Čo chutí vašim deťom?

6. máj 2020

ahojte chcem sa poradit, dcerka mi posledne dva tri tyzdne skoro nic nezje, maximalne polku vyzivy rano a polku kase na veceru, davam jej este rano mlieko 160ml, ma 16 mesiacov prosim poradte mi co chuti vasim detom v podobnom veku co jej skusit dat jest.. na obed jej davam zeleninu a kura pripadne zeleninu s rybou obedy celkom odmieta, pripadne ochutna zje 5 lyziciek a koniec, nieco co vasim detom naozaj velmi chuti na obed a nevedia sa toho dojest

hennyinnsbruck
6. máj 2020

To jej nič iné nevaris???sak existuje milion receptov treba skúšať. Rôzne druhy mäsa, polievok omáčky, ryža cestoviny nič ti nezje?

Moja zje všetko čo nezje ju. Akurát ovocie nejak nemusí. Miluje polievky, či krémove ci normálne. Je všetko co my. Bude mať 1.5 roka

pribinak
6. máj 2020

Zeleninu a kura? Ryža alebo zemiaky?
16 mes dieťa už môže jesť takmer úplne všetko.

evalin88
6. máj 2020

Maly ma 2 roky a tiez postupne odmieta vsetko, co jedol ked bol mensi.. posledne dva dni je suchy chlieb, ked si spomeniem ako mi jedaval vsetko ako rocny, je mi do placu

autor
6. máj 2020

ja sa nepytam co moze take dieta jest ale nejaky recept co vasmu dietatu najviac chuti .. ano davam jej aj ryzu aj zemiaky aj vselico ponukam nechce jest nic okrem vyzivy a kase..

evalin88
6. máj 2020

Maly v tom veku lubil spenat.. cerstvy udusis na masle s porikom. Roztlacis do toho zemiak.. nevedel sa toho dojest 🙂

autor
6. máj 2020

@evalin88 spenat jej vobec nechuti z toho ani lyzicku ale skusim nieco teda uvarit na masle to som neskusala mozno jej to ozivi chut dakujem 🙂

zuzubb007
6. máj 2020

16 mesačne dieťa jedlo to čo my dospely, ak jej varíte ako bábätku neochutene ani nečudo, že nechce nič treba soľ, masielko a tak, pečené zemiaky v rúre na masle nakrájané na hranolky deti zbožňujú, polievky kafiake...

yanni
6. máj 2020

Ja mam tiez 16 mesacnu. Len naco ti je, ked ti napisem, co moje deti jedia? Ked tvoje dieta len sladucku vyzivu a kašičku, tak to, co jedia moje deti, to ti do ust tvoje ani vobec nezoberie. Zrus na cas vyzivky, kasicky. Zrus vsetko sladke, nechaj len ovocie (really ovocie, nie vyzivu).

lucyluv
6. máj 2020

cestovinky s rajcinovou omackou. U nas sa celkom ujali recepty od Bukovskeho a Tinky. Maju knizky o prikrmoch. Bukovsky je skor pre vegetarianov, Tinka do takej priemernej domacnosti

nikpa
6. máj 2020

V takom veku uz môže skoro všetko co jete doma vy. Ja som synovi davala uz to co som navarila pre nás, prispôsobila som samozrejme, menej mastné, nepikantne a podobne. Ale inak všetko mäso, prílohy, omáčky, knedla, cestoviny... Mava aj teraz obdobia kedy mu nechuti takmer nič ale väčšinou to po par dňoch prejde, inak nema problém zjesť co mu naložím.

jasminet
6. máj 2020

paradajkova polievka s ryzou/mini cestovinou - to uz aj sama vtedy skusala jest, kuracie/jahnacie maso s dusenou zeleninou a priloha, perkelt s cestovinou, cokolvek v tom veku, losos, pstruh, spagety s parmazanom... viedensky rezen priamo vo viedni len taky fukot 😀

radkaradix
6. máj 2020

náš zbožňuje cestoviny, z lidla také miniatúrne kolienka, to by jedol stále... a tiež z lidla také hrubé rezance alebo predĺžené mušličky, neviem ako to opísať, s makom.. to spučí vždy ;)

tanyan
6. máj 2020

keď chce len výživu a kaše, tak to môže byť aj lenivosť - nechce sa jej hrýzť a prežúvať. keksíky, piškóty a iné somariny, ktoré treba hrýzť a žuť zje normálne? alebo aj tam po pár kúskoch prestane?
píšem to aj preto, lebo ak má lenivé svaly na jedenie, tak bude problém aj s výslovnosťou neskôr.

miruslb
6. máj 2020

Ahoj, určite to bol a stále je na 1.mieste vývar a cestoviny. To mi zje aj keď idú zuby. Inak, ja dávam výživu malej do zohriateho mlieka, vlastne necukrim ale sladim výživou. Takže keď mi v niektorý deň nechce ovocie, má ho aspoň v takejto forme. A ľúbi aj halušky, hocijaké, ale keď ju bolia zúbky, tak jej robím také makucke, krupicove do polievky.

sapetka
6. máj 2020

Mojmu najviac chuti vyvar, zeleninova polievka paradajkova polievka s cestovinou a tekvicova s tekv olejom. Druhe: cestoviny so spenatom rozmixovanym so smotanou, cestoviny s pestom, kuskus, ryby alekolvek maso s ryzou s cestovinou, maso na smotane, pekelt. Zapecene cesroviny so zeleniou.. moznosti je veeela

martinals
6. máj 2020

Ahoj moje baby jedli v tomto veku to čo mi. Veľmi im chutí paradajková omáčka s mletým mäsom a zemiaky, kurací perkelt s kolienkami,zemiaky na kyslo s vajíčkom.Preferuju skôr jedlo "omačkové" než "suché" ako rizoto, granadir... to mi nechcú. Samozrejmosťou sú polievky zeleninová, špenátová, kelová...

brita7777
6. máj 2020

nase decka maju radi makarony napr tie najmensie, to je za 3minutky..pridas maslo do toho po odstaveni, to moze zacat jest cochvila (velke cestoviny urcite nie!! v tomto veku), tiez napr. ovsenu kasu..uvarim ovsene vlocky vo vode asi 10min, take nie uplne najjemnejsie, pridam banan, skoricu, par lanovych semiacok, trochu mlieka, na ranajky ideal,..tiez banany maju radi samotne..malej varim raz napr..zeleninu roznu, pridam cervenu alebo zelenu sosovicu, zemiak, sladky zemiak, osve povarim vajicko 8minut, zmiesam, niekedy pridam quinou, kuskus..trochu repkoveho oleja na koniec, trochu soli...alebo kludne kupim aj z obchodu co su spravene v skle, to ma rada mala..(nasa ma 22mesiacov)..tiez miluje syr, najmrnej slany daky vyber, rozky, tiez miluju obaja palaciny...do niektorych jedal davam aj cibulu, kuracie mäso .v zasade vsetko co aj my jeme. ak mas dake otazky este kludne napis

marci77
6. máj 2020

mozno jej iba idu zuby, vtedy deti toho malo zjedia, ale ak to trva uz dlhsie, treba ju motivovat, u nas klasika uz vacsinou je vsetko, co aj my, sadne si vedla braska k stolu a vyjeda mu z taniera, co ma on a my
u starsich deti viem, ze pediatri odporucaju B-vitamin na podporu chuti do jedla, alebo aj tento https://www.drmax.sk/pediakid-na-chut-do-jedla/ (od 6.mesiacov je, pripadne sa poradte s lekarkou)
skusit jej davat jednu lyzicku denne napriklad taky mesiac a ked ani to nepomoze k rozpapaniu tak uz to bude ten typ dietata, co vela toho nezje, tak potom uz iba kontrolovat krvny obraz, ci jej nejake vitaminy nechybaju
drzim palce

lauren8m
6. máj 2020

My mame tiez taketo vyberaveho jedaka doma. Co funguje skoro vzdy je tarhona + maso vo vlastnej stave alebo s nejakou zeleninou, polievka iba ak su v nej jacmenne krupy. Alebo lievance. Do nich (cesta) jej mixnem cerstvy spenat, alebo cucuriedky. Ine vyskusa lyzicku a uz viac usta neotvori🤷🏿‍♀️

alexandraalexandrova
6. máj 2020

to, co chuti inym detom ti moc nepomoze, lebo kazdemu chuti cosi ine 🙂 Ja by som na tvojom mieste skusala ponukat vsetko co jete vy...jest pred nou a ponuknut aj jej...samozrejme nie tazke a prekorenene veci, ale take normalne, zemiaky, ryzu, maso, granadir, halusky, lievance, sulance, zemiakovu kasu, sosovicovy privarok, volske oko, spagety, hrianku, natierky, kusky surovej zeleniny, ovocie...proste cokolvek co mate...lebo len tak zistis co jej chuti..

tenerifka
6. máj 2020

vies co, ja si spatne pamatam, ze v tom veku jedli vsetko co my,a s velkou chutou, t.j. normalny obed za stolom(dieta vo vysokej stolicke), vsetci sme mali rovnake jedlo, deti mozno viac posekane na kusky. Kase a vyzivy u nas nesli, a ak nechceli jest, bolo to preto, ze v tom bola nejaka choroba/virus. Celkovo decka jedli perfektne tak do 6-7 rokov, aj napr.cerstve grilovane sardinky s kozou( mne z toho bolo uz na pohlad zle), az neskor zacali vymyslat.
Ja by som jej nadalej ponukala to iste, co mate vy, mozno je to len take obdobie. Mne sa osvedcilo to stolovanie vsetci spolu odmalicka, decka chcu to, co mame aj my

hettinka
6. máj 2020

Mne takto zle jedla dcéra. Nič jej nechutilo do 12 rokov katastrofa s jedením. Od puberty zje všetko. A najlepšie to, so sama navarí.

tenerifka
6. máj 2020

@hettinka u nas tiez, bude mat 18, teraz v tychto korona casoch vstava skor ako ja, urobi si svoj zeleny caj, ovsene veganske lievance...na obed sa dohodneme, a ked tak, urobi pre vsetkych. Najhorsi vek bol tak od 8-14 rokov, vtedy ofrflala skoro vsetko

henka123123
6. máj 2020

no v tomto veku uz jedol vsetko..ale tak napriklad spenatovy pretlak s vajickom a zemiakmi..paradajkova polievka s pismenkami...rizoto kuracie.pecienkove....telacie na stave spravene s tarhonou..kel s masom a zemiakmi..hokajdo krem s vajcom...pecienka na stave so slovenskou ryzou...vyvar hovadzi kuraci...sosovicova omacka s fasirkou...jedine co nelubil a ani doteraaz nezje je karfiol na hocijaky spodob nelubi

hettinka
6. máj 2020

@tenerifka naša len všetko suché jedla. Mäso doteraz moc nemusí, ale zje. A druhy syn, ten od malička jedol všetko. A teraz, 13-ročný vyberá - strukoviny, ryby a paradajky do úst nedá. By sa hádam aj povracal, keby to musel zjesť.

tenerifka
6. máj 2020

@hettinka moja ma doteraz jedla, z ktorych ju napina a nezje, a ani ju nenutim-maslo na vsetky sposoby (na chlieb si dava avokado alebo oliv.olej), syr na natieranie, morske plody a ryby, varena mrkva, paradajkova polievka....ked bola male trdlo, zjedla vsetko do radu, potom nastal zlom. Sleduje roznych veganov youtuberov, a tak sa naucila jest aj nejakeu varenu zleninu(predtym len surovu), semiacka, orechy. V septembri ide na VS a verim, ze nezomrie hladom

stanislavicenka
21. máj 2020

Ma 16 mesiacov, je to Iba obdobie, mozno ju trapia zuby, mozno nieco ine. Uplne by som zrusila, aby jedla iba to, co jej chuti, lebo sa toho nezbavis. Ja mam 2 deti, obaja nejedaci, dcera snad do 2 rokov nic nechcela, myslim take varene, zjedla Vela zelwniny a ovocia. A bola dojcena vyse 2 roky. Syn just nasleduje, Alex porovnani s you she viac.
A teraz tie jedla. Syn miluje halusky, takze robim kazdy tyzden, vzdy raz za tyzden, ale nie zemiako e, ale spenatove, brokolicove, tekvicove, cuketove, top su spenatove, a to s lucinou, a posypane nasekanym koprom. A rada robim cestoviny, s nastruhana mrkvou, uvarenou, pomixova out brokolicou, jogurtom, stipka soli. Polievka u nas top je brokolicova( brokolica, por, cervena sosovica, hrasok), tiez rajcinova( rajciny, cvikla, mrkva,...). A zeleninova podla toho, co je doma. A na ranajky je vzdy kasa( ryzova, psenova, ovsena, zo spaldoveu krupice), bud varene co code, alebo v rastlinnom mlieku, ochutena troskoi medu, mladsieho ma bez, kuskom masla, a prop, co chcu, co oriesky namlete, alebo granola, alebo jablcko nastruhana, semienka...
Raz za tyzden urobime na ranajky.muffiny, ci palacinky, alebo lievance. A na veceru je vzdy nieco lahke, zelenina, s vajickom, alebo an chlebik s natierkou, a zeleninou. Obcas objednam, alebo urobim pizzu. Moznosti je nekonecno. Deti maju 4.5 a 2 roky. Ked nieco nwchcu, nehladam alternativy, proste papa says, co je navarene. A vzdy sa pytam, co mozeme uvarit. A radila by som to, varit spolocne