Čo môže spôsobiť hnačkovanie u 9,5 mesačného?

julinkaz
16. aug 2011

ahojky maminky, poraďte mi prosím: môj 9,5 mesačný synček už 4 deň hnačkuje (poloriedke a žlté). Pred týždňom a pol sme prešli z UM na 7-dňové mliečko a všetko bolo v pohode. Mliečko pije 2-3x denne, normálne papal a všetko bolo OK. Ide mu horná dvojka (jedna sa už prerezala a druhá nie a nie vyjsť), ďasienko je zduté, mierne červené. Prestala som mu dávať aj čajík, pijeme už druhý deň čistú prevarenú vodičku. Maličký je úplne v poriadku, nevyzerá, že by ho niečo bolelo, skáče, vrtí sa, lozí, akurát je trošku nervóznejší. Myslíte, že to hnačkovanie je z toho mlieka alebo z toho, že mu idú zúbky? Ďakujem.

miskap
16. aug 2011

Moje deti pri každých zúbkoch hnačkovali aj sedemkrát denne. Inak nemali žiadne problémy. Pre istotu by som ale radšej zašla k doktorke, nech spraví výter. Aj to mlieko môže robiť problém.

annaopialova
16. aug 2011

ahojky to mozu byt zubky alebo niaka crevna chripka ak mu to nebude prestavat mala by si zajst k lekarovi a pit mu davaj aby nebol dehydrovany

z.u.z.k.a.
16. aug 2011

ake je to 7-dnove mliecko? kravske? ak ano,tak podla mna je to skoro na take malo babo, kludne to moze byt aj z toho,alebo zo subkov. skus opat nasadit UM a uvids,ci sa to zlepsi.

emapol
16. aug 2011

Davat pit kravske mlieko tak malemu dietatu je nevhodne, uz len z toho sa moze v buducnosti objavit nejaka alergia a nielen na mlieko, hnackovat moze aj z toho dovodu. Ja by som tiez skusila radsej prejst opat na umele mlieko a potom ist k lekarke, ak by sa to nezlepsilo a hlavne vela pit, aby nebol dehydrovany.