Čo pomohlo vašim deťom na reflux?

katuska377
18. sep 2019

Ahojte mamicky, trapia aj vase deticky reflux? Co ste robili a co pomohlo? Moj je na UM, a chcem sa aj opytat co robite tie mamicky co dojcite a maju vase deti reflux.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malfea
18. sep 2019

@katuska377 ahoj, ja dojčím a s refluxom bojujeme tak, že sa snažím, aby mal vždy hlavu vyššie ako zvyšok tela. Teda pri dojčení, spaní (klinový vankúš), prebaľovaní, aj v čase, keď je hore a hráme sa (mám také 2 menšie šikmé vankúše - jeden na prebaľovacom pulte, druhý na gauči).

Keď je však už aspoň hodinu po jedení, snažím sa ho nechávať na rovnom. Neviem, či by sa naučil prevaliť na bruško na šikmom :D

Inak má na sebe vždy podbradník, aby som ho nemusela stále prezliekať. Nielenže si občas odgrcne, ale aj hrozne slintá🙂

Na zahusťovanie mlieka nedávam nič, dávam len pozor, aby sa neprejedal.

malinajahoda
18. sep 2019

@katuska377 mojej malej pomohlo polohovanie a ar mlieko. Kúpila som klin, na ktorom spinkala, krmila som ju na ňom a aj prebalovala. Proste všetko. Vôbec nelezala na rovnom. Po kŕmení som ju nosila skoro vo zvislej polohe pol hodinu, neskôr 20min. Hlavne jemné zaobchádzanie. Pri prebaľovaní moc nedvihat nôžky. A na bruško som ju dávala až 3 hod po kŕmení. Toto všetko pomohlo.