Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo obnáša prehliadka u doktora v troch rokoch?

saska2208
12. mar 2015

Ahojte mamicky, v Juli bude mat dcerka 3roky, no potom mame ist na 3rocnú prehliadku.Prosim Vás co sa tam vsetko robi a ako to prebieha? stalo sa Vám aj to,ze dieta nechcelo spolupracovat? Dr.mi vravela,ze bude skusat aky ma zrak,sluch a neviem co este. preto sa pytam tu, ak by ste mi napisali 🙂 dakujem

pribinak
12. mar 2015

http://www.babyweb.sk/dari-sa-vasmu-dietatu-dob...

Bude pri kontrole zraku pozerať na vysvietený tabuľu a hovoriť ci vidí domček, srdiečko, hribik, kruzok. Skúšajú aj nejake farby, aspon základne: červená, žltá, Modra, zelena
Sluch nam neskontrolovala, ale este sme priniesli cikanie, merala nas, vážila a aj kontrovali tlak a pozerala nožičky ci ich nemáme ploche

Ked nebude spolupracovať, tak vas pozve možno o pár mesiacov, teda nasa pediatrička to tak robieva. Nic sa nestane ak vas skontroluje v 3,5 roku

saska2208
autor
12. mar 2015

@pribinak dakujem, ale skor som chcela vediet ako to prebieha, ako sa vysetruje zrak, z akej vzdialenosti cita, aj sluch a pod. 🙂

saska2208
autor
12. mar 2015

@pribinak az teraz som si vsimla dalej rozpisane, dakujem pekne 🙂

pribinak
12. mar 2015

@saska2208 zrak sa vyšetruje čítaním obrázkov z vysvieteného tabule: dom, srdce, hrib, kruh. Je to zo vzdialenosti 2,5 metra.
Aspon u našej mudr to tak je

saska2208
autor
12. mar 2015

@pribinak a pri tom vysetreni zraku ma dieta na ociach aj okuliare aby malo zakryte jedno ocko, alebo si prekryje ocka rukou? a sluch sa ako vysetroval?

gabikkas
12. mar 2015

Ahoj, tak my sme boli na trojrocnej teraz v utorok a teda ani zrak ani sluch nekontorlovala (ani u starsej dcery ked sme boli dva roky dozadu)...len jej pozrela drzanie chrbatika, ci nema ploche nozicky, popocuvala, zmerala tlak, skontorlovala moc, este mame ist zaniest moc aj na biochemiu, pytala sa kolko vazi, meria, porozpravala sa s nou, opytala sa na farby...to bolo vsetko....

saska2208
autor
12. mar 2015

@gabikkas dakujem, mne povedala,ze to bude kontrolovat ked som bola v pondelok potvrdit papier do skolky,preto som sa spytala ako to prebieha. moc ste doniesli vy, alebo ste boli tam cikat?

gabikkas
12. mar 2015

@saska2208 doniesli sme moc (ono je to lepsie, lebo tam ti dieta na povel cikat nebude, teda aspon tie nase nikdy nechceli...), aj povedala, ze ju mam doma odvazit, odmerali sme v cakarni...ale mame este sterilny zaniest na biochemiu, dala mi papier a skumavku...

pribinak
12. mar 2015

@saska2208 nie nemá okuliariky, prekryla som rukou krpcovi oko, potom druhé si držal sám

syrik
12. mar 2015

Naša spravila super rýchlu prehliadku, keď mala 2 roky aj 4 mesiace, keď sme tam prišli S bolesťami bruška, čo sa nemohla vykakat. V bolestiach ju odvazila, odmeralae,samozrejme od oka, malá všetko obec nespolupracovala A keď som sa opýtala, či treba ešte chodiť, že nie,že všetko troch rokoch len toto A že veď čítať ešte nevie.No uznajte.

saska2208
autor
12. mar 2015

@syrik pekne. Ale tak to si len tak kontrolne porobila, ale boli ste potom na trojrocnej nie? A ze citat nevie 😄 ma to pobavilo ktore 3rocne dieta vie citat? 😄 to je volaka cudna dr 🙂

syrik
12. mar 2015

@saska2208 Neboli. Muž bol po potvrdenie do škôlky A nič nehovorila.

lauricka
12. mar 2015

@saska2208 mno, my sme isli pred tretim rokom kvoli niecomu k lekarke a ona, ze sak budu mat tri, tak urobime aj tu trojrocnu prehliadku a nekontrolovala im vobec zrak, moč sme, samozrejme, nemali, ani tlak nekontrolovala...tusim im len kukla nohy, ci nie su ploche chodidla, odmerala, odvazila a nieco sa nas popytala, ze ako funguju, nic moc si nepamatam, ze by s nimi robila. Aj tak tomu neverim, zrak si dam overit u ocneho lekara a nohy u ortopeda.

baryana
12. mar 2015

@saska2208 ja som tiez bola teraz so synom a kontrolovali zrak tak, ze som prekryla jedno ocko a hovoril obrazky, co mu sestricka ukazovala, tiez cca 2,5m. sluch - posadila som si ho bokom k sestricke a ona sepkala slova, ktore mal maly zopakova. merala, vazila, priniesli sme moc a lekarka potom kontrolovala chrbticku, nozicky, ci nie su ploche, pocuvala srdiecko, davala instrukcie ohladom predkozky, pytala sa, ci a kolko rozprava, ci vie basnicku, a ci chodi do skolky. bola to komplet prehliadka.

petka2801
8. dec 2016

Ahojte, chcela by som opytat, na tuto 3 rocnu prehliadku nas pediater predvola, ci mam sa sama domahat? 🙂

baryana
13. dec 2016

Mal by predvolat. Mne volava sestricka a dava mi termin.

emilia25
13. dec 2016

Mi sa vzdy so sestrickou dohodneme v ten mesiac hoci kedy.donesieme moc zmera tlak vysku hmotnost aj zrak.buduci rok pojdem s najmladsim uz na 5rocnu tam sa uz aj ockuje.a s najstarsim na 9 rocnu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli