Čo dávate detičkám pri kolike?

veronika2103
23. máj 2013

Synček 2 ročný má od rána koliku poradte!!!

multimex
23. máj 2013

ahojte presne tento problem mame, nasa mala ma sice len mesiac a tieto noci su velmi vesele nie tak pre nas ako pre malicku. Kedze mame malo mliecka tak prikrmujeme Nutrilonom 1 - zazalo ju ale bolievat brusko takze zmenili sme to na francuzske mlieko - zo zaciatku fajn ale za dva dni to iste. Po naliehani na manzelku som opat presiel na Nutrilon kedze po nom mala spinkala dlhsie (okrem toho sme pridavali do mlieka Espumisan L a ked ani ten nezaberal). Po surfovani na forach sme sa dozvedeli o probiotikach BIO-GAIA - tento zazrak pomohol a stalo sa ze mala prespala od 23.00-do 6.00 bez zobudenia sa na krce 🙂
Teraz mam ale doma hadku kvoli vyprazdnovaniu. Ked malej pomaham stlacat nozky tak jej sice dlhsie trva a pokaka sa a je spokojna. Este masirujeme brusko Pupikom. Manzelka jej to ale chce vzdy urychlit a pcha jej do zadocku ortutovy teplomer. Chcem Vas poprosit o radu je tento sposob vyprazdnovania v poriadku??? Dakujem za kazdu radu. A dufam ze som aj ja pomohol a poradil.

dejna194
23. máj 2013

my sme mali ten isty problem a znemili sme mliecko na sunar 1 HA a malemjuu sme davali kvapky infakol a do mliecka kvapky baby clam kloika nam trvala 3 mesiace ale s tymito kvapkami to bolo lepsie lebo mali sa pokalal sam aj ked kus skrikom ale islo mu to ...

polacka
23. máj 2013

My sme davali len sab simplex a pomohlo to vzdy

stanislavao
23. máj 2013

SAB SIMPLEX - velmi dobre kvapky a pomohli. Pediatricka nam odporucila Espumisan, ale tie su velmi slabe.

anka772
23. máj 2013

Nám pomohol infacol perfektné kvapky. Prípadne zo stravy mu treba dať slivkový kompót, prípadne slivkový džús, marhuľovú výživu, vývar z ovsených vločiek, alebo rozmixovať mu do stravy ovsené vločky... alebo nalačno teplú vodu, alebo lyžičku olivového oleja..niečo z toho by malo pomôcť. 🙂

nicebaculka
23. máj 2013

nam pomohol INFANS DOPHILUS probiotika.... odporucam... a plus som jej davala espumisam pre babatka

zlatino9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hradnapani
23. máj 2013

kedze ide o 2-rocne, a nie 2-mesacne dieta, tak by som minimalne volala pediatricke. Dvojrocne dieta nema mat co koliku, skor mozno hnacku. Ale skus aspon fenyklovy caj. Ale kolika sa mi velmi nezda pri takomto starom dietati.

jarmila83
23. máj 2013

ja som mu masirovala bruško a používala som pri tom mastičku pupik, potom chviľku poležal na brušku vyprdel sa a bolo dobre. Zabralo vždy. Len treba masirovať v smere hodinových ručičiek

ewca
23. máj 2013

ked je akutne tak espumisan L alebo niektore kamosky ten saab simplex ... a preventivne probiotika a tych je kopa na trhu

kattrin5
23. máj 2013

Skus davat probiotka

vebinka25
23. máj 2013

Mi už sme vyrástli z koliky ale skúšali sme asi všetko odvar z vločiek, rascový, feniklový čaj, espumisan, infakol,..... 😉 a nám pomohla watergrip voda objednávala som na mimibazáre. 🙂

selema
23. máj 2013

podľa mňa je 2.ročné dieťa už veľké na koliku 😕 ... aby to nebolo niečo vážnejšie, určite by som šla k doktorke alebo na pohotovosť.

sense
23. máj 2013

mam tiez takmer 5tyzdnovu dceru a tiez sme uz vyskusali asi vsetko...a nic nezabera teraz je to uz zas druhy den co sa nevykakala a lenn place, masirujeme brusko pupikom, weledou, prikladame ceresnove kostky, dostali sme flatulax do mlieka proti vetrom, zmenili sme mlieko dokonca dvakrat , skusali feniklovy caj, cvicime nozickami na brusko davame a nic, dokonca ani rektalna rurka nam nepomohla, jedine co nam pomohlo je microklystir ale o dva dni ten isty problem....tiez som uz zufala lebo neviem ako jej pomoct....lebo ked chudatko tlacii tak vzdy vygrcne mlieko ....

bajciatko
23. máj 2013

Ryzovy odvar

jaruska6
23. máj 2013

U 2 ročného dieťaťa by som to aj ja riešila minim. zavolaním lekárke.
Ja som malému dávala všetko možné, ale nič nezabralo na 100% a keď bol malinký tie koliky mal neskutočné.Najlepšie asi zaberal Sab Simplex, Bio - gaia, baby calm - kvapky, teplý termofor na bruško a samozrejme masírovanie a cvičenie nôžkami.

cerez
23. máj 2013

Všetko čo bolo spomenuté by mohlo pomôcť, ale ryžový odvar? Ten skôr je na stiahnutie. Alebo sa mýlim?

milota164
23. máj 2013

ja by som asi s dvojrocnym tiez isla k lekarke preistotu.

nikula351
23. máj 2013

My sme dávali espumisan pravidelne do 10. mesiaca, raz do mesiaca na týždeň sab simplex. Masírovali pupíkom - v smere hod. ručičiek a feniklový čaj - ten dávame dodnes. Malému prestali koliky ked mal 1 rok. U dvojročného dieťaťa určite lekár.