Chytá sa vaše dieťatko za hlavičku?

lukihomamina
20. feb 2013

Ahojte maminky,
prosím Vás chcem sa opýtať, či sa náhodou Vaše detičky nechytajú za hlavičku. Môj synček sa totižto už dlhšiu dobu pravidelne chytá vzadu za hlavičku (za uškom). Keďže má len 18 mesiacov, nevie mi povedať, či ho niečo bolí. Ináč vyzerá úplne normálne a aj reaguje na všetko normálne. Lekárke som to povedala ale tvárila sa, že ma ani nepočuje....vraj to nič neznamená. Mám však zlý pocit a dosť sa bojím. Nemáte niektorá podobnú skúsenosť. Ďakujem

lalinko2010
20. feb 2013

@lukihomamina ahoj, pozri či tam niečo nemá, či ho tam nesvrbí alebo niečo také. deti majú také akoby tiky - nemyslím očné, ale takéto že niečo robia určitú dobu a potom to samo zmizne. nemyslím si že by ho niečo bolelo, keby hej, tak plače. neboj malý je ok!
a robíš jednu vec čo robím aj ja - veľmi si svojho syna všímaš, sleduješ - robím to aj ja a potom vyvodzujem závery hororové z toho. asi sme úzkostlivé maminy. 😉

ivv
20. feb 2013

a place pri tom? skriabe sa? nema tam nic cervene? nejaky flak na kozi, co by znacil nejaky ekzem..? 😕 lebo ak nic z toho, tak nestresuj a necuduj lekarke, ze tomu neprikladala ziadnu pozornost.. deti, dospeli vsetci sa zvykneme chytat kade tade a je to ok.. 😀

lukihomamina
autor
20. feb 2013

baby dakujem Vám .....nie neplače a ani sa neškrabe....len sa tam chytá... v lete minulého roku sa tam udrel, spadol na ihrisku....ale reakcie po páde mal normálne...chytať sa začal asi len pred 2- 2,5 mesiacmi...ale zas nechytá sa tam stále. Viete baby, ja som asi až príliš úzkostlivá...ale v našej rodine je veľmi rozšírená rakovina a tak sa hrozne bojím o synčeka a stále ho sledujem....až sa bojím, aby som mu niečo neprivolala.....len dúfam, že je to fakt taký "tik" ako vravíte.....

hartipka
24. feb 2013

ahoj, naša malá to tiež robí, odpozorovala som,kedy najčastejšie sa to prejavuje, a je to hlavne vtedy, keď chce spať, alebo keď sa nudí a nevie čo s ručičkami, ako by ich zamestnala, takže nemusíš sa báť, určite nič vážne to nie je

sashha
5. mar 2013

náš malý 4-mesačný to robí tiež, ale to mu idú zúbky 🙂