Chvenie 3,5 ročného dieťaťa

lukihomamina
10. feb 2015

Ahojte mamicky, chcem sa poradit, ci je to normalne....v poslednej dobe som si vsimla, ze moj 3,5 rocny syncek sa casto pocas dna chvie...trasu sa mu rucky...napr. ked sa hra,ked kresli alebo ked prevracia knizku....absolutne neviem, ci tomu prikladat vahu a ist za lekarkou alebo ci je to len banalita.....lebo co si pamatam,tak aj mne sa od detstva trasu ruky...iny nejaky zvlastny priznak na nom nevidim.....teda je v obdobi silneho vzdoru a je aj nervozny ale tak neviem,ci to s tym spajat ci nie...nemate podobnu skusenost....dakujem

meusicka
10. feb 2015

@lukihomamina ahoj, ja mam 3 deti, aj obdobie vzdoru mame uz asi zasebou, ale s tymto som sa nestretla. ono to moze byt aj nieco vazne, ja by som asi sla za dr, resp. skusila vyhladat neurologa. dat zobrat krv na hormony stitnej zlazy .... ked som bola na nu chora, tiez som mala chvenie ruk. drzim palce aby to nebolo nic vazne.

katarinamarkova
10. feb 2015

@lukihomamina neviem, odbornik nie som.....ale zdravemu cloveku sa ruky len tak netrasu.....
tebe sa od detstva trasu ruky preco? aky je dovod u teba?

lukihomamina
autor
10. feb 2015

@katarinamarkova vies co neviem preco sa mi trasu ruky.....nikdy tomu moji rodicia nevenovali pozornost ked som bola dieta....skor otec sa mi z toho smial.....potom som ostala z toh veru aj zakomplexovana a tak som to neriesila ale skor tajila...a teraz po porode, ked chodievam k neurologovi s chrbticou , tak mi povedal, ze som vycerpana, ze to z toho....ale zas ani mne ani synovi sa tie ruky netrasu nejako velmi hrozne.....normalne by si si to mozno ani nevsimla...ale ked clovek spozornie, tak to vidi ...ale napr je situacia, ked to u mna vidno velmi napr. neviem normalne odniest salku kavy ....:(

katarinamarkova
10. feb 2015

@lukihomamina a preco nehladas pricinu?
ved sama vidis ake problemy ci uz len pri obycajnom noseni kavy ti to vie spravit....nehovoriac o tych psychickych.....ved snahou matky by malo byt pomoct aspon tomu dietatu, ked uz nie samej sebe.
tazko ti tu niekto poradi ked sama nehladas pricinu.

miculolko
10. feb 2015

@lukihomamina ahoj, odporucam to nakrutit na video ( od nas to furt pytaju) a ukazat lekarovi... Moj syn sa tiez chvel, trisol,... a je z toho epilepsia.takze treba vysetrit

danka79
10. feb 2015

nemoze to byt nizky cukor v krvi?

lukihomamina
autor
10. feb 2015

@miculolko velmi pekne Ti dakujem za informaciu a ak sa mozem opytat, mal aj nejake ine priznaky ci len trasenie a bola z toho epilepsia?

lukihomamina
autor
10. feb 2015

@katarinamarkova vies ked ja ani neviem na koho sa obratit...lebo ked som to povedala vseobecnej lekarke, ze sa mi ruky trasu...a opisala som to....tak sa len na mna pozrela a vysmiala ma, ze vraj ruky sa trasu vela ludom....neurolog povedal, ze je to vycerpanie darmo som mu vravela, ze to mam cely zivot....zakladny krvy obraz mi robili nedavno ...tak neviem potom ....

lukihomamina
autor
10. feb 2015

@danka79 minule som si merala papierikom na moc....ze ci mam cukor v poriadku a vyslo mi , ze je to OK

bonaqa2013
10. feb 2015

Určite spomenúť lekárovi.

meusicka
11. feb 2015

@lukihomamina ja zasnem ... citam tvoj prispevok 22.38 a akoze nakopala by som tu lekarku do zadnych partii. mne sa tiez stane, ze som rozklepana, ale to ked niektore dieta dlhsie nesiem na rukach, lebo napr. uz neche ist peso, tak si presilim ruky a potom bum ako pises, neodnesiem ani salku kavy. ale to je len obcas. to chvenie normalne nie je. chod za detskou lekarkou a daj to presetrit. mozno sa nakoniec dopatras aj k pricine, preco sa chveju tebe ruky. tak mi napadlo... u nas uz su taky fusery vsade, preco nie aj medzi lekarmi. ked muz mal zlomenu ruku, presnejsie v dlani kost, tak mu tak zasadrovali, ze si myslel, ze sa zbalzni od bolesti. kukol na nete, nemecke stranky a nasiel ako sa to ma sprave robit. prisiel za dr. znova, nastastie tam bol iny lekar a povedal comchce na tej ruky vidiet. aj dr. uznal, ze to bolo spravene nespravne, dokonca mu potvrdil, ze v zahranici by to boli riesili operaciou. takze hladaj , hladaj aj inde, a trvat na tom, ze to nie je normalne.

miculolko
11. feb 2015

@lukihomamina ono to postupne sa vyvijalo od chvenia, trasenia az po velky zachvat...ten vyvoj trval cca 1.5 roka od prvych priznakov, na zaciatku mal dokonca eeg v poriadku