Čo na malú popáleninku?

marrya
29. sep 2013

mamicky poradte prosim,mala sa mi trosku opalila na prsteku na sporaku.... :/ jaaaaaaj sekunda to bola,co jej na to dat?
ma 3 rocky

a mame aj klasicke sopliky a kasel nemate nejaku domacu liecbu,nechcem do nej pchat lieky :/

dakujem za vsetky rady

eruuuska
29. sep 2013

skus gel z aloe vera, ja ho kupujem v dm, je urceny na pokozku po opalovani, ale pouzivam ho hlavne na drobne popaleniny, krasne schladi, menej a rychlejsie to prestane boliet a rychlejsie sa popalenina hoji...

cinnamon111
29. sep 2013

úžasný je klasický Sudocrem, je to tam aj napísané, popáleneny, omrzliny, zle sa hojacie rany a pod. A fakt to funguje, aj na modriny a odrenin je úplne super.

m_ij_ka
29. sep 2013

aloe vera v spreji

elise
29. sep 2013

sudokrém v hrubšej vrstve mám to odskúšané

lin123
29. sep 2013

@marrya na sopliky naparovanie aniz a fenikel.

adkablatka80
29. sep 2013

my pouzivame na popaleniny a odreniny mast Cicaderma od fir. Boiron (z lekarne) a na sopel a kasel tymianovu mast od Just-u (to natrieme hrudnik a dutiny)+eukalyptovy olej do aromalampy+eukalyptovu kupelovu sol z DM drog. zalejem vriacou vodou v umyvadle pocas kupania a to paradne uvolni dutiny.

danielatn
29. sep 2013

@marrya na popaleniny priamo rastlinu aloe vera, ale da sa kupit aj v roznych formach ako pisali ine mamicky. na sopliky tymianovu mast z justu + aromalampu s eukalypt.olejom a citronovym olejom - tiez z justu. Alebo ked som nemala masticky z justu, davala som aj psie sadlo a pomohlo.

nicky07
30. sep 2013

pridávam sa k dievčatám... Na popáleniny je najlepšia aloe. Mam doma v kvetináči na kuchynskom okne a ked sa podarí niekomu popáliť ( najčastejšie mne) tak odrežem jeden list či čo to je a s vytekajúcou štavou si to potriem a ono to okamžite prestane štípať páliť bolieť. ani netreba chladiť pod vodou. Pre mňa fakt zázrak. Mám potom ešte doma aj aloe v spreji aj aloe koncentrát pre istotu aj pre deti, používam to naozaj na každé poranenie. ale na popaleninu je to asi tá najlepšia vec akú poznám...

zrka
30. sep 2013

Ja pouzivam obycajnu kalciovu masticku a je super

lencika
30. sep 2013

Ahoj na tu popaleninu, moja mala sa tiez dotkla indukcnej dosky tak som jej rychlo na to dala studenu vodu, trosku smotany a nahrubo bepanthen mast tiez som to niekde citala, ze je to dobre lebo nie je agresivny a potom som jej to mastila kym jej to nezmizlo vyskusaj uvidis