Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čo na hnačku 4 mesačného dieťatka?

viktoria12
8. mar 2012

ahojte ak viete poradte ma dcerku tento mesiac bude mat 4 mesiace a mame tento problem brali sme antibiotika a zacala nam hnackovat nie vodnate ale presne take ako ked sa narodi babo take zltkaste ako prazenicka, ale takto nam kaka aj 7 krat za den . a uzn neviem co robit k antibiotikam som jej davala aj probiotika biogaja ale nic nezabera kaka nadalej ak nieco viete poradte dakujem

lujza123
8. mar 2012

@viktoria12 ked mala dcerka 6 mesiacov mali sme presne ten isty problem...tak som volala na pohotovost a tam mi sestricka poradila velmi veeelmi slaby cierny caj - zabral.....alebo este caj s ostruziny malinovej to by myslim mohlo aj take malicke babetko

nani7278
8. mar 2012

To chce čas... probiotiká ďalej aj po skončení ATB, aby sa črievko znovu osídlilo tak, ako má. a klasické hnačky sa odporúča aj mrkvový a ryžový odvar, aj zahustí stolicu, aj je to ľahko stráviteľné.

viktoria12
autor
9. mar 2012

@nani7278 a ako ten ryzovy odvar urobit

vendulka80
9. mar 2012

Skus takto: V1 litri vody uvaríme domakka 20 g ryže.Vodu zlejeme a dáme ju vypiť dieťaťu v kojeneckej fľaši,alebo ju použijeme na prípravu umelého mlieka.
Odvar je vhodný pre mimina od 1.mesiaca.V prípade ťažkej a dlhotrvajúcej hnačky radšej navštív doktora.Dbaj o dostatocny prisun tekutin,miminko ich rýchlo stráca. Drzim palce 😉

vendulka80
9. mar 2012

Este pridam aj receptik na mrkvovu polievocku, ta je tiez dobra na hnacku. Mrkvu očistíme a varíme v 1 litri vody.Keď je mrkva uvarená,vodu radšej zlejeme...........može obsahovať veľa dusičnanov.Mrkvicku rozmixujeme a pridáme toľko vody,aby sme získali 1 liter polievky.Polievku možme podávať aj vo fľaši.Keď je veľmi hustá,použijeme savičku na fľaši s vačšou dierkou,alebo dierku zvačšíme.
Polievka je vhodná pre deti od 3 mesiacov.Spotrebujeme do 24 hodín a skladujeme v chladničke.

31majka12
9. mar 2012

ahoj ak ti mozem poradit tak jedine urobit ryzovy odvar a to davat.
Na 1l vody idu 2 PL ryze,varit kym sa ti z toho neurobi take huste.
Ta zvysna ryza sa moze do toho odvaru rozmixovat.
A ak nekojis tak ,do toho odvaru zarobit umele mliecko.
Aspon nam to takto pomohlo a davali sme probiotila INFANTS DOPHILUS.
A pit jemny cierny caj...nie silny.

nani7278
9. mar 2012

Takže už ma predbehli s tým receptom 😉 . Zatiaľ naozaj nie je dôvod na paniku. Podstatné je, či je malá dojčená, alebo na umelom mliečku. Ak je dojčená, tak s mrkvou a ryžou opatrnejšie, možno ju ani netreba, malá potrebuje hlavne materské mliečko + nejaké probiotiká. Ak je na umelom mliečku, tak môžeš jednu- dve dávky buď nahradiť ryžou- ale len na jeden- dve dni, alebo mliečko zarobiť do odvaru, ako písala 31majka12. Inak by som veľmi iné tekutiny nedávala, aby sa neznížil prísun mlieka a nezačala chudnúť. No a čím viac kaká, tým viac potrebuje tekutiny dopĺňať- ideálne, ak je dojčená, tak každú chvíľku. Malo by sa to začať zlepšovať a postupne upraviť. Keby ale nič nepomáhalo a nezbadala by si zlepšenie ani do týždňa, tak určite prekonzultovať s lekárom.

radustek
9. mar 2012

ahoj ja som teraz davala ryzovy odvar a probiotika LINEX a pomohlo..tie probiotika su na to urcene su velmi dobre 😉

dadka28
18. jan 2013

ahojte kočky..mam skoro 5mesacneho chlapceka,berieme atb amoksiklav,zacal mi vcera vecer hnackovat,dnes zatial asi 3x pokakana plienka/ale nie vela/,pije dost,je na UM,cize zarobim z ryzoveho odvaru mlieko-ako ste pisali...je aj nervozny,placlivy...podla vas mam pokracovat zatial s atb??samozrejme davam aj probiotika biogaya..
no uvidim ci pomoze ten odvar s mlieckom,snad ano..

31majka12
19. jan 2013

@dadka28 kojis alebo Um davas ..ak kojis tak svoje mliecko zarob s ryzovym odvarom...ak davas UM tak prve 3 dni mu mozes dat aj bez mliecka ten ryzovy odvar...maly mal 3 mesiace ked som mu takto davala ...
uz aj prikrmujes?
ked ano tak mozes uvarit mrkvu s ryzou ..uplne do rozvarenia a davat po lyzickach

dadka28
19. jan 2013

@31majka12
dakujem...vies co,zacala som davat odvar s mlieckom...sme na UM
cize si davala ryzovy odvar do flase alebo po lyzickach?a klasika UM s vodou potom??
mozem mu zakazdym dat miesto vody s UM,odvar s UM?nebude to vela??pije 5-6x denne 120ml /vody+UM, cize teraz mozem 120ml odvaru+UM/,alebo radsej radis napr striedat...1x odvar s UM,1x voda s UM...
ano prikrmujem
mrkvu s ryzou som mu dala dnes 1x
dik za rady

ustrachana
19. jan 2013

@dadka28 moze aj smectu , normalne mu to daj do mlieka, aj my hnackujeme (momentalne tiez , asi idu zubky) a vzdy pouzijem smectu a po jednom saciku je po hnacke, pouzivame to od druheho mesiaca

iv01
19. jan 2013

Smecta

31majka12
19. jan 2013

@dadka28 prve 3 dni som davala len ryzovy odvar...a potom som zarabala mliecko do toho odvaru,a davala som flasou.
a ked uz prikrmujes tal mozes popucit aj banan a ten mu dat...

dadka28
19. jan 2013

@ustrachana
@iv01
@31majka12
dakujem kocky..
dakujem za rady...len ma stve ze maly je dost nervozny...nekludny,placlivy..chapem urcite ho boli asi brusko z tych hnaciek..podla vas to asi nie je dovod na odstavenie atb,co??

31majka12
19. jan 2013

@dadka28 este ma napadlo ..popri atb davas aj probiotika?
lebo atb sposobuju hnacky ak sa neuzivaju pri nich aj probiotika

dadka28
19. jan 2013

@31majka12 davam ano...biogaiu

dadka28
19. jan 2013

ale zas hnacky nie su az tak prehnane...ma mozno 4x...ale to len tak splechnute..ziadne extremne nalozene plienky...
citim sa ako keby to bolo moje prve dieta,pri prvom som nemala taketo problemy-pritom boli ine a ovela tazsie...
ale ma znekludnuje jeho nervozita a nekludnost...su aj vase deticky-ktore presli hnackami z atb take nekludne???

semancikova
22. dec 2017

Chcem sa opýtať mam choreho synceka ma rok a pol ,mame antibiotika amoksiklav mozem mu dat linex probiotika ?jednu tabletu alebo pol.alebo nemoze uzivat ?ďakujem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli