Cievky na tvári bábätka

zuzkamacken
13. aug 2013

prosim vas, ma niektora babatko s cervenymi jemnymi cievkami na lícach ci ocnych vieckach? nasa pediatricka mavla rukou, ze to nic nie je.. no ale nie som si velmi ista. nie je to nic do oci bijuce ale aj tak sa bojim co to moze byt.. dakujem

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkamacken
autor
13. aug 2013

@matkamirko
a mas to od malicka? lebo nas to ma asi od 1 mesiaca.. a to az take teplo v maji nebolo 🙂 ..

viva02
13. aug 2013

Moje obe deti to mali, ked sa narodili, aj na ocnych vieckach - za par mesiacov im to zmizlo. Akurat mladsiemu obcas vidno na lickach presvitajuce cievky, kedze ma jemnu, svetlu plet, ale to si vobec nikto nevsimne, len ja zblizka. 🙂

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinka444
13. aug 2013

@zuzkamacken Moja dcérka to má pod očkom od narodenia, teraz má 3 rôčky a ešte stále to má, naša lekárka nad tým tiež mávla rukou akože sa to nerieši... 🙂

viva02
13. aug 2013

@zuzkamacken Moje obe deti to mali, ked sa narodili, aj na ocnych vieckach - za par mesiacov im to zmizlo. Akurat mladsiemu obcas vidno na lickach presvitajuce cievky, kedze ma jemnu, svetlu plet, ale to si vobec nikto nevsimne, len ja zblizka. 🙂
Inac, my sme v rodine svetlokozci, takze aj mne nejake tie cievky vidno, ale nic hrozne to nie je.

masinka
13. aug 2013

@zuzkamacken neboj sa, z toho vyrastie. nasa Dianka mala po narodeni tiez taku "mramorovu" plet a na jednom viecku dost vyrazny zhluk cievok. Teraz ma 4 roky a uz to takmer nie je vidiet (teda na ocku to zmizlo uplne a na lickach to je vidiet iba ked sa pozries zblizka) - detska koza je tensia, tak to viac presvita.

zuzkamacken
autor
13. aug 2013

z estetickeho hladiska mi to az tak nevadi... ja len ze ci to nie je priznak dakej choroby alebo co.. co vam poviem, matka prvorodicka, trosku prehanam so vsetkym.. 🙂 dakujem

masinka
13. aug 2013

tak takto to vyzeralo u nas ked mala cca mesiac ... na dennom svetle to bolo vyraznejsie a ked plakala, tak na tom ocku to este vystupilo

zuzkamacken
autor
13. aug 2013

@masinka
na ocku nic nevidim, ale tie pavucinky na lickach.. presne ako nas jurko 🙂 cize to nic nie je hej? aj lekarka vam povedala? dakujem 🙂)

masinka
13. aug 2013

@zuzkamacken na tom pravom ocku pri vnutornom kutiku ....
tiez sme sa hned pytali lekarky, ale upokojila nas, ze to casom nebude take viditelne a mala pravdu 😀

zuzkamacken
autor
13. aug 2013

ok 🙂
@masinka

uhnakova
13. aug 2013

Nas maly mal vyrazne cievky na ockach, ked sa narodil, teraz je to uz vidiet len uplne zblizka, zoslablo to tak o polovicu az dve tretiny, tak snad to uplne zmizne. Nam pediater povedal, ze je to len esteticka zalezitost, ze to vacsinou zmizne do troch rokov a ak nie, da sa to neskor odstranit laserom.

zuzkamacken
autor
13. aug 2013

@uhnakova
esteticno je druhorade nie? hlavne u chlapca to nie je taka hroza.. 🙂

uhnakova
13. aug 2013

@zuzkamacken urcite, ja by som to neriesila, ak by mu nahodou tie cievky aj zostali. Moze sa rozhodnut sam, ked bude velky, ci si s tym nieco da urobit alebo nie.

simca06022011
13. aug 2013

@zuzkamacken Nic to nie je, moja mala ich mala az az. Na ockach jej postupne zmyzli, na lickach este sem-tam ma... nic sa s tym nebude robit a ani to nik nebude riesit. Odstranuje sa to ked tak v dospelosti laserom.

anjelik2509
13. aug 2013

aj naša má vidieteľné cievky aj na viečkach, aj na líčkach (tam menej) a ešte má aj na koreni nošteka jednu takú viditeľnú žilku, už od narodenia...A teraz má 2 a 3/4 roka...len jej to časom trocha zbledlo, ako jej zrejme pokožka hrubla..Nie je to nič vážne, to detičky mávajú, ale niekedy, ale až v staršom veku radi praskajú a potom to treba riešiť (mojej sestre praskla cievka pod okom a museli jej to na kožnom nejak ošetrovať, už neviem ako...)

nikco14892
11. jan 2016

Ahojte. Chcela by som sa Vas.opytat. moj syn cca po mesiaci po narodeni sa mu spravila bulka do modra medzi ockami. Pytala som sa lekara zevraj to je zila a zmizne ma 10 mesiacov a mam pocit ako keby sa skor zvecsovala ako mizla. Mate s tym niektora skusenosti?? dakujem

alexandrahaspi
12. apr 2017

@anjelik2509
@nikco14892 zmizli vasim detom tie zilky na koreni nosa? Moj Misko sa narodil s takou zilkou, myslela som ze to zmizne ale uz ma 9 mesiacov a stale tam je :/ dufam ze sa to casom aspon trochu strati....neviete z coho to je? dakujem.

anjelik2509
8. máj 2017

@alexandrahaspi moja tam ešte stále niečo má, síce už jej to zbledlo troška, pravdepodobne jej zhrubne pokožka a navyše nosí okuliarky, tak jej nie je vidieť nič. 😉 podľa môjho názoru je to možno v hrúbke pokožky, v hrúbke tej žilky... aj náš malý susedko (1 rok) má to isté.