Cievna malformácia

andreabickova
28. jan 2013

Maminky chcela by som sa opýtať či ste sa niektorá už stretla s cievnou malformáciou,,,,ďakujem

gretka2
28. jan 2013

Definuj blizsie.Lebo pod pojmom malformacia sa skryva vselico. Malformacia znamena, ze nieco nerastie tak ako ma, ale nejako chybne, je to nieco ako "znetvorenie" ciev, moze mat podobu vselijakych cievnych spletenin, kedy su zrastene, alebo mozu vyzerat ako hematom, ..je to prilis siroky pojem. Je to nejaka odchylka od normalu. Moze to byt v tele, alebo aj na povrchu tela... Skus google. To ti lekar nepovedal nic blizsie?

andreabickova
autor
28. jan 2013

my to máme pod kozou.... na chrbatiku...je to nejaky nezhubny nador, aspon to nam povedal doktor Babala v Bratislave...hovoril ze to nie je skodlive, a zaroven som citala od neho clanok o tom a tam pisal ze je to nebezpecne, preto sa pytam ci ste o tom niektora pocula a ze ako sa to dalej vyvyja....nevieme co mame robit..malej to rastie smerom ku chrbatiku a bojime sa aby sa nieco nestalo...

simonka16
17. mar 2013

@andreabickova Ahoj ja viem vela o cievnej malformacii . Mne praskli cievy v hlave ked osm mala 11 rokov operovali ma v Prahe gama nožom v 11 rokoch a druhý krát v 19 pred pol rokom . snad som už zdravá . Ak niečo potrebuješ vediet napíš 🙂

andreabickova
autor
18. mar 2013

my chodíme s malou 1ročnou do bratislavy k pánovy doktorovi babalovi....mala to ma na chrbatiku....pri lopatke...hovoril nam ze zatial s tym netreba robit nic...tak nevieme co s tym teraz robit.....

tina983
9. apr 2013

cievna malformácia - pozri hemangiom,nebezpečný je z toho hľadiska,že by pri zaškrabnutí alebo inom poranení mohol krvácať...

79dandy
17. máj 2017

@andreabickova zdravim chcem sa spytat ako ste dopadli mi mame nieco podobne a nevieme na com sme.... Vopred dakujem za vas cas

79dandy
17. máj 2017
iva123a
24. máj 2021

@andreabickova ahoj, vidim ze prispevok bol pridany este v 2013, mpzem sa opytat v akom stadiu to mate teraz? Tiez to ma syn na lopatke a predlakti

karolinka1991
23. jan 2024

@iva123a ahoj, prosim, mozem sa spytat, ci sa to nejako potom riesilo?

karolinka1991
23. jan 2024

@andreabickova ahoj, prosim, mozem sa spytat, ci sa to nejako potom riesilo?

juliaceresna
12. feb 2024

@karolinka1991 ahoj, 4 ročný syn to má na hlave 29x23x3mm. Nám to od 9 mesiacov sledoval klasický chirurg u nás v meste a u nás to na sone najskôr klasifikovali ako podkožný hemangiom. Ale po 3 rokoch som sa rozhodla s tym ísť k d.Sejnovej do BA a tu podľa sona to je cievna malformácia prevažne venózna. A nám povedala tak, že môžem byť kľudná, nič s tým netreba robiť,pokiaľ nie sú nejaké komplikácie. Povedala,že môžem s tým.ísť k cievnemu chirurgovi,ale keďže pozná ich pohľad na to,tak netreba..ja som to pochopila tak, aby ma.viac nevyplašil. Ale že ešte parkrát si to sama odsleduje a potom môžeme chodiť na sledovanie k doktorom i u nás v okrese.
Jedine,ak by sa náhodou stalo,že si to zraní..tak áno,keďže sú to žili,tak bude to krvácať,aby som sa na to psychicky pripravila,ale keďže syn to nemá arteriálne,tak z toho nebude pulzovito vystrekovať krv, ale bude tiecť,aby som silno zatlačila a držala aj 15 min....samozrejme..ak treba i k doktorovi. Čo sa týka športu..syn je normálne aktívny,ja osobne ho neobmedzujem. Bicykluje, začal chodiť na hokej, lozí po stromoch, naháňa sa. V ničom ho to neobmedzuje momentálne. Osobne ja samamu to teraz na tej hlave málokedy aj vidím... Akurat 14.2. Ideme na kontrolu do Ba,tak som zvedavá,či sa niečo zmenilo,a či diagnóza ostane rovnaká.