Čo na zatekajúce hlieny?

flower24
22. jan 2017

Ahojte, prosim o radu, co na suchy drazdivy kasel zo zatekajucich hlienov? Dcera (4r.)bola pred mesiacom chora, kasel, hrdlo, priedusky. Vtedy sa vsak kasel po par dnoch zmenil na vlhky a s tym si viem poradit. Za tyzden bola uplne fit, bez kasla a soplov. No s tym suchym sa borime, kasle po nociach, dusi ju, je z toho vycerpana. Sopel v nose nema, len zatekajuce hlieny do hrdla. Davame cez den sirup vincentka so skorocelom a materinou duskou, v noci stoptusin a fenistil, no mam pocit, ze ju to este viac drazdi. Orem toho ma uniflox do nosa. Naparuje sa harmancekom. Vdaka

emma12345
22. jan 2017

My davame 15kvapiek eukalyptovej tinktury na mokru plienku na noc na radiator.

flower24
autor
22. jan 2017

@emma12345 to jej ukludni kasel?

mojebabo18
22. jan 2017

Stoptussin sa má dávať cca ,3 hod pred spánkom aby ju nedrazdil resp.nevyvolaval kašeľ.. na noc fenistil alebo polka dithiadenu, vlhka plienka nad posteľ a prekrojená cibuľa blízko hlávky na celú noc zastavuje kašeľ ... Vyskúšaj neolutujes

flower24
autor
22. jan 2017

@mojebabo18 Ju drazdi aj fenistil, stoptusin sme skusili nedat a rozkaslala sa aj tak. Tusila som, ze jedno z toho, no nevedela som co. Vdaka. Izbu zvlhcujeme. Cibulu vyskusam.

juriva
23. jan 2017

@flower24 treba zajst k dr a je.

alicka850
23. jan 2017

@juriva a dr ti povie, ze vsetky deti kaslu, lebo je zima, lebo chodia do skolky. Co je aj pravda, ja uz sa s tym pomaly zmierujem, mam doma 2ks a od oktobra to tahame v kuse.

majkado
23. jan 2017

Nam zabrala kombinacia kalciovy sirup a dithiaden. K tomu do ponoziek cibulu a k posteli hrniec so slanou vodou. Tuto noc uz takmer nekaslal. Dithiaden uzil len raz, tuto noc uz nemal a v pohode sme zvladli

tancik
23. jan 2017

Nám zaberá colostrum a potom čajík na báze mäty a cistusu... Idem práve objednať colostrum ak by ste chceli píšte

emma12345
23. jan 2017

@flower24

Eucalyptus Globulus Eucalyptus Globulus - list Eukalyptová tinktura
Poslat známému
Tisk
Zobrazit v plné velikosti
Eukalyptová tinktura má dezinfekčními účinky, pomáhá snadněji překonávat příznaky nachlazení. Blahodárně působí na průdušky, zejména při kašli, podporuje normální dýchání.

sante11
23. jan 2017

Malemu na suchy kasel zabera zazvorovy caj, muzovi zabera caj z majoranky a mne materina duska, alebo plucnik s veronikou. Treba vyskusat, ak ma pomoct, pomoze hned, aj ked nevyrazne na zaciatok, mne sa viac krat potvrdilo, ze kazdy reagujeme na to iste inak. Vsetkym nam ale zabera teply zabal na noc s mastou(bravcova, prip.kacacia). Alebo nakrajanu cibulu nadrobno zasypat cukrom, prikryt, pockat kym pusti stavu, ocedit a vzniknuty sirupcek dat spapat vecer pred spanim.

viki81
23. jan 2017

Papať zavárané hrušky, umyť ich pod teplou vodou, vyliať aj šťavu, pomáhajú na kašeľ 😉 aj cibuľový sirup je u nás top

flower24
autor
23. jan 2017

@juriva Boli sme u lekarky uz v piatok...to predsa nie je zaruka, ze dietatu pomoze...
@alicka850 U nasej to nie je bezne, ze je chora 2x. za sebou. Zimou to podla ma nie je, ale skolkou ano, kedze namiesto prechadzky na cerstvom vzduchu s nimi sedia cele dni v prehriatych miestnostiach, takze ziadne up[evnovanie imunity, k tomu zmiesane trieda, hygiena slaba atd...

flower24
autor
23. jan 2017

@majkado Vdaka za pripomenutie calcioveho sirupu, ten tiez davame. Ten dithiaden mate odkial? Je volnopredajny? Ako ucinkuje? Neposobi nahodou na CNS? Len sa pytam, zda sa mi, ze som kedysi davno citala o nom, ze sa nema detom davat...

@sante11 Davam bravcovu mast (alebo aj tymianovu ci eukalyptovu) no cez den, skusim aj na noc. Cibulovy sirup davam tiez.
Potrebujem nieco, co jej pomoze najme pri zaspavani, vtedy ju to chyti a kasle aj 2hod, kym tvrdo nezaspi ☹