Chytanie v rozkroku u 2,5-ročného

13. jún 2022

Ahojte, chcem sa spytat na Vase skusenosti s takouto "neprijemnostou". Syn sa v marci odplienkoval, islo to hladko, po par dnoch sa zacal chytat v rozkroku a kazdu chvilu sa tam chyta, cez nohavice. Nie je to znak ze chce cikat, ani ho nic nesvrbi, neboli, robi to len tak, vyzera ze podvedome. Vacsina ludi sa nad tym pozastavuje, ani sa nedivim, posobi to zvlastne 🙂 zazil to niekto? Kedy s tym dietatko prestalo? V septembri ide do skolky tak dufam, ze dovtedy to prejde 😯

deti95060810
13. jún 2022

ja by som možno aj navštívila lekára - najmä ak to bude trvať dlhšie... predsa je odborník a lepšie uvidí ako ty , popr. poradí....

autor
13. jún 2022

@deti95060810 Ideme tento tyzden, zatial iba pediatricke

deti95060810
13. jún 2022

áno však aj pediater stačí...

bibina32
13. jún 2022

No aj môj syn to robil, zistil že má cikáčika. Väčšinou si ho chytal, keď sedel na gauči a pozeral rozprávku. Prešlo ho to neskôr.

autor
13. jún 2022

@bibina32 za aku dobu asi to preslo?

katulienkax
13. jún 2022

Ano poznam to , byva to u chlapcov, no nemusite z toho robit vedu, proste uz mali chlapci objavuju co maju objavit 😉 Len ho jemne upozornujte aby to nerobil, ale ked budete kolo toho robit vela kriku tak ho budete len upozornovat na to

jarmila2010
13. jún 2022

chlapci robia casto...by som povedala,ze to maju dane od prirody😅nemusi byt nato ziadny zdravotny problem

ruza123
13. jún 2022

Prosim ta, je to uplne normalne u chlapcov, mam 2 a obaja to robili a teda aj dost dlho.. chytali ho, natahovali jak paragraf 🤦🏻‍♀️..mladsi ma 3,5 a uz to robi len obcas, najvyraznejsie to bolo okolo 2,5 roka..

katulienkax
13. jún 2022

@jarmila2010 ano presne, chlapec objavil svoj najdolezitejsi zivotny organ 😀

veronika946
13. jún 2022

Tak to musia byť tí ľudia v živote veľmi udivení, keď nad týmto sa pozastavujú 😅 v živote nevideli malých chalanov? Každý jeden to robil, robí a bude robiť. A kiežby len malý…😃🙊

autor
13. jún 2022

😁viem ze niektorych to do konca zivota neprejde...v rodine a v okoli mame veeela chlapcov, nerobi to ani jeden. Je to fakt casto, vonku, pri hrani, vsade

autor
13. jún 2022

Nerobim z toho vedu, ale zaujima ma ako to dopadlo u niekoho ineho kto ma podobnu skusenost, kedze v okoli nemam take. Rada by som bola aby ho to do nastupu so skolky preslo. Tam sa tiez riaditelka nad tym pozastavila na zápise.

jarmila2010
13. jún 2022

mozes ho opatrne napomenut..odtiahnut mu ruku..ak to nema zdravotnu pricinu,tak by sa to malo zmiernit vekom...

aknamorka22
13. jún 2022

Náš to robil keď sme mu dávali slipy. Dávame trenky a prestal to robiť 🙂

nitka1157
13. jún 2022

Nas to tiez robil.a este sa vedel na gauci postavit na hlavu vytiahnut naradie a pretahovat 😂 preslo ho to bez toho aby som to riesila a napominala v kuse.cim viac zakazujes tym to viac robi

luliu
13. jún 2022

Je to úplne bežné u chlapcov, zrazu majú niečo nové na objavovanie, čo bolo predtým nedostupné

nikpa
13. jún 2022

Objavil tam niečo nové, niečo čoho keď sa dotýka, je mu to asi aj príjemné. Nerobila by som z toho vedu, prejde ho to. Syn to tiež robil keď sme dali dole plienku a občas ešte aj teraz a to je odplienkovany už 2 roky.

bibina32
14. jún 2022

Možno tak za pol roka. Pozri sa, či ho nemá červený, ak by ho tam svrbilo, keď tvoj to robí aj vonku. Môj to robil iba doma. Skús mu dať nejakú hračku do ruky, keď to bude robiť. Tiež by som skúsila iné spodné prádlo. Chápem, že ti to je nepríjemné, keď to robí mimo domu.

didi2102
14. jún 2022

Vieš čo 😄😄 ja mám malu uchylacku,má 2r a tiež som ju teraz odplienkovala a ona v kuse ruka v gatiach 😄👍 ide má z toho poraziť , je to obdobie sebaobjavovania a prejde to
Ale pozri či nemá koniec napr červeny napr