Čo na zapálené afty okolo zúbkov u 16-mesačného dieťatka?

kvetinka1982
29. sep 2020

Dobrý deň zienky prosím viete mi niektorá poradiť malému idu očné zúbky vsetke 4 aj hore aj dole. Dostali sme afty a má tie dasienka úplne zapálene úplne okolo zúbkov take žlté aj pod zúbkami žlté až krvavé. Vytieram mu to vodickou z lekárne ale sa mi zdá že mu to nejak neustupuje. Boli sme aj u pediatričky pred 4 dňami vtedy ešte afty nemal. Až 3 dni dozadu som si to všimla menej papa väčšinou sme len na mliecku 🥺 v pondelok sme boli znova pri dr poslali nás domou že na afty nieje liek že mame podporovať imunitu na zmiernenie horúčky dávať čipky nurofen paralen striedavo viete mi povedať či to má isto afty keďže pupence som viedala len 3 v hrdielku pod spodnou perou ale ináč má tie zúbky úplne zahnisane čo ste používali vy ? Ďakujem za rady mame 16 mesiacov

alikal
29. sep 2020

neviem ci to moze tak male dieta, ale mne dala zubarka na zapal dasien corsodyl gel ked som bola tehotna, povedala ze je stopercentne bezpecny lebo sa nevstrebava do krvi ze len lokalne posobi, zabral spickovo a manzel ho pouziva na afty a pomaha mu, je volnopredajny spytaj sa ked tak lekarnicky, ci ho moze aj male dieta. drzim palce, je to hrozne

kvetinka1982
autor
29. sep 2020

@alikal ďakujem za radu dnes ideme do lekárne tak sa opýtam .. no chúďatko moje malé radšej keby to prešlo na mna 🥺

zuba1987
29. sep 2020

@kvetinka1982 ahoj, my sme vtedy tiez mali problem z aftami a pomohli Becka. Normalny B-komplex kvapky, tusim 3kv denne ako nam lekarnicka odporucila.
Pise sa ze nemozu deti do 3r ale to iba kvoli nejakym cukrom ci co, roky ho mohli a kvoli novej legislative uz nie.
My sme davali 3kv 10 dni v kuse a potom 3kv este cca 3tyzdne 2x za tyzden. Hned za par dni to mal ok, a o tie 3t ked vysiel posledny ocny sme prestali kvapkat.
Vyskusaj.
Vedl.efekt malo byt ze sa rozpapa (na nasho to nefungovalo 😂), a moze mat zltsi moč a trosku ho citit po tych kvapkach (ako napr. repa aj Becka farbia moc).

kvetinka1982
autor
29. sep 2020

@zuba1987 ďakujem za radu 🙏❤️

mishach
29. sep 2020

@kvetinka1982 aftov ma teda dosť. Moj mal zvyčajne tak jeden až dva pri zuboch. Ale keď ma aj v hrdle...nemôže mať herpanginu?krsniatko to malo. V hrdle afty, neskôr aj po puse.....striekali florsalmin a tantum verde (ale nevieme od koľkých rokovnsa môže)....

kvetinka1982
autor
29. sep 2020

@mishach nikdy sme nemali problém s tým :/ nemá to až celkom v hrdle tam vzadu vidieť dve a pod perou jeden viac som nevidela chvála bohu ale viac má trápia tie ďasna či to môže mat z toho

zuba1987
29. sep 2020

@kvetinka1982 dufam ze pomoze, nam to zabralo, ta vodicka bola naprd aj u nas, nechcel si to nechat potierat, este v tom bol aj nejaky alkohol asi ho to chuda stipalo. Tiez mal vtedy cca 16mes.
My sme mali presne tento B komplex:

mishach
29. sep 2020

@kvetinka1982 môj malý mal také fialove, akoby vačky z hnisom, keď mu vychadzali. Ale ťažko povedať. Mne keby sa to veľmi nezdalo, by som aj ja zubarom kľudne skočila, alebo mu zavolala....
Ja potieram afty aj propolisom

kvetinka1982
autor
29. sep 2020

@zuba1987 áno prestne toto aj my od dnes dávame ❤️A mamina mu to vytrela fialovou vodickou úplne je iný o 50% kľudnejší 🙏 ďakujem za rady

kvetinka1982
autor
29. sep 2020

@mishach propolis by deti nemali zevraj tak nwm vau bude dobre ❤️

mishach
29. sep 2020

@kvetinka1982 nič mu nepomáhalo, tak sme nariedili a povytierali.