Čierny ušný maz. Čo to môže byť?

luciarisko
15. júl 2009

Ahojte. Poprosim Vas o radu, malemu som cistila usko a zasla som mu troska hlbsie, lebo sa mi mykol, vcera ked som mu cistila usko tak ten maz bol taky cierny a dnes tiez, nevypada to ale ako krv neviete co to moze byt?

dominka11
15. júl 2009

nemože to byt len zrazená krv?

lindulak
15. júl 2009

Uska by sa nemali takto cistit, len zvonku mazik, co vyteka. Ja robim tak ze servitka na prst a vytrem usko len prstom, teda nie hlboko.

lenka_da
15. júl 2009

luciarisko, zober tu tycinku aj maleho, nech to kukne mudr na usnom alebo vasa pediatricka 😕

luciarisko
autor
16. júl 2009

no boli sme dnes u usnej, ze ma trosku poskodeny zvukovod,predsa to bola len zaschnuta krv, ale ze sa nemam obavat, dala nam kvapky tak uvidime. dakujem vam za rady🙂

julie6
21. júl 2009

kocky, ved usi sa vobec nemaju cistit detom tycinkami,ak tak takymi s takym hrubsym vatovym kruzkom na konci aby sa nedala vopchat dalej,,,ani dospeli ziadne vatove tenke tycinky, malickom.....to vravel expertORL lekar, tycinkami si maz len zatlacame viac dnu

denisocka
21. júl 2009

ja čistim,stale denne ,inač si tam maly šprta prstami,asi ho to svrbi. inač,aj ja si čistim niekolko X denne,proste musim,je mi nepríjemne tam niečo mať-bez vyčistených uši ani nejdem vonku 🙂

martina46
22. júl 2009

No moja Táňka tam toho má toľko, že aj na chleba by sa dalo natrieť 😀 takže čistiť musím aj tyčinkou, ináč si to neviem predstaviť.

denisocka
22. júl 2009

presne tak

dsnadja
22. júl 2009

ja čistim asi 2x do tyždna, ale to už musim, lebo to tam ma dcerka vždy na 4 paličky z každeho ucha.ma to od mala,a na odporučanie lekara jej to nerobim častejšie,a to čo jej vyteka, ma farbu ako čokolada.druha dcerka to nema a ani nikto z rodiny,už sme s tym boli velakrat na ORL, nič jej neni,proste je taky typ.niekedy jej kvapnem olivovy olej a musi ležať ne boku asi 10 min, potom sa da na druhy bok, a vyteka jej to,potom len dočistim,toto mi tiež poradila lekarka.

denisocka
23. júl 2009

možno maju tie uška take špinave deti/ludia,čo sa vela potia? alebo že neznašaju teplo..