Čo na suchú pokožku hlavičky u 3 mesačného chlapčeka?

1dorotka1
28. dec 2012

prosim poradte co pomože na supinky na hlavicke?? v predu su už take žltkaste.

machovalucka
28. dec 2012

ja som na noc natierala modrou indulonou a ráno sa jej to dalo pekne vyčistiť 🙂

dvebabulky
28. dec 2012

ak je t otzv. mliecna chrasta, nam najviac pomohla mast s 5%kys. salicylovou ktoru nam predpisala doktorka, treba natriet vecer na hlavicku a ono to do rana zmakne, a vecer pri kupani treba babatku jemne ocesat hlavicku, aby supinky zisli. je to postupny proces, a nam fungoval, po zopar namazaniach mala buchta takmer cistu hlavicku. mozes vyskusat aj nejaku neutralnu mast alebo olej, cim mazes babatko na tele, ono to namastenie same pomoze, a potom pri kupeli ocesat 🙂 na tie supinky chod len jemne nech neporanis. vela stastia, katka

jasminet
28. dec 2012

minule o tom v tv detska lekarka vravela - umyt samponikom a vycesavat, postupne, ziadne mastenie a natieranie mastnym kremom alebo olejom

lucinocka
28. dec 2012

@1dorotka1 to je normalne, cisti sa koza po porode, neviem ako sa to vola na slovensku, tu je to temenica.. mazat detskym olejom po kupani a tak za pol hodky vycesat hrebencekom s hustymi stetinkami a potom este vydrhnut frote rucnikom...kazdy den az kym nezmizne..🙂 Kludne ak ma az chrasticky mozes to odlupnut nechtom🙂

mata128
28. dec 2012

Ahoj.Jednoznacne odporucam sampon Babe-je to sampon na mliecnu chrastu.nas Alex mal hlavicku az mi do placu bolo.skusali sme olivovy olej,salicilovu mast aj olej a nic.ja som s tym bola aj u koznej,poradila nam tento sampon a po druhom umyti mal cistu hlavicku.od vtedy iny sampon nedavam.stal sice 7e ale tak uznaj sama,pri takom babatku ti vydrzi velmi dlho.

vefi89
28. dec 2012

natrieť indulónou a dať čiapku, pekne sa to zaparí a ide to dole

zizanasabol
28. dec 2012

Ahoj. Nam lekarka povedala nech natierame olivovym olejom. No mala som pocit ze je to este horsie. Tak som v lekarni kupila sampon Babe na mliecnu chrastu (ako pise mata128) a po par dnoch to zmizlo. Davala som vzdy na hlavicku na zaciatku kupania,nechala par minut posobit a potom omyla cistou vodou a vycesala kefkou na vlasy. Rano pri kojeni som jej tie velke kusy jemnucko zoskrabala nechtom (velmi opatrnene).
Svagrina davala synovi normalne maslo....ale to nemam odskusane

majulino
28. dec 2012

obycajny olejcek co sa dava po kupeli

drobcek26l
28. dec 2012

My sme tiež natierali salycilovým olejčekom a večer po kúpeli som to drobcovi ešte natrela niveou sensitive pre bábätká. Zmizlo to asi za tri dni. teraz už na hlavičku používam iba tú niveu preventívne. Vlastne na celé telíčko, lebo olejčeky sa mi zdajú byť dosť mastné na takú jemnú pokožku.

dankako
28. dec 2012

Ja som dávala obyčajný olejček po kúpani, natrela som vlásky a potom telíčko 🙂. Olej je naj. 😉

bambinkaa
28. dec 2012

nam tiez odporucili olivovy olejcek z lekane na noc a rano pomalicky vycesat. Nam to pomohlo, potom uz sme nikdy nemali.

zukana
28. dec 2012

Ahoj.
Mne dr. poradila po kúpaní detský olejček a neskôr alebo ráno, vyčesať hustou mäkkou kefou. Za pár dní to zmizlo.
A ešte mama ä mi radila použiť bravčovú masť alebo rastlinný olej. Oni v ich časoch používali to a zabralo to. Ja som zostala
pri detskom olejčeku.

erikajandova
28. dec 2012

ahoj, my sme mali šupiny na hlavičke "ako kapor" katastrfa!!! ale doktorka nám dala taký modrý krém ABC sa volá je to dostať aj v lekárni... na 30 min pred kúpaním natreť, a bolo po šupinkách.. :O))) konkrétne je to od BIODERMY ABC Derm Babysquam....je to paráda konkrétne na to.

gila
28. dec 2012

my sme pouzivali klasicky detsky olejcek aviril a do dnes jej ho davam na hlavicku po kupani

lubiduch
17. jan 2013

nam lekarka predpisala kremik kerasal (kyselina salicilova), tu je popis http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/ker...
stacilo to pred kupanim hodinku nechat posobit, pri kupani umyt mydlom a do par dni supinky zmizli.

bioderma je super, ale ten problem s vlaskami je jednorazovy, bioderma je drahsia, preto podla mna sa oplati ak ma babo ekyemik dlhsiu dobu, za tento kerasal doplatis par centov a je to 🙂

suee1
17. jan 2013

obycajny slnecnicovy olej 🙂 nam pomohol . . .

evita_g
17. jan 2013

tie supinky sa nevytvaraju preto, ze by bola pokozka sucha, prave naopak! je to vyluceny maz (aspon tak mi povedala dr.) Treba to niecim zmakcit, napr. olivovym alebo detskym olejom a potom vycesat makkou kefkou.

ustrachana
17. jan 2013

salicylova mast a do rana je to prec, ale poriadne natriet po okupani

denisafono
17. jan 2013

vola sa to mliecna chrasta, nam pomohol sampon BABE na mliecnu chrastu z lekarne cca 8eur. Uz umyvame iba 1-2x za dva tyzdne. inak pred tym sme davali olivovy olej vycesat a potom umyt iba cistou vodou, ale to nepomahalo.

dadak
17. jan 2013

nam doktor povedal,ze dat olej olivovy na hlavu a nechat aspon hodinu zakryty na hlave...potom vycesat...nam to pomohlo...

lubaska
17. jan 2013

my sme pouzivali olivovy olej z lekarne - natries nim hlavicku, a po cca 15min mozes tenkym hustym hrebienkom vycesat - tie lupienky sa budu same oddelovat od hlavicky - deti to maju do cca 3-4mes. a potom to uz zmizne...

uhnakova
17. jan 2013

najlepsia je salicylova mast alebo olej, staci dat na hlavicku, pockat aspon tri hodinky a zmyt.