Čo mohlo spôsobiť takéto vyrážky na kolene u 16 mesačného?

veronikamat
22. júl 2019

Ahojte, mam 16m syna, na kolene sa mu v priebehu pár dní spravil takýto vysyp na kolene... A ma to aj kade tade tak po jednej bodke... Je to tvrdé a v strede bodka. Ú mudr sme boli, ze to prejde samo, objednali sme sa u koznej, tam sa však čaká 2m skoro. Prosím vás... Co to je, mali ste to, čo s tým?? Uz tu raz bola taka otázka, ale nebolo povedané co to bolo...Ani co s tým. Ďakujem.

veronikamat
autor
22. júl 2019
lubbi1
22. júl 2019

obvodna ja akoze poslala prec s tym, ze to nic nie je? objavilo sa to zo dna na den? mozno by nebolo na skodu keby ste sa aj na alergologiu rovno objednali?

jankapepe
22. júl 2019

@veronikamat bradavice.....alergia.....svrab.......? Ak sa to nešíri a lepší nerob paniku.....ak sa to šíri volaj koženej že je to akútne prip. Nájdi inú kožnú

jankapepe
22. júl 2019

@veronikamat boli ste na kúpalisku? V termalparku?

diankadop
22. júl 2019

@veronikamat mne to pride ako nejaka alergia, zalezi kde ste boli, kde lezal, ci sa niekde nevyvalil, ja by som isla skor na alergologiu ako na kozne

anos18
22. júl 2019

@veronikamat nie sú to molusky?

seahorse27
22. júl 2019

Z fotky mi to pride ako bradavice - ak je to tvrde a skor suche/zrohovatene, tak je to aj pravdepodobne.

simca06022011
22. júl 2019

Nebol v tráve niekde? Rozširuje sa to alebo sa to takto vyhodilo a je..

kristiii
22. júl 2019

@veronikamat Fakt to vypadá ako bradavicky. Skús nasadiť hlivu ustricová, keď nepomôže aspoň zlepší imunitu. Ale ako píšu baby, skús napísať niečo viac

veronikamat
autor
22. júl 2019

Najprv, nejako 3 dni, mal iba 2-3 vyrážky a na 4 deň bum! Takto. Obvodná, ze to teraz deti mávajú, ze nechať tak ak sa to zhorší, tak imazol plus. Keďže sa to zhustilo, ten natieram 3 deň a bez zmeny, ale nezhorsuje... Vyzerá ze mu to neprekáža, nesvrbi. Teoreticky keď premýšľam, tak trava, slnko,... ..mozno. 1t predtým sme boli na Balatone.,ale on je všeobecne celkom odolný i keď ja som atopik aj alergik.

veronikamat
autor
22. júl 2019

Molusky, podľa googla to vypada uplne inak.

veronikamat
autor
22. júl 2019

Všimla som si, že nejake diskusie tu už boli o vyrážka h tohoto typu... Tiez sme boli 1-2t predtym ockovani hexa 2x.