriek tomu tak neurobi, aspon budes vediet, ze mas radsej zmenit dr..

ja mam tiez taku dr. ze vzdy vsetko najskor chce iba sledovat, co aj chapem, preco to robi.. ale ked jej poviem, ze som z toho v strese a nezda sa mi to, vzdy zacne veci riesit..

vlasta72
autor
11. okt 2014

@deny81 neviem asi nie, nejake špecialne vysetrenia jej este nerobyly bezne ockovania, a este jej ani raz krv nebraly.

vlasta72
autor
11. okt 2014

@evulienkaslx velmo rozmyslam ze idem k inej dr. Este jej ani raz nebraly krv. Je mi to trapne pytat kartu lebo bola aj moja dr od narodenia a dobre sa pozname ☹ ale asi budem musiet nazbierať sil

vlasta72
autor
11. okt 2014

@adamar predtym mala sopliky, ale uz nema.

xevulax
11. okt 2014

Moze to byt aj ten stridor ako to uz nieko pisal starsia mi tak zcaal okolo 5 mesiaca a dvojky mi to robia aj teraz a maju 10 mesiacov. Bud zmen lekarku, alebo sa vypytaj na ORL vysetrenie tam ti na 100% pomozu. Ak je to stridor tak z toho vyrastie.rozhodne ju vsak zvytocne nedopuj liekmi ked necies co jej je. Ale na tvojom morste zmenim lekarku a druhy krok pytam sa na orl.

xevulax
11. okt 2014

@vlasta72 inak ked budes chciet menit dr nemusis asi ani kartu pytat, aspon u mna tak nolo ze novy lekar si vyziadal kartu od stareho. Len neviem ci to tak funguje aj pri deoch. Najlepsie zavolat tam, kam by si chcela prejst a spytat sabpriamonich ako sa to riesi so zdravotnou kartou oni ti poradia

vlasta72
autor
11. okt 2014

@jana_eyre ok dakujem krasne skusim este to ze dako jej natlacim cajik na kasel a priedusky, a ak sa to do stredy nezlepsi tak poviem dr ze trvam na špecialnom vyšetrený. V Stredu volam aj za vysledok co ma bacila v črievkach.

vlasta72
autor
11. okt 2014

@xevulax ok dakujem krasne za radu 🙂

cannella
11. okt 2014

Tak pozri sa, bud budes utiahnuta a kedze tvoja pribrzdena (pardon za vyraz, ale slusnejsi mi nenapadol) doktorka zvysoka kasle na tvoje dieta, tym padom nan budes kaslat aj ty, alebo to budes riesit, lebo nejake sirupceky z lekarne tu, zrejme, nepomozu. Ako mame my zdiagnostikovat tvoje dievcatko cez net? Hlavne ked nie sme lekarky? Zober kartu od tej sarlatanky a najdi jej naozaj dobru pediatricku. Ja nerozumiem coho sa bojis? Ved je to len obycajna doktorka, nic viac. Pohryzt ta nepohryzie, zbit ta nezbije, kricat nebude. To fakt chces nechat svoje dieta bez liecby? Myslim tym bacily v crievkach a tiez chrcanie? Co ak to je nieco zavazne? Nehovorim, ze je, ale to bez RIADNYCH vysetreni nezistis. Je to tvoje dieta, nema na svete nikoho dolezitejsieho ako teba, tak sa tak aj zachovaj. Malinkej prajem rychle uzdravenie

andrejta
11. okt 2014

@vlasta72 neviem, či sa takým malým detičkám môže dávať čaj na kašeľ a priedušky... opýtaj sa radšej v lekárni alebo nech ti oni poradia, hádam natrafíš na dobrú lekárničku

buba1993
11. okt 2014

Astma to nebude? Môj brat to má pri námahe...

xevulax
11. okt 2014

@vlasta72 drz sa, bude to ok uvidis, ja som sa pri starsej vystresovala, ze xo chrci a nakoniec nam zistili stridor, ze to ma vela vabatiek, dychacie cesty nie su este uplne dokonale, ale to ti potvrdia iba na tom orl. Daj potom vediet ako ste dopadli.

vlasta72
autor
11. okt 2014

@cannella dakujem pekne za odpoved naberem sil a budem to riesit.

vlasta72
autor
11. okt 2014

@andrejta ano moze, kupila som leros ci co, je to od 6m. No uvidim do stredy dlchsie cakat nebudem

mamamiska
11. okt 2014

No my sme mali podobné príznaky pri laryngitíde, je to nebezpečné, dieťa sa môže aj zadusiť, volali sme raz aj záchranku, to už chrčal ako pes doslova a rieši sa to potom kortikoidmi. Potom domov nám dali, keby sa to opakovalo čípky (s obsahom kortikoidu), teraz má už syn 5 rokov a vracia sa to v oveľa slabšej podobe a tak mu dávam voľnedostupný Solmucol 100mg (taký prášok rozpustný vo vode s pomaranč. príchuťou), kúpiš v lekárni, rozpúšťa to hlieny- je to mukolytikum ale nemá sa to kombinovat s antitusikom (liekom proti kaslu). Okrem toho davame aj Aeruis (antihitamikum -proti alergii), čo nám však dala doktorka na predpis. Lenže Solmucol je asi až od jedného roka a píšeš, že okrem mlieka ti piť nechce, ale určite by doktorka mala niečo dať na tento prípad, riešte to. A Hedelix nie je až pre staršie deti? Prečítaj si pre istotu leták. Držím palce.

vlasta72
autor
11. okt 2014

@xevulax oki dam potom vedet, no ved dufam ze to nic nebude, lebo chudinka furt jej daco je ☹ dr daco vravela ze moze mat stetinky na plucach upchate ci co.

xevulax
11. okt 2014

@mamamiska laryngitida to nebude, ked pise ze to ma uz dlho

vlasta72
autor
11. okt 2014

@mamamiska dakujem urcite to budem riesit aby som potom bola kludna, a trvat na vysetrení!

xevulax
11. okt 2014

@vlasta72 neboj dobre bude, vybav co najrychlejsie orl nech sa nestresujes, potrebujes tam vymenny listok, takze dr musis pivedat ze chces to vysetrenie, pravdepodobne ti tam hned daju odpoved.

vlasta72
autor
11. okt 2014

@xevulax oki dakujem 🙂

vlasta72
autor
18. okt 2014

@xevulax No maličkej som volala za vysledky a teraz ma takeho bacila čo vyvolava infekčne hnačky, aj som zabudla ako sa vola bereme na to bio gaia, a to chrčanie už prechadza tak stym zatial nejdem, tak ešte uvidim potom.. Jaj chudinka mala furt musi nieco mat rozmyslam ze z coho by to mohla mat, ale pravdepodobne sa nakazila u dr, lebo sa pametam ze tam bolo dietatko zo silnou hnackou az z plienocky vytekalo..:( v stredu ideme na vyter dufam ze to prejde a uz nebude mat od 4 mesiaca ma furt bacile v črievkach, podla vas od coho to moze byt?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli